Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Bagaj Fotoğraf, Tavsiye, Video ( Operasyon Tamam )

Huseyin Arı

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (Titanyum)
Haklısınız aracım farklı bende BK sedan var. peki bu araca başka amortisör ile bir şey yapılabilir mi?

Huseyin Arı

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (Titanyum)
Nasıl bişii yaptın?
Mesaj otomatik birleştirildi:
ben formdaki projeden farklı bir işlem yaptım. Bagaj kilidinin açılma mantığı kilide anlık 12 v gelmesi ile damağı çekmesi.
yapılacak işlem basit 12 volt alabileceğiniz bir noktadan tek hat ile bagaja gelip kilit sisteminin artı kutbuna bağlamak. bu hattın arasına bir buton koyduğunuzda voltaj gelince kilit açılıyor.

Erkarakus

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Fume
Ellerine sağlık ustam bu söylediklerine ek olarak bende biseyler soyliyim faydali olur.

Arkadaslar kendi orjinal bagaj amortisorunuzu degismedende bu isi halledebilirsiniz. Amortisorculere gidip 520 newton olacal sekilde gaz bastirirsaniz orjinal amortisorlerinizle sorunsuz şekilde kullanirsiniz. Orjinal 520 lik amortisorlere 700 tl den basliyor. Gazı 150 tl ye bastim. Bu tarih itibari ile onun disinda orjinal amortisorlere arkadasimizin bahsettigi mavi 16*25 yerine 16*38 taktım sorunsuz çalışıyor guzelde oldu konuyu acip bize rehber olan arkadasimiza cok teşekkür ediyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ellerine sağlık ustam bu söylediklerine ek olarak bende biseyler soyliyim faydali olur.

Arkadaslar kendi orjinal bagaj amortisorunuzu degismedende bu isi halledebilirsiniz. Amortisorculere gidip 520 newton olacal sekilde gaz bastirirsaniz orjinal amortisorlerinizle sorunsuz şekilde kullanirsiniz. Orjinal 520 lik amortisorlere 700 tl den basliyor. Gazı 150 tl ye bastim. Bu tarih itibari ile onun disinda orjinal amortisorlere arkadasimizin bahsettigi mavi 16*25 yerine 16*38 taktım sorunsuz çalışıyor guzelde oldu konuyu acip bize rehber olan arkadasimiza cok teşekkür ediyorum.
İlk akla gelen soru; gazı nereler basıyor?? :hhhhhh:

Bilgilendirme için teşekkürler.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Konu içerisinde gaz basımıyla alakalı durum anlatılmış zaten.
Şehirdışından gaz bastıramayan, amortisörlerini gönderen arkadaşlara da İkitelli de gaz basımı yaptık.

Farklı olarak söylediğiniz yay ölçüsü için çalışma aralıklarına teknik bültenini inceleyip bakmanızı tavsiye ederim. Zira o boyutun çalışma alanı uzun vade için riskli grupta, ya aracın menteşesine ve pistona ya da yayın çalışabilir aralığı dışında sıkışacağı için kendisine orta vadede zarar verecek.

Erkarakus

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Fume
Konu içerisinde gaz basımıyla alakalı durum anlatılmış zaten.
Şehirdışından gaz bastıramayan, amortisörlerini gönderen arkadaşlara da İkitelli de gaz basımı yaptık.

Farklı olarak söylediğiniz yay ölçüsü için çalışma aralıklarına teknik bültenini inceleyip bakmanızı tavsiye ederim. Zira o boyutun çalışma alanı uzun vade için riskli grupta, ya aracın menteşesine ve pistona ya da yayın çalışabilir aralığı dışında sıkışacağı için kendisine orta vadede zarar verecek.
16x25 ölçüdeki söylediğiniz yay orjinal amortisörde calismiyor yariya kadar kaldırıyor. Zarar vereceginide zamanla gorecegiz ben bir kasma zorlama goremedim

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
16x25 ölçüdeki söylediğiniz yay orjinal amortisörde calismiyor yariya kadar kaldırıyor. Zarar vereceginide zamanla gorecegiz ben bir kasma zorlama goremedim

6 yılı geçti aynı 16x25 yayları kullanıyorum. Sadece zamanla amortisör gaz kaçırıyor, 2 dolum sonrası da gaz tutmamaya başlıyor.

6,5 yıllık kullanım süresinde her gün en az iki kere aç kapa yaptığım bagajda orijinal amortisöre 2 kez 550N gaz dolumu, 6 yıla girerken bir takım amortisör alıp; aynı yayları yeni amortisörlere taktım.

Son düzenleme:

Erkarakus

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Fume
6 yılı geçti aynı 16x25 yayları kullanıyorum. Sadece zamanla amortisör gaz kaçırıyor, 2 dolum sonrası da gaz tutmamaya başlıyor.

6,5 yıllık kullanım süresinde her gün en az iki kere aç kapa yaptığım bagajda orijinal amortisöre 2 kez 550N gaz dolumu, 6 yıla girerken bir takım amortisör alıp; aynı yayları yeni amortisörlere taktım.
Doğrudur benim orjinal amortisorlerde 16x25 olmadı yarim kalıyordu ben 16x38 ile cozdum

cngplt

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Gri

Selamlar konuyu baştan aşağı tüm yorumları okudum, aracim 2010 Bl kasa sedan suanda üzerinde orjinal pistonlari bulunmakta fakat ozelligini kaybetmiş durumda cat diye düşerek kapanıyor, simdi bu pistonlara bahsettiğiniz gibi gaz bastırirsak işlevselliği geri gelirmi? Sonrasında kalıp yayı eklesek bagaj otomatik kalkarmi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesaj otomatik birleştirildi:

%93.5 >ilginç bir oran neden mesela %89 değil? :) Eskisehirde bu amortisöre gaz basacak yee bulabilirmiyim acaba sıfirina 2800 TL istiyorlar orjinal piston çiftine.
89 yazsaydım neden başka bir oran değil diyecektin... Orana takılma, icraata geç bence. :hhhhhh:

Üst Alt