Mazda 3 BL (2009-13) Navigasyon - Multimedya Sistemi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Multimedia arastirmasi icerisindeyim Navimex necvox clyclone vs vs bunlarin bluetooth tu nasildir is goruyomu kalitelimi yoksa eh istemi android olanini al diye durtuyo seytan ama caciksa blutooth parrot asteroid tablet dusunuyorum yorumlar ?
Konunun başından buyana aradığın her bilgi mevcut aslında, yine de değineyim, Türkiye de Mazda 3 uyumlu yukarıda yazdıkların var sadece daha kalitelisi felan yurtdışında anca, bahsettiğin markaların hepsi hemen hemen birbirinin aynı sayılır, bluetooth da sıkıntı yok, tek sıkıntı dokunmatik, o kısmı da kumanda ile halledersin.

isler.ramazan

Katılımcı
Ben sadece bluetoothu merak ediyordum ilk sayfada yazmissin ama isi garantiye almak istedim cunku yurtdisindan getirtecem alirsam arkadasla eonon ga5163 olani suan indirimde ayrica 390 dolar saf android 1000tl yaklasik

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Selamlar,

Aşağıdaki ürünü almak için kendimi baya gaza getirdim :)
Fiyat performans olarak Türkiye'deki benzerlerinin çok üstünde.
Bu haftada yaklaşık 150 TL değerinde olan kamera hediyeymiş.
%20 gümrük artı TRT bandrolu artı kargo ve montajla yaklaşık 1500 TL ye geliyor.

Şuan Londra'da bulunan bir arkadaşım var. 2-3 ayda bir Türkiye'ye gidip geliyor.
Ürünü ona aldırarak 39$ lık kargoyu ve gümrük vergisini ödememeyi istiyorum.

Sorum arkadaşım bu ürünü alıp valizinde getirirse havalimanı girişinde gümrük talep etmeleri gibi bir durum olur mu?
Daha önce böyle birşey yapan var mı?

Eğer yine gümrük ödemek gerekirse 39$ lık kargo için arkadaşı uğraştırmak istemiyorum.
Çünkü ürün uçakla seyahat iç.in oldukça ağır ve büyük.

http://www.eonon.com/Car-GPS/Specific-Car-GPS/GA5163F.html

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Belirli bir miktarın üzerindeki rakamlara gümrük vergisi çıkartılıyor diye biliyorum ama tam emin değilim. Bu tezimi çürüten başka bir şey de; ticaretini yapmadığı sürece mantıklı bir şekilde yurt dışından elektronik eşya getirilebiliyor diye biliyorum...

Her iki seçeneğin de kulaktan dolma bilgiler olduğunu hatırlatarak seni yanıltmak istemem. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gecenlerde rusyadan teyp aldim valize koydum sikinti cikmadi simdi ise yine rusyadayim arkadasim teyp aldi bende tweeter aldim 8inde donuyorum sikinti cikmayacagindanda cok eminim aslinda ama rusya ile olan siyasi sikintilardan dolayi ne olacagi belli degil onun icin pahali bisey almadim.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
İnternet üzerinden alınan ürünlerde 75 dolar üzeri vergiye tabi ama ucakla gelirken nasıl oluyor bilmiyorum.

Discovery cihazımdan gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hic bisey olmaz en fazla valiz actirirlar kendi aracima aldim vs denir TÜRĶİYE girisinde zaten valiz kontrolu yapilmiyor bana hic denk gelmedi acikcasi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hic bisey olmaz en fazla valiz actirirlar kendi aracima aldim vs denir TÜRĶİYE girisinde zaten valiz kontrolu yapilmiyor bana hic denk gelmedi acikcasi.

Benim tahminim de bu yönde ağırlık kazanıyor...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hatta tax free diye bisey var alinan urunlerin vergisini geri aliyorsunuz
Tam olarak nasil uygulandigini bilmiyorum arastiriyorum suanda bilgisi olan varmi bu konuda

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Hatta tax free diye bisey var alinan urunlerin vergisini geri aliyorsunuz
Tam olarak nasil uygulandigini bilmiyorum arastiriyorum suanda bilgisi olan varmi bu konuda

Öncelikle Taxfree her ülkede uygulanmıyor.Geçen sene Makedonya'dan bilgisayar almıştım ama Taxfree olmayınca vergiyi geri alamadık.

Uygulama için ürünü aldığınız yere bunu belirtmeniz gerekiyor.Size bir evrak verecekler Daha sonra gümrükte bu evrağı onaylatıyorsunuz. Bu işlemler bitince bir Taxfree ofisinden veya dönünce posta yolu ile Türkiye'de bu işe bakan yere ulaşarak belgeleri gönderip belirttiğiniz hesaba paranın yatmasını istiyorsunuz.Eğer uygulamayı gümrükteki Taxfree ofisinden yaparsanız parayı orada alma imkanınız var.

Benim bildiğim bu.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende sorun olmayacağını düşünüyorum ama başkasına aldıracağım için danışmak istedim.
Arkadaş mayıs ayında gelecekmiş.
O zamana kadar bekliycez demekki.
Cevaplar için teşekkürler

ilkereczanesi

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Herkese merhaba arkadaşlar cyclone marka m.medya var mazda 3 ümde vofilter errror kodu veriyor ve klip oynatmıyor 3kez oldu.bir program güncellemesi olabilir bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bu konularda fazla bilgim yok ama biraz araştırdım ,benzer sorunları yaşayanlar D2280 dosyasından bahsediyorlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese merhaba arkadaşlar cyclone marka m.medya var mazda 3 ümde vofilter errror kodu veriyor ve klip oynatmıyor 3kez oldu.bir program güncellemesi olabilir bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
Forumda bildiğim kadarıyla aynı sistemi kullanan ve sistem sorunu yazan olmadı şimdiye kadar, konu sahibi zaten level atlayarak skyactiv'e terfi etti, @Touring de aldıktan sonra bilgilendirme yapmadı sağolsun... :)

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bir kaç gündür multimedya araştırıyorum. Konuyu başından sonuna okudum ama touring arkadaşımız sanırım arabayı sattı, hiç geri besleme yapmamış :) android sistemde obd bağlantısı olayı çok güzel. Bir sitede android tabanlı buldum ama stoklarında yokmuş. Son zamanlarda android tabanlı alıp taktıran guzu sahibi var mı?

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben aşağıdaki linkteki ürünü aldım. Şimdi yeni sürümü çıkmış.
Ben oldukça memnunum.
Kargoda da bir sıkıntı yaşamadım ama montaj olayı biraz sıkıntılıydı.
Kendiniz yapamıyorsanız veya tanıdık bir yer yoksa istanbulda 300-350 TL filan montaj için para istiyorlar.

Eonon D5163Z | Car DVD | Specific Car DVD | Car DVD for New Mazda 3

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Üst Alt