Mazda 3 BL (2009-13) Sübap Sorunu ve Değişimi

Ank06

Sessiz
Teşekkürler hızlı cevaplar için :) Öncelikle Veli Bey'le iletişime geçip sonra Bayrak otoya gidilecek en kısa zamanda.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkürler hızlı cevaplar için :) Öncelikle Veli Bey'le iletişime geçip sonra Bayrak otoya gidilecek en kısa zamanda.

Yüz yüze bi tanışalım gereken neyse yapılır canım kardeşim... İster Bayrak Oto olur, istersen Muğla yetkili servisi olur, ben anlatırım takdir sana kalır... ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet senin olay epey bir yer etmişti kafamda sonrasında Veli abi de oraya tekrar gittiğinde güzel şeylerden bahsetmişti aklımda kaldı. Rica ederim, geçmiş olsun

Ank06

Sessiz
Serkan Bey sizin referansınızla haftaya Bayrak Otodayız. Daha önce yazdınız mı hatırlayamadım çelik sübapların markası nedir? Bi kaç tane marka varmış sanırım hangisini tavsiye edersiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet senin olay epey bir yer etmişti kafamda sonrasında Veli abi de oraya tekrar gittiğinde güzel şeylerden bahsetmişti aklımda kaldı. Rica ederim, geçmiş olsun

Bayrak Oto'nun sahibi Osman abi, gerçi Serkan daha iyi bilir... Harika bir kişilik, ustalığına laf söylemek imkansız gibi bir şey çünki 1988 yılından beri Mazda ile Nissan'ın neredeyse kitabını yazacak kadar olmuş... Oğlu Mahmut desen zaten çekirdekten yetişme oluyor normal olarak... Bir Mazda sahibi daha nasıl usta/servis/esnaflık beklesin ki?

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Serkan Bey sizin referansınızla haftaya Bayrak Otodayız. Daha önce yazdınız mı hatırlayamadım çelik sübapların markası nedir? Bi kaç tane marka varmış sanırım hangisini tavsiye edersiniz?

Markası ksc idi servisimin yıllardır kullandığı ve sorunsuzluğuna güvendiği bir ürün , ben şu olsun bu marka olsun demedim hangisi sağlamsa onu tak dedim seçimi ona bıraktım, denizliye geldiğinizde vakit denk gelirse beraber gidebiliriz , yardımcı olurum , görüşürüz

Tapatalk

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Bayrak Oto'nun sahibi Osman abi, gerçi Serkan daha iyi bilir... Harika bir kişilik, ustalığına laf söylemek imkansız gibi bir şey çünki 1988 yılından beri Mazda ile Nissan'ın neredeyse kitabını yazacak kadar olmuş... Oğlu Mahmut desen zaten çekirdekten yetişme oluyor normal olarak... Bir Mazda sahibi daha nasıl usta/servis/esnaflık beklesin ki?
Aynen dediklerin doğru veli abi arabamı güvenerek kafam rahat bırakıyorum her zamanda iyi fiyat-iyi hizmet aldığım kişilerdir kendileri

Tapatalk

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Veli abi benim subarunun subap problemi var.Ayar yapıldıktan 3500 km sonra titreme yapmaya başladı,arada bir arıza ışığı yanıyor.Ayar yapıldığı sırada jaspa İbrahim abiyle görüştüm.Çelik subap veya yatak bişey yok dedi.Belki subaruda takılamıyordur.Sitede subap değişiminde özel bişey yaptıklarını ama bunu anlatmayacağını yazmıştı.Subapların neyden yapıldığının bilinmediğini söylemişti.
Yaza kısmet olursa subapları da lpgyi de İstanbulda taktıracam.Subap fiyatı 2500 tl.
Lpgye karşı biriydim ama mazda3e de subaruya da ferrariyede lpg takılır.Hem doğaya daha az zarar veriyor hem cebe.İnşallah skyactivelere lpg takılacak teknolojiyi de bulurlar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Skyactiv'lere de Lpg takılabiliyor hocam ama maliyet biraz fazla fakat bana göre o maliyete değer... 6-7 bin yeni Türkiye lirasına takıldığını duymuştum ve doğrudan benzin enjektörlerine lpg verilerek püskürtme yapılıyor yani yakıt kaybı ve güç kaybı olmuyor...

