Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Seçimi

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Arkadaslar aracimin lastikleri goodyear efficientgrip performance mayis 2015 yilinin . Genel olarak memnumun lastik sesi yoltutus olarak. Ama ozelikle yokuslarda lambalarda kalkis yapinca arac yol tutmuyor patinaj yapip kafa yılan gibi saga sola oynuyor. Dun bimden ciktim rampada durdum sagima soluma baktim yol bostu kalkis yaptim arac gene sardi ve kafa sola atti az kalsin kaldirima cikiyordu hatta araci kaldiramadim 3 kez denedim ama kafasi sag sol yapiyor pati yapiyor aracin kafasi yarim metre sola atiyor kaldiramadim makineyi dsc yandi surekli, rampa asagi saldim araci gaz kesmeden direk yola atladim. Lastik mi yenilemem gerekiyor sizce sevgili saygi deger dostlarim baş tacı abilerim
Ben bir cok farkli lastik kullandim. Goodyear Efg ve gt2 modelleri kadar sacma bir lastik gormedim.
Tez elden lastikleri cope atip yeni lastik alin. Ucuz isterseniz barum 2 ve kleber, pahali derseniz michelin ve yokohama tavsiye ederim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Lastiklerden kaynaklı. Bu kışı da çıkarsın istersen Özgür, birdahaki bahara taze lastikle girersin. Kaç km yaptın lastikle. Yıl kadar km de önemlidir.
Kadir lastikler kabaklaşmaya başladıysa tcs de olsa ilk başta müdahale etmiyor. Kayma olduktan sonra müdahale ediyor.
Gaza sert basmak yerine, ilk başta yumuşak basarak kalkmayı deneyebilirsin. Yumuşak kalkarsın kalktıktan sonra gaza basarsın daha fazla. Durma mesafeni de buna göre ayarla. Ani frende abs devreye girer, fren mesafeni çok uzatır.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ben bir cok farkli lastik kullandim. Goodyear Efg ve gt2 modelleri kadar sacma bir lastik gormedim.
Tez elden lastikleri cope atip yeni lastik alin. Ucuz isterseniz barum 2 ve kleber, pahali derseniz michelin ve yokohama tavsiye ederim.
Michelın sevmıyorum Yokohoma alabılırım seneye
Lastiklerden kaynaklı. Bu kışı da çıkarsın istersen Özgür, birdahaki bahara taze lastikle girersin. Kaç km yaptın lastikle. Yıl kadar km de önemlidir.
Kadir lastikler kabaklaşmaya başladıysa tcs de olsa ilk başta müdahale etmiyor. Kayma olduktan sonra müdahale ediyor.
Gaza sert basmak yerine, ilk başta yumuşak basarak kalkmayı deneyebilirsin. Yumuşak kalkarsın kalktıktan sonra gaza basarsın daha fazla. Durma mesafeni de buna göre ayarla. Ani frende abs devreye girer, fren mesafeni çok uzatır.
Yarın lastıklerı ön arka yapıp yerlerını degıstırcem Mutlu.Bugün baktım arkalar gayet ıyı. Lastıkler 20 bın km kullanılmıs aslında lastıge bakınca bısey yok ama cok patınaj yapıyor belkı de Goodyear dandık oldugu ıcındır

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Michelın sevmıyorum Yokohoma alabılırım seneye

Yarın lastıklerı ön arka yapıp yerlerını degıstırcem Mutlu.Bugün baktım arkalar gayet ıyı. Lastıkler 20 bın km kullanılmıs aslında lastıge bakınca bısey yok ama cok patınaj yapıyor belkı de Goodyear dandık oldugu ıcındır
Sert kullanıyorsan aracını, bu da lastiği erken bitirir.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Mazda 3 2010 model HB AT fabrika çıkış orjinal lastik ebatları nedir acaba ? Benim araca 195 55 16 takmışlar ama orjinalini merak ediyorum.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arabamda su an eski sahibinin sağolsun taktirdigi Michelin in cross climate var 4 mevsim experde 7 mm çıkmıştı tüm lastikler.ama abim de de bosta 205/60/16 lastikler var.oncelikle bizim kartal yuvasına olur mu? Michelin e kıyamıyorum açıkçası.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Arabamda su an eski sahibinin sağolsun taktirdigi Michelin in cross climate var 4 mevsim experde 7 mm çıkmıştı tüm lastikler.ama abim de de bosta 205/60/16 lastikler var.oncelikle bizim kartal yuvasına olur mu? Michelin e kıyamıyorum açıkçası.
Bizim orijinal lastik ölculeri 205 55 16

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yedekte olan lastiklerin durumu nedir, eğer iyiyse onları takmanı tavsiye ederim.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Onlar yeni lastik hocam sıkıntı olur mu peki.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Hocam 60/16 olanlar yazlık su an üzerindekiler 4 mevsim.Öteki lastikler yatıyor yeni alınmıştı.Kimseye faydası yok.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
55 den 60 a çıkmak hiçbir şeyi değiştirmez, farkedilebilir değildir. Konfor bir miktar artar, yol tutuş çok çok az azalır.
Yeni kasalarda da 60 yanak kullanıldığını hatırlatırım.
Gönül rahatlığıyla takabilirsiniz 60 yanak lastiği. Yalnız kış aylarından yazlık lastikten daha iyi performans verir 4 mevsim lastikler. Marta kadar şimdikilerle devam edin, martta o yeni lastiklere geçersiniz.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Mutlu Hocam değerli bilgilerini paylaştın teşekkür ederim.Eksik olma.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Üst Alt