Mazda 3 BL (2009-13) LPG Sisteminden Gelen Cırcır Böceği Sesi

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Konu hortlamis olacak:) aracimda prins technomax LPG sistemi bulunuyor, rolantide çalışma sırasında enjektör sesi dışında bir uğultu veya çok az duyulan bir ek ses vardı 10 bin kontrolü icin servise gittim regülatör sesi olduğunu bu markada biraz sesli çalıştığını sorun olmayacağını söylediler. Radyo kapalı ise ancak öyle duyuluyor. İnşallah ilerde sorun olmaz. Sesli çalışma olayı ne derece doğrudur bilemiyorum. İçinden yüksek basınçta LPG geçiyor bu yüzden de olabilir dediler tüm forumun bilgisine:)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Konu hortlamis olacak:) aracimda prins technomax LPG sistemi bulunuyor, rolantide çalışma sırasında enjektör sesi dışında bir uğultu veya çok az duyulan bir ek ses vardı 10 bin kontrolü icin servise gittim regülatör sesi olduğunu bu markada biraz sesli çalıştığını sorun olmayacağını söylediler. Radyo kapalı ise ancak öyle duyuluyor. İnşallah ilerde sorun olmaz. Sesli çalışma olayı ne derece doğrudur bilemiyorum. İçinden yüksek basınçta LPG geçiyor bu yüzden de olabilir dediler tüm forumun bilgisine:)

regülatör montajını çok acılı olarak resimleyip atabilirmisin ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bildiğim kadarıyla; sağlıklı regülatör montajı, enjektörlerden seviye olarak aşağıda olacak şekilde yapılanı... Belki de ben yanlış biliyorum ama bunu bir yerlerde okumuştum... :rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yanlış yeri aldın ;)

Regülatörğn montajı radyatörden hızasından aşağıda olmalı vs vs gibş bişey vardı
Doğru yeri alıntılamış olsaydın, yanlış yazmış gibi olmazdım... ;) Enjektörlerden aşağıda montajlanmış regülatör gördüm ama radyatörden aşağıda montajlanmış regülatör görmedim... ;)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Doğru yeri alıntılamış olsaydın, yanlış yazmış gibi olmazdım... ;) Enjektörlerden aşağıda montajlanmış regülatör gördüm ama radyatörden aşağıda montajlanmış regülatör görmedim... ;)
Yaşın daha genç önünde görüp geçiregin uzun yıllar var :)

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Araç stop edildikten sonra regülatörün susuz kalmaması ve daha hızlı ısınarak Lpg'ye geçmesi için regülatörün radyatör seviyesi altına takılması gerekiyor üstadım. Ben bu şekilde montaj yaptırdım :)

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Hem genel montaj hem de regülatör yeri için birkaç resim ekledim. Ses rolantide belli ama yolda iken neredeyse duyulmuyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20190420_191818.jpg
    IMG_20190420_191818.jpg
    344.3 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20190420_191839.jpg
    IMG_20190420_191839.jpg
    269.4 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20190420_191826.jpg
    IMG_20190420_191826.jpg
    305.4 KB · Görüntüleme: 29

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Regülatör sesi hakkında ne düşünüyorsunuz acaba :))

Üst Alt