Mazda 3 BL (2009-13) Sübap Sorunu ve Değişimi

dilekci06

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Ateş Kırmızı
Rem otomotive bir sorun. Titreme aşırı fazla değil ve arıza ışığı, motor soğukken çalışmama gibi bir durum yoksa böyle kullanmaya devam edin.
Özellikle klima açıkken titreme bayağı fazla. Araba çekiştende düştü yakıt arttı. Rem otoyla telefonda konuştum ortalama 2000 tl fiyat verdi. Bu akşam uğrayıp yüzyüze görüşecem.

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rem otomotiv var, oraya danışabilirsin. 70 bin km kısa bir periyot değil, öngörülen bir kilometre. Kolay gelsin.

Rem Otomotiv Yedek Parça 7 / 24 Araç Servisi | Şaşmaz - ANKARA | ANA SAYFA
Telefonda konuştum sübapları yan sanayi kullandığını söyledi. Yan sanayide sıkıntı yaşarmıyım acaba.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Peki sizce serviste(herter) mi yaptırmak mantıklı yoksa özelde mi. Arada 1000 tl civarındabir fark var.

Bu tamamen maddi tercih ile ilgili bir durum. Her iki işletme ile yüz yüze konuşup karar verilebilir.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Peki sizce serviste(herter) mi yaptırmak mantıklı yoksa özelde mi. Arada 1000 tl civarındabir fark var.

İkisi de iyidir. Dediğim gibi orjinal subaplar daha dayanıksız olduğu için bu sorunlar çıkıyorken niye yan sanayi subap kullandırmayacaksınız ki?

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Merhabalar,
Bugün üye oldum foruma. konu başlığından da anlaşıldığı üzere benimde yormak istemediğim ancak sanki arıza bu olacakmış hissi veren bir durum söz konusu aracımda.
Yaklaşık 2-3 aydır aracım ısınıp 1000 devir altı rölantiye girdiğinde 5-10 saniye de bir kabin içerisinde hafif sallantılar oluşuyor. Bu sallantı bazen olmuyor yada ben tam hissetmiyorum fakat bu titreme hafif de olsa var.Aracımda lpg var ve 238.000 km de. Klima açıldığında bu titremeyi hissetmiyorum. Araç ile ilgili bakımların hepsini yaptırdım motor kulakları , kelebek temizliği dahil fakat titreme konusunda ustam tam bir cevap veremedi supap veya bobin olabilir dedi sadece. Bu şekilde bin titreme artarsa o zaman bakarız dedi ancak bu şekilde binmek ilerisi için sıkıntı yaratabilir diyede düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu içerisinde bütün bilgiler mevcut, yardımcı olmamızı istediğin nedir ona göre yol haritası çizelim.

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Konuya cevap verdiğiniz için teşekkürler, Malum Safranbolu da bu konuda malesef yeterli deneyimli usta bulmak zor. Ben supap harici başka bir sıkıntıdan kaynaklanabilir mi diye öğrenmek istemiştim yani tam anlamıyla benim durumumda olup ta sorunu çözen bir arkadaşımız var mıdır bunu öğrenmek istiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşinin ehli her motor ustası sübap değişimini yapabilir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@AYDOGANT aracınızı bilgisayara bağlatıp arıza kaydı varmı bir baktırın , eğer varsa ve silindirlerin birinden ateşleme arızası veriyorsa ilk önce arızalı bobinle arıza vermeyen herhangi bir bobinin yerini değişitirin ve not edin ,daha sonra tekrar kullanın 1 -2 hafta kadar , tekrar bilgisayara bağlatın eğer arızalı olan bobinse yeni takıldığı yerde arıza vermeye devam eder , fakat arıza bobin değiştiği halde aynı silindirde vermeye devam ederse %90 ihtimalle sübaplarda sıkıntı vardır . Ama bilgisayara bağlanıp arıza çıkmıyorsa biraz daha zamanı vardır sübapların değişimine diye bir yorumda bulunabilirim , saygılar

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Aracı bilgisayara bağlatmadım açıkcası zaten arıza ışığı yanmadı bu zamana kadar bu şekilde arıza bilgisi verir mi emin değilim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aracı bilgisayara bağlatmadım açıkcası zaten arıza ışığı yanmadı bu zamana kadar bu şekilde arıza bilgisi verir mi emin değilim.

Ben de Safranboludayım. Böyle binmeye devam edin. Subap sorununun başlangıcı. Çalışmayasıya kadar, ya da yokuşlarda performans düşüklüğünü hissedene kadar, ya da yakıt tüketimi artasıya kadar bekleyin. Bu sorunlar olduğunda da dosdoğru ya Ankara Rem oto ya, ya da İstanbul Adem ustaya götüreceksiniz. Boşuna düşünüp de tasa etmeyin kendinize.
Yok illa dert edecekseniz, bir gün üniversiteye gelin benim araca bakın. Lpg takılalı 40bin km. oldu nadiren çok hafif bende de var o sarsıntı.

AYDOGANT

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Ben de Safranboludayım. Böyle binmeye devam edin. Subap sorununun başlangıcı. Çalışmayasıya kadar, ya da yokuşlarda performans düşüklüğünü hissedene kadar, ya da yakıt tüketimi artasıya kadar bekleyin. Bu sorunlar olduğunda da dosdoğru ya Ankara Rem oto ya, ya da İstanbul Adem ustaya götüreceksiniz. Boşuna düşünüp de tasa etmeyin kendinize.
Yok illa dert edecekseniz, bir gün üniversiteye gelin benim araca bakın. Lpg takılalı 40bin km. oldu nadiren çok hafif bende de var o sarsıntı.

Doğru söylüyorsunuz Bu şeklide biraz daha bineyim ,sıkıntı büyüdüğünde dediğiniz adresler işime yarayacaktır.Bu arada müsait olduğunuzda sizinle tanışmak isterim. Ben Karçimsa da muhasebe departmanında çalışıyorum. En azından sizdeki sarsıntıya benzer mi değil mi onuda test etmiş olurum.
Teşekkürler.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
2010 model Mazda 3 aracımda titreme olunca servise götürdüm ve sübapların değişmesi gerektiğini söylediler. araç 140000km de 70000 kmde Prins marka lpg takıldı.Bu kadar kısa zamanda sübapların bozulması çok can sıkıcı. Servis sübapların değişimi için 3000-3500Tl arası fiyat söyledi.. Ankarada bu işi yapan işinin ehli biri var mı? bir kaç ustaya sordum nerdeyse yarı yarıya fiyat verdiler ama güvenemedim. sizin tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı?

biz servis olarak 2500'e yapıyoruz

Yapılan iş ve takılan orijinal parçaların 6ay / 10.000km garanti kapsamında.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yapılan iş ve takılan orijinal parçaların 6ay / 10.000km garanti kapsamında , kapısına Mazda tabelesı takan İle yetkili servisimizin fiyatları aynı hatta biraz daha düşük kalıyoruz
Yan Sanayi subap kullanıyor musunuz müşterinin isteğine göre Asalet abi?
Yani parçalar yan sanayi, (sadece sıcaklığa hassas kısımlar subap gayd gibi parçalar yan sanayi), ama işçilik sizden olacak şekilde mesela.

Üst Alt