Mazda 3 BL (2009-13) Vites Topuzu (MT) Deri Değişimi (Fotoğraflı)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Selam arkadaşlar , vites topuzunun derisini geçen sene bizim mahalledeki çanta ,ayakkabı tamircisiyle sadece üst kısımdaki derisini değiştirmiştik , derisi sonradan çok hoşuma gitmedi tekrar aynı yerden yumuşak ve ince deri aldım küçük bir parça yapılan işlemler

Vites topuzunun üstündeki plastiği küçük bir tornavida vs ile çıkarıyoruz
27278154d4d1917bbe7481ef83cb4dc8.jpg

Sonrasında içerideki vidayı söküp iki parçayı ayırıyoruz
b01abf516eec48cb46ae6cffac09059f.jpg

Derileri üzerinden ayırıyoruz
043349d6f36bd3394790389326ffc71c.jpg

Çıkan derileri kalıp olarak kullanıp yeni aldığımız deriyi çizip kesiyoruz

6beaaaa8f01bf1939ad6328ca20ca141.jpg

Kestiğimiz deri ne kadar ince olursa olsun kenarlarını maket bıçağı veya keskin bir bıçakla arka ttarafından inceltiyoruz , daha sonra bally sürüp biraz bekletiyoruz

25230737c2e37e88265d51b99fe10bdd.jpg

Sonrasında gerdirerek yapıştırıyoruz fazla gelen kısımları kesiyoruz , ve en sonunda sonuç
3d705bd564e5d94190440ba318652bb7.jpg

Birleştirip vidayıda takıyoruz , en son plastik parçayıda çift taraflı bant yapıp yerine yapıştırıyoruz
e3e7e88d294118ed7318f1210df7b3e0.jpg

e146527a7d98ab5856c49762c1c2e48f.jpg

Deriyi ne kadar inceltsemde yinede acemilik olduğundan bazı yerlerde hafif potluk oldu ama yine beğenmezsem tekrarlarım işlemi

tapatalk by zenfone2

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Eline emeğine sağlık..Ben direksiyon derisi ile birlikte değiştirtmeyi düşünüyordum.Benim vites topuzunda hiç deri yok şun anda.Sanayide yapan bir yer aramaktayım bulursam ikisini de aradan çıkarıcam.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eline emeğine sağlık..Ben direksiyon derisi ile birlikte değiştirtmeyi düşünüyordum.Benim vites topuzunda hiç deri yok şun anda.Sanayide yapan bir yer aramaktayım bulursam ikisini de aradan çıkarıcam.
Sanayide iyi işçiliği olan biryer var ama biraz tuzlu biyer daha var fiyat daha uygun ama işçiliğini bilmiyorum . Sen gelip geçerken uğra senib vitesi kaplarız 1 saatte

tapatalk by zenfone2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnsanın elinden bu tarz işlerin gelmesi çok güzel. Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun inşallah Serkan... :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
İnsanın elinden bu tarz işlerin gelmesi çok güzel. Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun inşallah Serkan... :)
Sağolasın abi , bugün boş zamanım vardı dükkanda , bayadır aklımdaydı aradan çıkardım sonunda

tapatalk by zenfone2

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Topuz nasil cikiyor yerinden ?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sanayide iyi işçiliği olan biryer var ama biraz tuzlu biyer daha var fiyat daha uygun ama işçiliğini bilmiyorum . Sen gelip geçerken uğra senib vitesi kaplarız 1 saatte

tapatalk by zenfone2
Benim şu aralar boş vaktim çok :p Sana ne zaman uygun olursa geleyim :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Şimdi iş yerindeyim c.tesi günleri yoğun oluyor benim de p.tesi sabah ya da öğlen uğrayabilirim.Az önce dükkanın önünden geçerken gel gel dediğini de duydum da iş olmasaydı keşke.
Tamam kardeşim , özelden numaramı yollayayım sana gelmeden haberleşiriz dükkanda olmadığım bir zamana denk gelmesin

tapatalk by zenfone2

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Elinize sağlık güzel olmuş.
Bu arada bu vites topuzunu derideki renk solmasından dolayı garantiden değiştirdim.Servis fiyatı geçen yıl 800 tl idi.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bu arada bu vites topuzunu derideki renk solmasından dolayı garantiden değiştirdim.Servis fiyatı geçen yıl 800 tl idi.
Garanti dahilinde değişim yapılıyor hatta direksiyon simidini komple garantiden değiştiren bile olmuştu , fabrikasyon hata var malesef derilerde

tapatalk by zenfone2

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Deriler malesef çok kötü.Aracı aldığımda garanti süresi dolmuştu.Dolmamış olsa direksiyon vites topuzu el freni alayını değiştirirdim garantiden.

Üst Alt