Mazda 3 BM Skyactiv İçin Genel Eleştirilerim

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
1- moonroof var mı?

2- vatana ihanet yanında gözüme masum bir hata gibi görünüyor.

3- fikrin sabit bence. Ne yani sabitlemeseler de zıngır zıngır sallansa mıydı?

"Zenginin malı züğürdün çenesini yorar" veya "Kedi uzanamadığı et için mundar der" bir gibi bir kaç atasözü ile bana cevap verebilirsiniz ama ben yine de içimden geçenleri yazmak istedim... :)

1-Sunroof yok.

2-Ön plaka bölümü aracın o tasarımına ihanet ediyor.

3-Ekran sabit.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kuzumu dün sattım ve yeni mazda 3 power sense kırmızı (tabiki) aldım. Salı teslim alacağım inşaallah.. Gerekli kullanımdan sonra fikirlerimi paylaşırım saygılar....

Bu konuda biraz inatçı görmüştüm seni hocam, kırıldığına kendi adıma sevindim... Hayırlı olsun... Allah kaza bela vermesin... :nazar:

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
"Zenginin malı züğürdün çenesini yorar" veya "Kedi uzanamadığı et için mundar der" bir gibi bir kaç atasözü ile bana cevap verebilirsiniz ama ben yine de içimden geçenleri yazmak istedim... :)

1-Sunroof yok.

2-Ön plaka bölümü aracın o tasarımına ihanet ediyor.

3-Ekran sabit.

1- RX8'den önce iki Mazda 3'üm oldu, sunroof'u açmaktan çok ışık gelsin diye kullanıyordum. RX8'e geçince neden yokki dedim 1-2 hafta sonra unuttum:) Şu an hatırlamıyorum bile. İhtiyaç değil alışkanlık bence.
2- Ben plakayı kare yaptırdım, fena durmadı.
3- Ekrana da alışıyorsunuz, showroomda bakınca bu ne demiştim ama araç çalışırken, gerek çözünürlüğü, gerek arayüzü ve hızı herşeyi unutturuyor. Artı Mazda makyajlı 6 ve CX-5'de de aynı ekrana geçti. Uzun bir süre bu ekranı kullanacak sanırım.

Bir iki eksiklik de ben yazayım, genelde konuşuldu zaten.

1- Camların tek tuşla açılmaması (şoför tarafı hariç), ve cam tuşları ve ayna kontrolünde ışıklandırma olmaması. Cam kontrollerinin şoför için olanında ışık var diğerleri de el yordamıyla ordan bulunuyor da, ayna kontrollerini bulmak zor oluyor.

2- Bagaj halısının zemine oturmaması beni çok rahatsız ediyor. Halıda zaten oldukça ince bir yapıda. Acaba bagaj havuzu alsak o ağırlıkla daha sağlam durur mu ki:)

3- Hangi viteste olduğu gözükmüyor aracın. Ancak manuel moda alırsanız gösteriyor. Kadranın sol tarafındaki dijital ekranda sadece "D" yazısı ve km sayacı var:) Koca ekran bomboş kalmış. Normalde reflex ve motion paketlerde orda dijital devir sayacı var hemde renkli. Ee demekki bişeyler konulabiliyormuş oraya. Yap şöyle bir animasyon izleyelim renkli renkli :D

4. Aracın otomatik kapı kitleme özelliği güzel, yalnız bir zaman ayarı olsa daha iyi olurdu. Belkide vardır tam kurcalamadım. Şöyleki aracın yanından uzaklaştığınızda anahtar da cebinizdeyse bir bip sesiyle beraber kitliyor. Dün eşimin kapısını açıp bindirdim ben diğer kapıya giderken anahtarın algı mesafesinden çıkınca kitledi. Eşim içerde ben dışarda kaldım :D Sonra tekrar açmak için kapıya dokunuyorsunuz falan iki iş. Be mübarek bekle iki saniye geliyoruz:)

5- İstop'un devreye girmesi için çok fazla fren gücü uygulamak gerekiyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hayırlı olsun ufak tefek eksiklikler her araçta illaki oluyor. Genel olarak tasarımı mühendisliği teknolojisi üst seviyelerde olan bir makine satın aldınız.

limpony

Katılımcı
Bu konuda biraz inatçı görmüştüm seni hocam, kırıldığına kendi adıma sevindim... Hayırlı olsun... Allah kaza bela vermesin... :nazar:
Kirilmadim, hayali mi gerçekleştirdim... Siyirdim aldım gibi yoksa düşüncelerim değişmedi maalesef geçen evo da araba baktiriyoryuz malum alacak adamın içi rahat edecek içeri biri geldi satış nerede diye sordu servis elemanı satisimiz yok dedi adam güldü ve dedi ki MAZDA ARABA SATMAK ISTEMIYOR HERHALDE bende döndüm ve şunu söyledim(servis elemanina) MAZDA YI SIZIN KADAR TANİYORUM 16 YIL OLDU ASKIMIZ LAKIN ADAM HAKLI MARKANIN ICINE ETTINIZ DEDIM serviste 4 eleman da haklı olduğumu söyledi.. Şimdi sorabilirsiniz neden aldın diye ISTE AŞK SADECE AŞK....

