Mazda 3 BM Skyactiv Genel İnceleme

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Merhabalar,
Bende aracı ilk aldığımda ayna katlama hakkında Kerem bey gibi düşünmüştüm. Ancak aracı 10-15 gün kullandıktan sonra otomatik ayna katlamayı taktırmadığıma pişman oldum, servise sipirişini verdiğim orjinal alarm geldiğinde alarm ile beraber ayna katlama modülünüde taktırdım.

Nedenine gelince eğer benim gibi aracınızı trafiğin yoğun olduğu yerlere yolun kenarına park ediyorsanız, araçtan inmeden aynaları içerdeki butonla kapattığınızda aracın arkasından gelen araçları göremeden kapıyı açmak zorunda kalırsınız. Bu şekilde 2-3 defa tehlike atlattıktan sonra ayna katlama modülünü taktırana kadar içerden aynaları bir daha kapatmadım. Bana göre içerdeki ayna butonu sadece dar yerlerden geçerken aynaları yerimizden uzanmadan kapatabilmemize yararı var.

Şu an ise çok rahatım, araçtan inip kapıları kiltlediğim anda aynalar otomatik olarak kapanıyor.Marşa basıp aracı çalıştırdığımda da tekrar açılıyorlar.

Ayak aydınlatmasını ise işinin ehli bir oto elektrikçide taş çatlasın 40-50 TL ye istediğiniz renkte led ile yaptırabilirsiniz.
Teşekkürler yorum için, acaba ben mi yanlış biliyorum, karşılama aydınlatması sen kapıları anahtardan açınca farların yanması durumu değilmiydi? Ayak aydınlatması farklı mıdır?

obi_van

Sessiz
Teşekkürler yorum için, acaba ben mi yanlış biliyorum, karşılama aydınlatması sen kapıları anahtardan açınca farların yanması durumu değilmiydi? Ayak aydınlatması farklı mıdır?

Merhaba,
Aşağıdaki linkte de göreceğin gibi mazda aksesuarlarındaki karşılama aydınlatması kapılar açılınca tavan lambaları ile beraber yanan ayak aydınlatmasıdır.

http://www.mazda-tr.com/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda3/2013-05/Ic-donanim/C833V7KIT/

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bildiğim kadarı ile skyactiv mazda 3 lerde follow me özelliği eklenemiyor. yaptığım araştırmalarda yurtdışındaki ülkelerin aksesuar listesinde de bu özelliği bulamadım.
Skyactive leri bilmiyorum ama bence işin ehli birisi her türlü uygular, zaten follow me resmi siteden satışı olan bir şey değil, dışarıda satanlar yapanlar var, pahalı da değil. Aklıma getirdiniz ben de bir bakayım benimki için

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Hemen bir araştırma yaptım. Follow me home bazı ülkelerde ki skyactivlerde var bazılarında yok. Ama donanım olarak olup yazılımsal olarak mı kilitli onu kimse çözememiş. Bazıların ayarlar kısmında ekran görüntüsü paylaşmış ve bu özellik var. Mesela Almanyada biri olduğunu söylemiş ve ayarlar kısmında bu özelliğin olduğunu paylaşmış. Ben v33 e geçtikten sonrada bu özellik gelmedi.
Bildiğim kadarı ile skyactiv mazda 3 lerde follow me özelliği eklenemiyor. yaptığım araştırmalarda yurtdışındaki ülkelerin aksesuar listesinde de bu özelliği bulamadım.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Konuyu fazla dağıtmadan bişey hatırlatayım, önceki sayfada arkadaşımız beğenmediği hususlardan bahsederken, manuel far ayarı olmadığından yakınmış, ancak bir veya iki yıl önce yapılan mevzuat değişikliği ile zenon far için otomatik far ayarı zorunluluğu getirildi.

Refleks

Sessiz
Merhabalar,
Bende aracı ilk aldığımda ayna katlama hakkında Kerem bey gibi düşünmüştüm. Ancak aracı 10-15 gün kullandıktan sonra otomatik ayna katlamayı taktırmadığıma pişman oldum, servise sipirişini verdiğim orjinal alarm geldiğinde alarm ile beraber ayna katlama modülünüde taktırdım.

Nedenine gelince eğer benim gibi aracınızı trafiğin yoğun olduğu yerlere yolun kenarına park ediyorsanız, araçtan inmeden aynaları içerdeki butonla kapattığınızda aracın arkasından gelen araçları göremeden kapıyı açmak zorunda kalırsınız. Bu şekilde 2-3 defa tehlike atlattıktan sonra ayna katlama modülünü taktırana kadar içerden aynaları bir daha kapatmadım. Bana göre içerdeki ayna butonu sadece dar yerlerden geçerken aynaları yerimizden uzanmadan kapatabilmemize yararı var.

Şu an ise çok rahatım, araçtan inip kapıları kiltlediğim anda aynalar otomatik olarak kapanıyor.Marşa basıp aracı çalıştırdığımda da tekrar açılıyorlar.

Ayak aydınlatmasını ise işinin ehli bir oto elektrikçide taş çatlasın 40-50 TL ye istediğiniz renkte led ile yaptırabilirsiniz.

