Mazda 3 BK (2003-09) H7 Kısa Far Ampul Tavsiyesi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Şuan aldın madem kullan ama bir sonraki atraksiyonu xenonla yap abi, hem gerek kalmaz zaten Power da orjinal xenon vardır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şuan aldın madem kullan ama bir sonraki atraksiyonu xenonla yap abi, hem gerek kalmaz zaten Power da orjinal xenon vardır
Power'ın xenonu kendine vardır yahu... Benim için oralar çok uzak, ama sana bir kaç milyon papel denk gelirse hayır demem bak... :D :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Xenon bağlantılarını komple iptal ettirmediysen bir çift 4300 lük xenon ampülü almanda fayda var abi ,senin aldığın ampüller çok uzun ömürlü olmuyor malesef

tapatalk by zenfone2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Xenon bağlantılarını komple iptal ettirmediysen bir çift 4300 lük xenon ampülü almanda fayda var abi ,senin aldığın ampüller çok uzun ömürlü olmuyor malesef

tapatalk by zenfone2

Bağlantılar olduğu gibi duruyor Serkan, sadece ampul değişimi oldu. Belki ileride tekrar bi xenon macerası daha deneyebilirim... :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Detaylı olarak bu gün gece sürüşünü yaptım... Sonuç; üzerinden çıkan xenon ampullerden kat kat daha iyi. Sadece; beyaz renkte değil, tam olarak sarı renk demek de mümkün değil. Beyazlığa yakın tatlı bi sarılık var. Görüş açısı kesinlikle daha iyi ve net yani parlak...

:)

Güle güle kullan Veli Abi. Benim de aklımdaydı ampulleri değiştirmek senin tecrübenle hangi marka alacağımı da kestirmiş oldum. Osram NB tavsiye etmişlerdi ama okuduğum kadarıyla ömrü kısa oluyormuş. Ben gece gündüz far yakma alışkanlığına sahip olduğumdan alternatif olarak Philips e yöneldim. Fakat çok bir bilgim yok wattları hakkında. Eski bir 626 kullanıcısı olarak bizim araçlara hangisinden almamız konusunda yardım eder misin? Kodu modeli wattı falan ne olmalı kısalar için?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gece gündüz far yakıyorsan eğer bu tarz ürünlerin ömrü az olabilir. Ben gündüzleri sis farı kullanıyorum mesela.

Bu ürün 55 watt ve aydınlatması yeterli. 100 watt'lık ampuller için ekstra röle gerekir, yoksa tesisatı yakarsın Allah korusun...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Gece gündüz far yakıyorsan eğer bu tarz ürünlerin ömrü az olabilir. Ben gündüzleri sis farı kullanıyorum mesela.

Bu ürün 55 watt ve aydınlatması yeterli. 100 watt'lık ampuller için ekstra röle gerekir, yoksa tesisatı yakarsın Allah korusun...

Teşekkür ederim abi ilgin için. Ama maalesef sis farım yok benim. :( Bu gidişle de olamayacak sanırım ki satan bile yok. En sonunda sis farı olan hurda bir 626 yı alacağım parçaları bozuldukça oradan söküp kullanacağım. :)

Bu arada kısa farlar H7 mi H1 mi. Birkaç siteye baktım ikisine de denk geldim. Tam olarak hangisi ki GE kasaların kısa far ampulu?

Son düzenleme:
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Teşekkür ederim abi ilgin için. Ama maalesef sis farım yok benim. :( Bu gidişle de olamayacak sanırım ki satan bile yok. En sonunda sis farı olan hurda bir 626 yı alacağım parçaları bozuldukça oradan söküp kullanacağım. :)

Bu arada kısa farlar H7 mi H1 mi. Birkaç siteye baktım ikisine de denk geldim. Tam olarak hangisi ki GE kasaların kısa far ampulu?
sis farı ben de bayağı bakındım, yurtdışında çıkma var ama ne kadar sağlam belli değil,
ebayda temiz buldum ama ya tek sağ ya tek sol
şimdilik askıyaaldık
bizimkilerin hem uzun hem kısa h1 veli abinin de belirttiği gibi
bizim guzuların reflektörler artık çok zayıfladığı için extreme, osram nbr tarzı ampüller de çok iş görmez , ancak xenon paklar,
aydınlatma önemli :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Forumda sis farı için alternatif çözüm var. Orijinal bulmak zor ve külfetli ayrıca değmez de...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Orjinal farlının sağlamını bulmak bile zor, 2 yıldır aralıksız hasarlı 626'ları takip ederim daha orjinal sis farlı kazalı yada hurdaya ayrılmış 626 görmedim.

2 yıl içinde 1 tane orjinal çıkma sis farı gördüm ilanlarda 250 TL yazıyordu, bana pahalı geldi forumda paylaştım, forumda görür görmez bir arkadaş 200 liraya almış :)))

Uğraşmak isterseniz Ford Transitlerin sis farları olabilir diye tahmin ediyorum

f49bbd51461d1c33202e9cf8d1049d3f.jpg
fd9e22bfa3e18532f53fcc600a25d217.jpg

Era gibi plastik değil bunlar cam olması lazım. Orjinal 626 sisleri cam.
Ama Era sis farları en ucuz yöntem....

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
ben müsait bir zamanda iyi bir elektrikçiye danışayım yaptırmayı düşünüyorum
era yan sanayi
https://www.hyundaiparca.com/Urun/Detay/1004065-sis-fari-sol-era-ys

hangi aracın anlamadım ama bu da olabilir belki
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...1-94-04-98-espace-09-96-06-00-238693012/detay

bir arkadaşta chrysler stratuss var, onun sisler de uyar gibi duruyor
http://www.ebay.com/itm/Chrysler-Ci...ash=item3f40c4170f:g:dEUAAOSwiwVWTSWI&vxp=mtr

en az maliyetlisi era gibi
İkincisi renault espace ve laguna için

tapatalk by zenfone2

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim corona aracım için h4 ampul öneriniz varmı beyaz sarı fark etmez ama iyi bir yol gösterişi olsun yeter bana tavsiyeleri bekliyorum tşkler

Mesut2626

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Şampanya Sedan
Merhaba arkadaşlar kısa mercek farda aydınlatma yetersiz geliyor mercekte kararmada yok önerebileceğiniz ampül markası varmı teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar kısa mercek farda aydınlatma yetersiz geliyor mercekte kararmada yok önerebileceğiniz ampül markası varmı teşekkürler
Açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir, konuyu incelemekte fayda var.

Üst Alt