Mazda 3 BK (2003-09) Bagaj Kapağı Hakkında Önerileriniz

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
2005 sedan mazda 3 ün bagaj açma sıkıntısıyla ilgili konu açılmışmıydı? mazda gibi mühendislik harikası bir markanın bagaj açmak için bir mekanizma koymaması ilginç. anahtar yuvasına bastırdık , kilit açıldı lakin kapağı kaldırmak için kenardan köşeden tutmaya çalışmak öyle saçma ki..acaba içeriye bir şerit gibi bişeyler yaptırsam diyorum

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Makyajda bu durumu düzeltmişler ama makyajsızlarda kullanıcılar fikirlerini söylerler, anahtarla açıldığında bir boşluk oluşmuyor mu?

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok oluşmuyor, hafif bir gevşeme oluyor ama arayı bulmak için uğraşıyorum her seferinde..

Not: Mesajlarımızı büyük harflerle yazmak silinme sebebidir, bu kez düzelttim, bilginize

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Makyajlı olanlarda hafif oyuk koymuşlar tampona ama tam çözüm değil. Makyajsız kasalarda oyuk yok maalesef. Bk kasanın en kötü yanı bu bence. Birde araç hareket ettikten sonra bagaj kapağı kilitlenmiyor. :(

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
yok hocam olmuyor o kadar..

sahinerden

Katılımcı
Araç Markası
2006- Mazda 3 AT
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Valla o konudan bende müzdaribim abiler bende spoiler var sağolsun aile büyükleri ona asılıp açıyorlar, birgün ellerinde kalacak diye korkmuyorda değilim:). Ayrıca şu geldi aklıma acaba makyajlı kasanın tamponunu taksak ebediyen bu sorundan kurtulabilirmiyiz?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben olsam BL kasa için yapılan otomatik bagaj uygulamasını yapmaya çalışırdım en mantıklısı o.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Valla o konudan bende müzdaribim abiler bende spoiler var sağolsun aile büyükleri ona asılıp açıyorlar, birgün ellerinde kalacak diye korkmuyorda değilim:). Ayrıca şu geldi aklıma acaba makyajlı kasanın tamponunu taksak ebediyen bu sorundan kurtulabilirmiyiz?
Makyajlının tamponunu takarsan yarın bir gün satarken alıcının aklında kırk tilki dolaşır

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İbrasoft yapmıştı, siz de kapak kaldırmak için yay vs taktırın. Bagaj kilidini açtığınız gibi kapak kalksın.

Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
2005 sedan mazda 3 ün bagaj açma sıkıntısıyla ilgili konu açılmışmıydı? mazda gibi mühendislik harikası bir markanın bagaj açmak için bir mekanizma koymaması ilginç. anahtar yuvasına bastırdık , kilit açıldı lakin kapağı kaldırmak için kenardan köşeden tutmaya çalışmak öyle saçma ki..acaba içeriye bir şerit gibi bişeyler yaptırsam diyorum
Makyajlı kasalar da böyle bir sorun olmuyor çünkü arka tamponda yaklaşık 1.5 parmak derinliğinde bir oyuk gibi bir şey mevcut. Kendi fikrimce en mantıklı ve sağlıklı çözüm makyajlı kasanın tamponunu takmak olacaktır. Satarken sorun olacağını düşünmüyorum çünkü diğer otomobillerde de insanlar makyajlı kasaların tampon, far grubu gibi parçalarını kendi araçlarına takıyor zaten. Makyajlı kasanın spor arka tamponunu takarsanız daha da güzel olur hatta ben olsam hem önü hem arkayı değiştirirdim.

Matsuda

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Makyajlı kasalar da böyle bir sorun olmuyor çünkü arka tamponda yaklaşık 1.5 parmak derinliğinde bir oyuk gibi bir şey mevcut. Kendi fikrimce en mantıklı ve sağlıklı çözüm makyajlı kasanın tamponunu takmak olacaktır. Satarken sorun olacağını düşünmüyorum çünkü diğer otomobillerde de insanlar makyajlı kasaların tampon, far grubu gibi parçalarını kendi araçlarına takıyor zaten. Makyajlı kasanın spor arka tamponunu takarsanız daha da güzel olur hatta ben olsam hem önü hem arkayı değiştirirdim.
Makyajlı kasanın tamponunu nerden temin edebilirim. Benim tampon epey çatlak komple değiştireyim diyorum

Üst Alt