Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Hakkında

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ne istiyorsunuz içinden, ben gayet memnunum o siyahlıktan, hatta makyajla gelen siyah bütünlük beni daha çok mutlu etti, tek sıkıntı kapı kolları düğmelerinde aydınlatma olmaması.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Bir de camların otomatik kapanması ve stop ettikten ve indikten sonra farların geç sönmesi de olsa daha da iyi olur du?

onurum41

Katılımcı
Zevkler görecelidir zaten ben 2010 guzumdan sonra 2012 guzunun içi sarmadı beni. Teybin altından itibaren yine Gümüş uygulama yapmak istiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bence güzel olmaz ama bir dene olursa ben de yapayım

libido.1905

Sessiz
Arkadaslar bende kullanmakta oldugum arac icin birkac yorum yapmak istiyorum. Aracim 2012 1.6 d touring. ilk olarak dikkat cekici ve kusursuz kasasiyla baslamak istiyorum tek kelimeyle mukemmel. Bu kasaya takilan 16 inc jantlar arac uzerinde siritiyor olmamis, en azindan 17 olmaliydi, ben aracimin lastik yanaklarini 55 den 60 a cekerek bu durumu kendimce cozdum. Kesinlikle celik veya krom egzos ucu sart. Arabada dusundukce anlam veremedigim sey , aracta far sensoru yagmur sensoru var iken nasil olurda o kocaman arka tapona park sensoru konmaz anlamadim. 1. Ve 2. Vites arasindaki ayarsizlik bariz sekilde surucuyu yoruyor. Arabanin yol tutusu mukemmel . Motor sesinden rahatsiz olanlari bilmiyorum ama arabanin cikardigi kukreme sesi beni mest ediyor. Arabaya bu kadar buyuk bagaj yapmak yerine arka yolcu kismini biraz daha genis tutsalar iyi olurdu. Ama bi gun cinnet gecirip iki kisiyi birden oldururseniz cesetleri tasimak icin bagaj ideal otesi. Arabanin konsolunda veya parcalarinda oynama filan yok tas gibi masallah. Bu Aracin piyasasi yok muhabbeti yuzunden muadillerini en az 60 bine alacaginiz araci 50 bine rahat alabilirsiniz bence arti bir ozellik. Ve tabiki herkesin altinda bu aractan olmamasi super bi durum. Arac gercekten guzel arkadas. Herkese hayirli kazasiz surusler dilerim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet bagajdan kısıp diz mesafesini uzatsalar daha güzel olurmuş gerçekten. Vites beni hiç yormadı ama benden başka herkesi yoruyormuş demek. Motor sesi bence de güzel yüksek hızda zaten kayboluyor ve çok performanslı.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Evet bagajdan kısıp diz mesafesini uzatsalar daha güzel olurmuş gerçekten. Vites beni hiç yormadı ama benden başka herkesi yoruyormuş demek. Motor sesi bence de güzel yüksek hızda zaten kayboluyor ve çok performanslı.
Yorma olayını bende anlamıyorum kabul de etmiyorum şehir içinde ya 1.vites kıtı kıtı gidicen yada 2.viteste belli devirde seri kullanıcaksın güvenli olan 1.vites eğer boş bir şehir içi ise 2.vites....zırt 1.vites zırt 2.vites yapmaya kalkarsan buna yorucu diyebilirsin çünkü aracın şanzımanı vites aralık yapısı diğer 6 vites lerden farklı aynı tepkileri beklemek haksızlık olur...Alışamadığınız için yorucu demeyin.... :) Bülent abi 50 bin km ye geldi et kemik olmuş guzuyla onun hiç bu tarz şikayetleri yok... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kesinlikle bu konuda en ufak şikayetim yok, zaten çok güçlü bir motor olduğu için 2. vites rölanti de gaz vermeden seyredebilinir illa pat diye 1 yapmaya gerek kalmıyor, biraz da alışmak lâzım arabaya

DungeoN

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3 - Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben de yakın zamanda 2 hafta kadar önce Mazda 3 2011 1.6 d Touring aldım. Farketmedim ama 3. viteste cırtlama vardı. Yaptırdım şimdi sıkıntı yok. Senkromeç ve iki bilya değişti. Mersin de Mazda Derya dan aldım aracın parçasını. Kutuyu verdi elime bi baktım Ford :) Motor ve Şanzıman Ford'a ait. Tabi parçaları şasi numarası ile sorgulatıp veriyorlar. Neyse işimiz bitti usta dedi ki, ben Ford un Servisinden sordum senin parçaları. 6 vites Senkromeç + 3 adet göbek + 3 adet bilya 1400TL. Ben senkromeç in tekini 275tl aldım oysaki :confused:. Demem o ki; dizel araçların parçalarını birde Ford servislerinden sordurun. Ciddi fiyat farkı var. Şu hesaba göre, o parçaları Mazda dan alsam 2800 civarı tutacak!

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ben de yakın zamanda 2 hafta kadar önce Mazda 3 2011 1.6 d Touring aldım. Farketmedim ama 3. viteste cırtlama vardı. Yaptırdım şimdi sıkıntı yok. Senkromeç ve iki bilya değişti. Mersin de Mazda Derya dan aldım aracın parçasını. Kutuyu verdi elime bi baktım Ford :) Motor ve Şanzıman Ford'a ait. Tabi parçaları şasi numarası ile sorgulatıp veriyorlar. Neyse işimiz bitti usta dedi ki, ben Ford un Servisinden sordum senin parçaları. 6 vites Senkromeç + 3 adet göbek + 3 adet bilya 1400TL. Ben senkromeç in tekini 275tl aldım oysaki :confused:. Demem o ki; dizel araçların parçalarını birde Ford servislerinden sordurun. Ciddi fiyat farkı var. Şu hesaba göre, o parçaları Mazda dan alsam 2800 civarı tutacak!

Kaporta aksamı hariç %99 aynı :)

Üst Alt