60-70 bin liraya o aracı alıp, uzun vadeli kullanacaksam ben mutlaka lpg olayına girerdim... Düşünsenize 6 litre lpg yaktığını guzunun... 12 kuruş !!

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Subap ve yataklarının çelik takılamadığı söylenmişti sanki.2.si subap ve yataklarının yakıt tasarrufu için magnezyum alaşımlı takıldığı söyleniyor.O zaman çelik subap ve yatağı takıldıktan sonra yakıt değerlerinin artması gerekir.Yakıt değerleriniz değiştimi,aynımı?
Kafamı karıştıran bir soru da 2.nesil mazda 3 ile 3.nesil mazda3 ün subap ve yatakları farklı mı?

Çok bir farkı yok ama biraz daha az yakıyor malum aracın bozulan sistemini stabile çeviriyorsun orjinal değerlere dönüyor diyenbilirim

Tapatalk

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Skyactiv'lere de Lpg takılabiliyor hocam ama maliyet biraz fazla fakat bana göre o maliyete değer... 6-7 bin yeni Türkiye lirasına takıldığını duymuştum ve doğrudan benzin enjektörlerine lpg verilerek püskürtme yapılıyor yani yakıt kaybı ve güç kaybı olmuyor...

60-70 bin liraya o aracı alıp, uzun vadeli kullanacaksam ben mutlaka lpg olayına girerdim... Düşünsenize 6 litre lpg yaktığını guzunun... 12 kuruş !!
Süper,dizel almaya gerek yok o zaman,senede en az 20 bin km yapıyorum. hemen hesabı yaptım bedavaya binmiş oluyorum arabaya :D

Ank06

Sessiz
Arkdaşlar serviste sübap değişimi için 2500-4000 TL arasında fiyat veriliyor. Veli abinin ilgi alakası sayesinde Serkan Beyin ustası Denizlide Bayrak otoyla görüşütük hafta içi fırsat bulduğum anda aracı götüreceğim. Yalnız bu araştırma sürecinde doğru bildigimiz bir yanlışı ustalardan öğrenmiş olduk. Sübap yataklarını çeliklede değiştirsek bu problemin yeniden gerçekleşme ihtimali hep varmış. Bu noktada önemli olan LPG montajı, aracın kullanım şekli birazda şansla bu işlemi geciktirmiş oluyoruz. Tabi konuyla ilgili Veli abi daha detaylı bilgiye sahip :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Aynen öyle ömürlük diye bir kavram yok , yanlız şöyle birşey var benim sübaplar lpgde 75bin km dayandı , çelik sübaplarda en az 100bin km dayanır gözüyle bakılıyor belkide 100binde oda eriyecek bilinmez artık ama o kadar kmde en az 10-15bin tl avantaj sağlayan birşey için 1000 tl hiçbirşey , o yüzden kafaya çok takılacak birşey değil bence

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynen öyle ömürlük diye bir kavram yok , yanlız şöyle birşey var benim sübaplar lpgde 75bin km dayandı , çelik sübaplarda en az 100bin km dayanır gözüyle bakılıyor belkide 100binde oda eriyecek bilinmez artık ama o kadar kmde en az 10-15bin tl avantaj sağlayan birşey için 1000 tl hiçbirşey , o yüzden kafaya çok takılacak birşey değil bence

Tapatalk

Bence de hiç bir şey değil ama gelde bunu yurdum insanına anlat... :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Bence de hiç bir şey değil ama gelde bunu yurdum insanına anlat... :)

Anlamazlar abi , sorunsuz bir arabada bu sorunun olması gayet normal ama gel gelelim iş motoru açmak olunca millet komple motor yapılıyo falan zannediyo , baskı balata değişimi gibi birşey aslında

Tapatalk

Üst Alt