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bindiğim araçlar içerisinde en kötü korna sesine sahip. Mümkünse basmıyorum, saygılı vatandaş rolündeyim, değişebiliyorsa en yakın zamanda eski mazda 3'ün yada RX8'in kornasını taktıracağım:)

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Bindiğim araçlar içerisinde en kötü korna sesine sahip. Mümkünse basmıyorum, saygılı vatandaş rolündeyim, değişebiliyorsa en yakın zamanda eski mazda 3'ün yada RX8'in kornasını taktıracağım:)
Bu fotodaki araç senin araç mı abi O0
Fovorimsin... (Allah nazardan saklasın İnşallah)
Sevsinler onun kornasını boşver sen ya :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kirilmadim, hayali mi gerçekleştirdim... Siyirdim aldım gibi yoksa düşüncelerim değişmedi maalesef geçen evo da araba baktiriyoryuz malum alacak adamın içi rahat edecek içeri biri geldi satış nerede diye sordu servis elemanı satisimiz yok dedi adam güldü ve dedi ki MAZDA ARABA SATMAK ISTEMIYOR HERHALDE bende döndüm ve şunu söyledim(servis elemanina) MAZDA YI SIZIN KADAR TANİYORUM 16 YIL OLDU ASKIMIZ LAKIN ADAM HAKLI MARKANIN ICINE ETTINIZ DEDIM serviste 4 eleman da haklı olduğumu söyledi.. Şimdi sorabilirsiniz neden aldın diye ISTE AŞK SADECE AŞK....

Sevindiğim şey senin kırılman değil gomtanım... :) İnadının kırılarak yepyeni başka bir Mazda sahibi olman, ben tam ifade edemedim...

Evet bu aşk başka bir aşk, yoksa; bu kadar meşguliyetin arasında forum kurup, herkese yardım etmek için yola çıkmayı başka ne göze aldırır ki?

::)

limpony

Katılımcı
Sevindiğim şey senin kırılman değil gomtanım... :) İnadının kırılarak yepyeni başka bir Mazda sahibi olman, ben tam ifade edemedim...

Evet bu aşk başka bir aşk, yoksa; bu kadar meşguliyetin arasında forum kurup, herkese yardım etmek için yola çıkmayı başka ne göze aldırır ki?

::)

hus3yn

Katılımcı
benimde nacizane eleştirilerim ise aracın fiyatını göz önünde bulundurarak;
sunroof olmaması
ön konsolda kullanılan malzeme daha iyi olabilirdi
koltuk ayar kolunun manuel olması (elektronik olabilirdi)

limpony

Katılımcı
İlk izlenim(power sense) Mazda radar hız kontrol sistemi ile çorludan istanbula kadar geldim, mükemmel diyebilirim çok zevk aldım, kendi kendine yavaşlama aradaki mesafeyi koruma çok iyi.Muzik sistemi iyi bile değil çok iyi. Sakın halı paspas(Tercih sebebiyse) almayın 5 dk da batıyor(bana kauçuk paspas hediye ettiler lakin daha gelmemişti)i-stop için 3 şeyin hazır olması gerekiyor motor,akü,klima akü geç hazır oluyor ilk dur kalktan sonra hemen durursanız devreye girmiyor belki zamanla bu süre kısalır.Arka bagaj halı tam oturmamış gibi duruyor (zaten ilk yapacağım iş kauçuk bagaj koruyucu almak olacak) biraz basit göstermiş bagaj içini. Ekran kullanımı kolay ve görüntü olarak iyi. Yarın gündüz gözüyle incelemeye devam. Ayrıca gündüz led lerde 10 numara :) :D :D

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bindiğin araclar icinde mi, sahip olduğun araçlar içinde mi?

Bu arada EU ses kirliliği yönetmeliğine göre bundan daha yüksek sesli korna yeni araçlarda bulamazsın. Hepsi öyle, çalınca kendi kendini uyarıyor. Hatta Bose bile daha uyarıcıdır.

Ben CX-5'e bir önceki Mazda 3 kornası taktırdım Halil Usta'ya... daha önce korna çaldığımda arabanın içindekiler , bu aracın bir yerinden ses geliyor diyordu! Ben de yok yok ben korna çalıyorum, seklinde cevaplıyordum...

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Sahip olduğum diyelim abi, zaten Mazda harici araca sahip olmadım:)

Valla abi bende servise onu soracaktım, direk önceki nesil kornası takılıyorsa ondan taktıracağım. Bu ne ya biri böğürüyo gibi oluyo kornaya basınca:)

Bindiğin araclar icinde mi, sahip olduğun araçlar içinde mi?

Bu arada EU ses kirliliği yönetmeliğine göre bundan daha yüksek sesli korna yeni araçlarda bulamazsın. Hepsi öyle, çalınca kendi kendini uyarıyor. Hatta Bose bile daha uyarıcıdır.

Ben CX-5'e bir önceki Mazda 3 kornası taktırdım Halil Usta'ya... daha önce korna çaldığımda arabanın içindekiler , bu aracın bir yerinden ses geliyor diyordu! Ben de yok yok ben korna çalıyorum, seklinde cevaplıyordum...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Buda güzel "Yeni Mazda 3 ü böğürtün" :2funny: :2funny:

limpony

Katılımcı
Kardeşlerim, yeni mazda 3 ile 300 km yol yaptım motor kısmından boya yanığı gibi bit koku geliyor hala normal mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kardeşlerim, yeni mazda 3 ile 300 km yol yaptım motor kısmından boya yanığı gibi bit koku geliyor hala normal mi?

Bence gayet normal ama ilk kontrole gittiğinde bi sor istersen... Kontrollerde gözden kaçan bir şey olma ihtimali düşük ama, su içinde sıfır bir Mazda 3'ü teslim edebilen zihniyetin var olduğu düşünülürse, işin içinde hata da olabilir... Allah korusun... :nazar:

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan

Benimki 450km civarı oldu koku geçti gibi. Katalizör vb. Üzerinde koruyucu boya var muhtemelen onun kokusu.

Üst Alt