Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Impressive -Touring Farkı

libido.1905

Sessiz
Bence tek bir fark var. Park sensoru ve hiz sabitleyici. Gerisi tiri viri ozellikler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ön cam ısıtmaya gerek yok bence de Bülent abi. Kışın ilk önce aracı çalıştırırım ve sıcak klimayı açar ön camlara yönlendirirm. O sırada da dışarı çıkar aracın üstündeki karları temizlerim. Ben temizleyesiye kadar da ön cam ve arka cam çoktan erimeye başlamış olur, karları almak kolaylaşır.

Koltuk ısıtma da tartışılabilir. Uzun yolda fazla rehavet yaratmasın. :D

Park sensörü ile hız sabitleyici ise sonradan taktırılabiliyor zaten.

hus3yn

Katılımcı
Ön cam ısıtmaya gerek yok bence de Bülent abi. Kışın ilk önce aracı çalıştırırım ve sıcak klimayı açar ön camlara yönlendirirm. O sırada da dışarı çıkar aracın üstündeki karları temizlerim. Ben temizleyesiye kadar da ön cam ve arka cam çoktan erimeye başlamış olur, karları almak kolaylaşır.

kişisel tercihlere her zaman saygı duyarım... ön camda kar varken hele de kışın motorun ısınması sıcak hava üflemesi ve buharı alması zaman alan şeyler, kuru bezlen içten silmek daha mantıklı :) bence bu saydıklarının hepsinin araçta orijinal fabrika çıkışlı bulunması benim için cezbedicidir ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
kişisel tercihlere her zaman saygı duyarım... ön camda kar varken hele de kışın motorun ısınması sıcak hava üflemesi ve buharı alması zaman alan şeyler, kuru bezlen içten silmek daha mantıklı :) bence bu saydıklarının hepsinin araçta orijinal fabrika çıkışlı bulunması benim için cezbedicidir ;)

İçerisinin ya da sıcağa ayarlanmış klimanın üflemesi soğuk gelse de 10-15 derece olsa bile ön camın buzunu çözmeye başlayacaktır. Vakit almıyor tam tersine son kademe üfleme hızında yarisimde 3-4 dakikaya karlar yavaş yavaş düşmeye başlıyordu. Mazdada bu hız daha fazla olacaktır diye düşünüyorum.

Tabiki bütçe ve imkan varsa dolu araç almakta fayda var. Kenarda bulunsun elbet bir gün lazım olur. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Hüseyin e katılıyorum, Ankara gibi karasal iklimde yaşayan birisi için ön cam ısıtma nimet gibi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu durumu ben şöyle özetlemek istiyorum... İnsan güzeli sevmez, sevdiğini güzel görür... ;)

Biz sevdiğimizi güzel görüyoruz ama eleştirel yanları yok mu? Dolu... Bu konu da o doluluk için işte.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Guzel kardesim sana gore tiri viri degilsede bana gore tiri viri konu basligina uygun olarak yorum yapalim . Yazilan yoruma yorum katmayalim.

Başlığa uygun yorum yapmamama sebep olan iletiniz bu

Bence tek bir fark var. Park sensoru ve hiz sabitleyici. Gerisi tiri viri ozellikler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnsanlara doğru bilgileri aktaralım yeter, yorum kısmı kişisel tabi, sorun yok.

abdyldz

Sessiz
touring e biniyorum ön camı hep mutlu tekir in yöntemi ile hallettim. Cruise sonradan takılıyor, koltuk ısıtma da takılıyor. soğuğu seven bir adamım hiç koltuk ısıtma arayacağımı sanmıyorum ama eşim tam tersi. bazen sırf onun yüzünden koltuk ısıtma olsaydı iyi olurdu diyorum. koltuk soğutma olsa direk impressive derdim :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
touring e biniyorum ön camı hep mutlu tekir in yöntemi ile hallettim. Cruise sonradan takılıyor, koltuk ısıtma da takılıyor. soğuğu seven bir adamım hiç koltuk ısıtma arayacağımı sanmıyorum ama eşim tam tersi. bazen sırf onun yüzünden koltuk ısıtma olsaydı iyi olurdu diyorum. koltuk soğutma olsa direk impressive derdim :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Var o da 70 dolar deri delikli koltuk minderleri aliexpresste. Konu da açmıştım hatta.

Üst Alt