Mazda 3 Ses Sistemi

mt_06

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Merhaba Mazda ailesine 2010 Mazda 3 Touring alarak katıldım.Aracın sol ön kapı hoparlör muhtemelen patlak değiştirmeyi düşünüyorum.Ne tavsiye edersiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba Mazda ailesine 2010 Mazda 3 Touring alarak katıldım.Aracın sol ön kapı hoparlör muhtemelen patlak değiştirmeyi düşünüyorum.Ne tavsiye edersiniz?
Konu içerisinde @kadir in tavsiyeleri olması lazım... Yeni teknoloji ses sistemleri hakkında bilgi sahibi değilim ama ortalama bir markanın yuvaya uyan ürünleri işini rahatlıkla görecektir.

Çift olarak değişim yaparsan daha uygun olur bence.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
@kadir
Abi özellikle seni etiketliyorum :)
geçenlerde bahsettiğim hoparlör patlamıştı sonrasında değişim yaptım ama arabanın bassları eskisi gibi değil daha doğrusu aracın aküsü 0lanmıştı ondan sonra oldu bu. Teyp üstündeki düğmeden mi ayar yapılıyor sadece yoksa farklı yerlerde ayar menüsü var mı? Sadece bas ve tiz kontrolü var teypde :rolleyes:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@kadir
geçenlerde bahsettiğim hoparlör patlamıştı sonrasında değişim yaptım ama arabanın bassları eskisi gibi değil daha doğrusu aracın aküsü 0lanmıştı ondan sonra oldu bu. Teyp üstündeki düğmeden mi ayar yapılıyor sadece yoksa farklı yerlerde ayar menüsü var mı? Sadece bas ve tiz kontrolü var teypde :rolleyes:
Tabiki bass tis kontrol var teypde.

Mantık şu hoparlör bağlantısında.

Bütün hoparlörler ya ileri hareket edecek ya geri.

Bunlardan biri yada bi kaçı farklı hareket ederse bass gider çünkü bas basınçla oluşur.

Kolonun biri itip , diğeri çekerse basınç oluşamaz buda bass kaybına neden olur.

İtip çekme olayınıda +/- belirler ucları yer değişirse itiyorsa çeker , çekiyorsa iter.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@kadir

Gel bi tesko yapak sana :D

Üst Alt