Mazda 3 BL (2009-13) Ekspertiz Raporundaki Motor Yüzdesi Hakkında

Reha07

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2010
Merhabalar. Yeni bi M3 2010 touring kullanıcısıyım.. Araba ekspere götürüldü ve motoru yüzde 83 çıktı.. Bu bana biraz az geldi. Arttırmanın yolu var mıdır? Veya normal midir bu yaştaki araçta aracın kmsi 104 binde. Yorumlarınızı bekliyorum.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İnanmayın. Motorun durumunu aracı kullanarak anlarsınız, ya da yağ yakma durumuna, kompresyon testine göre. Dynoda çoğu motorun sonucu hatalı çıkabiliyor. Ayrıca ağır bakımı yapılmadıysa da bu sonuç çıkması normal. Buji, hava filtresi, yağ, yağ filtresi, şanzıman yağı değişmemesi de performansı düşürür.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
dyno verilerine bende inanmiyorum dyno yaptirdiginiz yerden cihazin kalibrasyon belgelerinin orneklerini alma hakkiniz var bi sorun kalibrasyonlari varmiymis?

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Mutlu kardeşime katılıyorum. Sattığım 626'yı alırken %92 motor performansı çıkmıştı expertizde. Satan adam bile şaşırmıştı :) önceki mazda 3'ümü adam lpg'de ölçtü ben de ses etmedim. Lastik havasını düşürüp lastik çapını değiştirebilirsiniz. Bu da performansı değiştirir. Böyle değişebileceğini zamaninda sattigim mazda3'e bakmaya gelen bir matematik öğretmenine anlattım. Adam arabaya bakmaktan vazgeçti :) Yani demeye calistigim şey, direksiyona geçip gaza basmak expertizden cok daha sağlıklı değerlendirme olur bana göre. Tabi en sağlıklısı Mutlu kardeşimin dediği gibi kompresyon. Onu da yapan kaç tane expertiz var?

Reha07

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2010
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Motor gücü arttırıcı yağlar falan varmış, onlar işe yarar mı biliyor musunuz?

Üst Alt