Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Impressive Hakkında

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Buyrun

Ekli dosyalar

• 20160814_212553.jpg
    20160814_212553.jpg
    120.8 KB · Görüntüleme: 118
  • 20160814_212542.jpg
    20160814_212542.jpg
    106.3 KB · Görüntüleme: 109
  • 20160814_212536.jpg
    20160814_212536.jpg
    88.3 KB · Görüntüleme: 109

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
Size gönderdiğim resim metal kısım üzerinde 5 adet perçin var. Çizgili kişinin Altında ki yer

Evet teşekkürler sorun cozulmustur plastik kapak yok üzerinde teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Orada aracın beyni var. O kapakta beyin soketlerinin muhafazası bilginize.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bugün Kadir'in zorlamasıyla öğrenmiş bulunmaktayım Mirai'de kapak mevcutmuş. O kadar farkımız olsun :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
kapak olayı bıraz farklı mevzu servisde şaseden bakınca kapak gözukmuyor.
japancarsdan arastırdım bıraz olanda var olmayanda israil diye ayırılan bi yer var linkde bızımkıler oraya göre üretilmiş sanırım ama bu mazda2 için geçerli anlamadım
@Ebubekir musaıt oldugunda kapagı sökermisin alt kısmına bakalım bi.
mazda3
Каталог запчастей MAZDA
mazda2
Каталог запчастей MAZDA

parça kodları ama mazda2 katalogundan
ECU ÜZERİNDEKİ KAPAKZJ01-13-284B
ECU KAPAK KLİPSİ 2ad.ZJ01-13-209
[TBODY] [/TBODY]

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kapak konusu acikla kovustu.
Bl makyajli 2 cesit uretimi var kapakli olan 1. uretim , kapaksiz olan 2. Uretim
kisacasi mazda 3 bl makyajli v2 uretim diyip piyasasi uzerine bi 5bin daha koyuverdi :-D
Aradaki farklar simdilik
-kapak
-vites topuzu
-bence direksiyonda farklidir.
-bu kadar bulabildim.

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar merhaba, hiç hayatımda Mazda kullanmamıştım. Bundan 8-10 sene önce kendi işimi kurmazdan önce, otomotiv sektörünce satışta çalışıyordum. Vw grubunun tüm binek araçlarını, toyota ve renault'un da tüm binek araçlarını işim gereği kullandım, fakat 2010 Mazda3'ümü aldıktan sonra (ki o yıllardaki otomobil yaşlarında) gerçekten kullanımının çok keyifli olduğunu daha ilk dakikada anladım. Mercedes ve Audi kullanmadım onlar nasıl bilmiyorum fakat Mazda gerçekten çok keyifli bir araç. Dikkatimi çeken ilk 2 şey, gaz tepkimesi, 1.6 motor otomatik olmasına rağmen bu kadar iyi gaz tepkisi beklemiyordum. Direksiyon tepkisi : Gerçekten takdire şayan. Psikolojik mi tam kestiremedim ama, kullanırken sanki araçla bütünleşiyorum. ör, renault'da, sürücü olarak kendimi ayrı hissediyordum, his olarak bunun farkındaydım, fakat Mazda'da öyle olmadı, direksiyon tasarımından mı, görüş açısından mı şimdilik net bir şey söyleyemeyeceğim ama otomobilin bir parçası gibi hissediyorum kendimi :)) Biraz hisli bir anlatım oldu ama daha farklı nasıl anlatılır bilmiyorum.

Türkiye distribütörünün hiç çalışmadığını şimdi daha iyi anlıyorum.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Arkadaşlar merhaba, hiç hayatımda Mazda kullanmamıştım. Bundan 8-10 sene önce kendi işimi kurmazdan önce, otomotiv sektörünce satışta çalışıyordum. Vw grubunun tüm binek araçlarını, toyota ve renault'un da tüm binek araçlarını işim gereği kullandım, fakat 2010 Mazda3'ümü aldıktan sonra (ki o yıllardaki otomobil yaşlarında) gerçekten kullanımının çok keyifli olduğunu daha ilk dakikada anladım. Mercedes ve Audi kullanmadım onlar nasıl bilmiyorum fakat Mazda gerçekten çok keyifli bir araç. Dikkatimi çeken ilk 2 şey, gaz tepkimesi, 1.6 motor otomatik olmasına rağmen bu kadar iyi gaz tepkisi beklemiyordum. Direksiyon tepkisi : Gerçekten takdire şayan. Psikolojik mi tam kestiremedim ama, kullanırken sanki araçla bütünleşiyorum. ör, renault'da, sürücü olarak kendimi ayrı hissediyordum, his olarak bunun farkındaydım, fakat Mazda'da öyle olmadı, direksiyon tasarımından mı, görüş açısından mı şimdilik net bir şey söyleyemeyeceğim ama otomobilin bir parçası gibi hissediyorum kendimi :)) Biraz hisli bir anlatım oldu ama daha farklı nasıl anlatılır bilmiyorum.

Türkiye distribütörünün hiç çalışmadığını şimdi daha iyi anlıyorum.
Bugun honda kullandim sonra mazdaya gectim kesinlikle gaz pedali ve ozelikle direksiyon. Direksiyon şiir gibi gaz pedali da spor arac gibi sert cok degisik bi duygu Mazdada kendimi mutlu hissediyorum

Üst Alt