Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Seçimi

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Nokıan alırız o zman zaten yanakları daha guzel lastık taban desenı de en cok onu sevdım
Fiyatta AA etiket değerine göre gerçekten çok uygunmuş N11 de. Ben yazlık Michelin Primacy den daha çok sevdim kışlık Nokian'ları. Hem güvenlik açısından hem yakıt açısından. Michelin yaptığı reklamlardan kazanıyor bence kesinlikle bir Nokian olamaz.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Az önce falken lastik için fiyat aldım daha 1 hafta olmamış lastikler geleli 2018 5.hafta üretim herşey dahil 700 lira yazlik 4 lastik 205 55 16" yarın bitiyo kampanya almalimiyim suan uzerinde michel crossclimate var 15 bin km daha götürür diyo ustalar

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Az önce falken lastik için fiyat aldım daha 1 hafta olmamış lastikler geleli 2018 5.hafta üretim herşey dahil 700 lira yazlik 4 lastik 205 55 16" yarın bitiyo kampanya almalimiyim suan uzerinde michel crossclimate var 15 bin km daha götürür diyo ustalar
imkan varsa.ve arabanızı hala kullanmayı düşünüyorsanz bence alın.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Adam çalıştığım yerle anlaşmalı abi,zaten takmak istemezsen 2019 da tak o zamana kadar beklesin diyo ücret almıyo takmaya hatta o zaman takarsan yeni seriden veririm diyo bende alıyım yazın yola çıkacağım zaman takıyim üzerindekinide uygun fiyata satıyım diyom şuan üzerindeki 0 fiyatı tanesi 400 lira daha yarısi sağlam letgodan gider o :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adam çalıştığım yerle anlaşmalı abi,zaten takmak istemezsen 2019 da tak o zamana kadar beklesin diyo ücret almıyo takmaya hatta o zaman takarsan yeni seriden veririm diyo bende alıyım yazın yola çıkacağım zaman takıyim üzerindekinide uygun fiyata satıyım diyom şuan üzerindeki 0 fiyatı tanesi 400 lira daha yarısi sağlam letgodan gider o :)
Mantıklı... :)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Boşver alma başka zaman da çıkar karşına böyle fırsat.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
20180228_171409.jpg
20180228_171358.jpg
20180228_171254.jpg

Valla hocam aldım artık mağazanın %20 indirim varmış normalde indirimli 900 çalıştığım kurumla birlikte 700 e denk geldi bende aldım geçtim

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
İyi akşamlar arkadaşlar.
Lastik alma zamanımız gelmiş bulunmakta. İki marka ve üç model arasında kaldım. Continental ContiPremium Contact 5, Michelin CrosCLimate ve Primacy 4. Aracın arka lastikleri goodyear 4 yıllık, önleride contipremium contac5 2 yıllık. Goodyearlardan biri yırtılınca conti taktırmıştım önlere. Hepsini değiştireceğim. Goodyearlar inanılmaz uğultu yapıyor ve bir daha asla goodyear taktırmayacam :) ön ve arkalar farklı olunca contilerin nasıl olduğunu da anlayamadım. İnternette araştırma yapınca insanın kafası daha çok karışıyor.
Önceliğim tabi ki güvenlik sonra ses ve konfor geliyor. Arkadan gelen uğultu okadar canımı sıkıyor ki, ses olayına takmış durumdayım.
Neyse bu michelin crosclimate ile ilgili çok fazla olumlu yorum var. Fakat dört mevsim lastiği olduğu için İzmir gibi bi yerde gerek var mı diye de düşünmüyor değilim. Michelin müşteri temsilcisi ile görüşmemde, gerek olmadığını bunun yerine yeni seri primacy 4 kullanabileceğimi söyledi. Bu seri çok yeni olduğu için nette pek yorum yok. Bunun bir önceki serisi primacy 3 için çok olumsuz yorum var.
Son olarak conti contac5. Bunu 2 yıldır kullanıyor olmama rağmen sanki goodyearlarla aynı deformasyonda.
Konu hakkında yardımınızı bekliyorum. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İyi akşamlar arkadaşlar.
Lastik alma zamanımız gelmiş bulunmakta. İki marka ve üç model arasında kaldım. Continental ContiPremium Contact 5, Michelin CrosCLimate ve Primacy 4. Aracın arka lastikleri goodyear 4 yıllık, önleride contipremium contac5 2 yıllık. Goodyearlardan biri yırtılınca conti taktırmıştım önlere. Hepsini değiştireceğim. Goodyearlar inanılmaz uğultu yapıyor ve bir daha asla goodyear taktırmayacam :) ön ve arkalar farklı olunca contilerin nasıl olduğunu da anlayamadım. İnternette araştırma yapınca insanın kafası daha çok karışıyor.
Önceliğim tabi ki güvenlik sonra ses ve konfor geliyor. Arkadan gelen uğultu okadar canımı sıkıyor ki, ses olayına takmış durumdayım.
Neyse bu michelin crosclimate ile ilgili çok fazla olumlu yorum var. Fakat dört mevsim lastiği olduğu için İzmir gibi bi yerde gerek var mı diye de düşünmüyor değilim. Michelin müşteri temsilcisi ile görüşmemde, gerek olmadığını bunun yerine yeni seri primacy 4 kullanabileceğimi söyledi. Bu seri çok yeni olduğu için nette pek yorum yok. Bunun bir önceki serisi primacy 3 için çok olumsuz yorum var.
Son olarak conti contac5. Bunu 2 yıldır kullanıyor olmama rağmen sanki goodyearlarla aynı deformasyonda.
Konu hakkında yardımınızı bekliyorum. :)
Crossclimate sakın sakın.
Contipremiumcontact 5 leri öneririm. Ben önlerde kullanıyorum ve aşırı memnunum. Yol tutuş çok iyi, gerek ıslak gerek kuru zemin. Asfalt kalitesine göre değişiyor tabi. Testlerde de önde zaten.

Üst Alt