Merhaba
Yan ayna otomatık kapanma özelliğini hangı servıste yaptırdınız en çok aradıgım özellık bu cunku
Bildiğim kadarıylada orjınal aksesuar değil sanırım
Toplam malıyetı nedir acaba

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhaba
Yan ayna otomatık kapanma özelliğini hangı servıste yaptırdınız en çok aradıgım özellık bu cunku
Orjinal aksesuar olarak suan Mazda yetkili servislerinde mevcut, yanılmıyorsam 250 tl civarı

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
ben geçen yıl kasım kampanyasında 150 tl kdv dahil taktırmıştım. şu an 222 tl mayıs ayında bahar kampanyası oluyormuş %30 a yakın indirim yapıyorlar. o zaman taktırırsan bayağı hesaplı oluyor.

limpony

Katılımcı
Merhaba

Aracımı çorlu dan ertuğrul otomotiv den aldım, alırken de hediye almıştım. 2 ay sonra geldi, haftaya taktıracam...

obi_van

Sessiz
Merhaba

Arabayı aldığım Çorlu Ertuğurul da taktırdım ayna katlama modülünü ve orjinal bir aksesuar. Ben taktırırken 220 TL ödedim ama şu anki fiyatı nedir bilemiyorum.

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler, bu gün kapora verdim beyaz 3 hb için, ayna katlama 220 tl ancak işçilikle beraber 300 istiyorlar İstanbul Akyıldızda.

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Arkadaşlar merhaba, ben de bugün yeni mazda 3 ünü teslim aldım, ancak malum ıstanbul kar durumlarından dolayı, alıp ufak bir gezinti sonrası otoparka çekmek zorunda kaldım. Yanlız kısa turda soyle bir durum farkettim, otomatik vites d den r ye aldığımda, vites mandali, boş a çıkmıyor ufak bir hareket sonrasi biraz daha öne ittigimde oturuyor ve mandal boşa düşüyor. Ancak ilk r ye alisimda, harekette herhangi bir sorun yok, acaba bu araçlara has bir durum mudur? Bu aractan kullanan arkadaşlar görüş bildirirlerse sevinirim.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Söylemiş olduğunuz problemle ben kendi aracımda karşılaşmadım.
Arkadaşlar merhaba, ben de bugün yeni mazda 3 ünü teslim aldım, ancak malum ıstanbul kar durumlarından dolayı, alıp ufak bir gezinti sonrası otoparka çekmek zorunda kaldım. Yanlız kısa turda soyle bir durum farkettim, otomatik vites d den r ye aldığımda, vites mandali, boş a çıkmıyor ufak bir hareket sonrasi biraz daha öne ittigimde oturuyor ve mandal boşa düşüyor. Ancak ilk r ye alisimda, harekette herhangi bir sorun yok, acaba bu araçlara has bir durum mudur? Bu aractan kullanan arkadaşlar görüş bildirirlerse sevinirim.

Onur B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Skyactive HB Beyaz
Arkadaşlar merhaba, Beyaz Hb Mazda 3 at teslim alalı 400 km yol yaptım. Bu araçtan almayı düşünen arkadaşlar için genel gözlemlerimi aktarmak istedim. İlk başta araç kesinlikle yavaş ve ağır bir araba değil (Benim de tereddütlerim vardı ilk başlarda, kağıt üzerinde görünen nispeten düşük hp ve tork nedeniyle )sadece bu aracın, motorun dilinden anlamak gerekiyor sonuçta yeni bir teknoloji. Benim gördüğüm, skyactiv motoru sürekli senin ne yapmak istediğini anlamaya çalışıyor ona göre kendini optimize ediyor sanki. Dün Kocaeli - İstanbul yolculuğu yaptım, gidiş trafik nedeniyle 1.5 saat sürse de, dönüşüm yaklaşık 20-25 dk sürdü ve hep en sol şeritten 150 km/h ağırlıklı ort. süratle geldim ve kesinlikle motorda zorlanma, ya da bende yorulma vs olmadı, gayet zevkli bir şekilde nasıl eve geldiğimi anlamadım bile. Şehir içi trafikte sanki biraz dizel araç kullanıyormuş gibi, dur kalk larda nispeten geç tepki veriyor ama kesinlikle kullanıcıyı zor durumda bırakacak bir gecikme değil. Özellikle 3. vitesten sonraki hızlanma ve gaz tepkileri 170hp lik a.r giulietta ya yakın diyebilirim, (Mazda 3 e karar vermeden önce Audi A3, Giulietta ve Volvo v40 bolca test imkanım oldu) Eğer v40 r design full alınamıyor ise (yaklaşık 115 bin) bence gerçekten optimumda alınabilecek en iyi araç Mazda 3. Aracın eksilerinden bahsetmek gerekirse, şu an a kadar gördüğüm, iç malzeme deki sinyal ve silecek bağlantı kollarının basit plastik malzemeden yapılmış olması ve yüksek hızlardaki yol sesi haricinde olumsuz bir duruma rastlamadım. Mazda bayisi Sonax vs yerlerde çamurluk ve alt takım izolasyonu yapıldığını ve yol sesinin %40 azaltılabildiğini söyledi. Araba gerçekten sürücüsüne zevk vermek ve onu yormamak için tasarlanmış gibi geliyor, İstanbul trafiği nispeten daha çekilebilir hale geldi şimdilik:) KM kat ettikçe + , - görüşlerimi bildirmeye devam edeceğim, görüşmek üzere.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hayırlı uğurlu olsun,Allah kazadan beladan darda kalıp satmaktan korusun...

Üst Alt