Mazda 3 BK (2003-09) Almak İstediklerim Hakkında Bir Kaç Soru

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Teşekkür ederim.

Tercih sizin ama bu şekil teyp daha mantıklı. Navigasyon, Bluetooth, Tv vs gibi özelliklerde artık araçlarda olmazsa olmazlardan.

Navitech, camera da olursa 750-800 arası bulunur. Roadstar vs gibi markalardan camera da olursa 500-550 ye bulunur.

Benim araçta monte edilen yer biraz altta kalıyor gibi görünsede görüş açısı olarak beni zorlamıyor. Sizin araçlarda konsolun tam ortasına monte olacağı için daha da iyi olacaktır.
Hakan Emre doğru olanı yapmış

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
205 taban genişliği
55 yanak kesiti
16 lastik çapı (jantın kaç inç olduğu)
90 lastiğin yük taşıma kapasitesi
V lastiğin önerdiği hız limiti
Bu ebatların neyi ifade ettiğini bilmeyen birçok insan var lastiklerle ilgili bir konu başlığında bu bilgilendirmeler olmalı...Faideli bilgiler Bülent Abi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
R radial demek, çapı belirtir. Enes haklısın bir başlıkta bu bilgileri detaylı yazalım ilk fırsatta.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
4.vites deki olayı uzun yola düşmeyen bilemez ben gazla oynamadığım halde arabanın seside devride değişiyordu...Veli abi de bunu farkedenlerden...

Ben bu durumu; aracın sahibi olup da fark etmeyene şoför demem zaten... Olsa olsa sürücüdür... :D

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben bu durumu; aracın sahibi olup da fark etmeyene şoför demem zaten... Olsa olsa sürücüdür... :D
Birde abi sürekli düz vites kullanan ben otomatik uzun yol tecrübesi ediniyorum bi düşün...Aracı sürekli dinleştiriyorum bunu niye yaptı bu normalmi bak gaza birden basınca şöyle ula dedim 160-170 gidiyorum devir düşüyor motor sesi azalıyo bu ne bune derken meğer 4 içerisindeki o ara vitesin tepkimesiymiş samsuna varınca işimiz bunu araştırmak oldu tüm m3 kullanıcılarıda aynı fikirde araba resmen kendini 5 e atıyor nefes alıyor :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Birde abi sürekli düz vites kullanan ben otomatik uzun yol tecrübesi ediniyorum bi düşün...Aracı sürekli dinleştiriyorum bunu niye yaptı bu normalmi bak gaza birden basınca şöyle ula dedim 160-170 gidiyorum devir düşüyor motor sesi azalıyo bu ne bune derken meğer 4 içerisindeki o ara vitesin tepkimesiymiş samsuna varınca işimiz bunu araştırmak oldu [size=16pt]tüm m3 kullanıcılarıda aynı fikirde[/size] araba resmen kendini 5 e atıyor nefes alıyor :)

Bu fikir değil Enes, değişmeyen, var olan bir gerçek... ;)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bu fikir değil Enes, değişmeyen, var olan bir gerçek... ;)
Evet gerçeğin ta kendisi bunu ispatlar bir teknik veri olsa bu gereksiz tartışma olmaz yok 4 yazıyo 5 nerde 5 yazmıyor ama araba kendini 5 e atıyor gelde ispat et....Otomatik mazda ilanından bir bölüm de bu arabanın tek dezavantajı 4 vites olmasıdır demiş adam o bile bilememiş düşün :D

apojitsu

Katılımcı
aklımda birkaç soru var. yardım bekliyorum.

1.iridyum buji hakkında forumlarda tevafuk olan birkaç konu buldum(özellikle ngk). almak istiyorum ama takmak profosyonellik ve ayar ister mi? bu bujiler hakkında görüş ve önerilerden ziyade kullanan var mı?
2.yine forumlarda 4. vitesin 2 aşamalı gibi bişey olduğunu okudum. detaylı bilgisi olan var mı?
3. zenon far süs mü gereklilik mi? neden? araç sistemine zararı var mı? araçtan araca değişir mi?
4. 3D paspas ve bagaj havuzu işe yarıyor mu ?
5. ön panjuru değiştirmeye karar verdim. malum sitede 120 150 arası fıyatlar değişmekte.Ankara da almaya yardım edebilecek, yerini tarif edebilecek biri var mı? aldığım zaman bendeki boşa çıkacak. çıkmacılara ya da şahıslara satabilir miyiz?
6.yurtdışı sitelerinde konuştuğumuz iç aydınlatma sayfalarını buldum. bir yerde 2 parça bir yerde 6 parça olarak satılıyor. uyum, takma konusunda sıkıntı yaşar mıyız?
7.gündüz farı düşünen ya da takan oldu mu?
8.Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi:D

süreniz 1 gün. istrdiğiniz sorudan başlayabilirsiniz :2funny:

1- aracınızın orjinal bujisinin zaten iridyum olması lazım. mazda 6'lar da bu şekilde en azından. ayara gerek yok. tek noktadan tek noktaya ateşleme prensibi mantıklı. faydasını görende var görmeyende. şahsen iridyum buji kullandığım bütün arabalarımda rolantide daha sarsıntısız bir çalışma elde ettim...

2- doğru. son vites iki kademelidir. 3, 4 ileri ve 5 ileri olanlar içinde geçerli. sadece tam otomatik şanzımanlarda mevcut ve overdrive adı ile adlandırılır. yakıt ekonomisi maksatlıdır...

3- xenon far amacına göre gereklilik. düzgün montajla her hangi bir zararı yoktur. siz kabloların/soketlerin ucunu açık bırakıp, kısa devre yaptırırsanız ancak zararı vardır. tesisata binen yük normal ampule göre daha azdır. en iyi performası 4300k'de alırsınız. 6000k'nin üzerine çıktıkça performans düşecektir...

4- yarıyor...

5- çıkmacılar öldü paraya alır. en güzeli internetten satmak...

6- doğru model bilgisine göre ürünü alıyorsanız ve alacağınız kişi de bu konuda deneyimliyse sıkıntı yaşamazsınız. bilmem ne arabanın aynı kasasında misal 2005 modelinde 31 mm'lik plaka ampulü çıkabiliyorken, 2006 modelinde 36 mm'lik ampul çıkabiliyor. en güzeli deneyip görerek almak...

7- taktım, güzel oldu...

8- babam anlamaz mutfak işlerinden...

1.Ben ultrasonic aldım hafif teklemeyi kesti ama performans ve yakıt net değil. 50TL vermiştim.
2.Benim 626 92 model otomatik son viteste aynen 500 devire yakın bir düşüş var manuel 5 ileriden daha az devirle daha çok hız yapıyor. 90 km-2000 devir
3. Mercekli farıma xenon taktım kimseyi rahatsız etmez ve Osram NBR Unlimitedden çok çok üstün, ama illa alacaksan Osram-Philips veya Photon

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
1.Ben ultrasonic aldım hafif teklemeyi kesti ama performans ve yakıt net değil. 50TL vermiştim.
2.Benim 626 92 model otomatik son viteste aynen 500 devire yakın bir düşüş var manuel 5 ileriden daha az devirle daha çok hız yapıyor. 90 km-2000 devir
3. Mercekli farıma xenon taktım kimseyi rahatsız etmez ve Osram NBR Unlimitedden çok çok üstün, ama illa alacaksan Osram-Philips veya Photon
Abi saydığın xenon kitler kaliteli kitler parasıda fena kitler :D

apojitsu

Katılımcı

önceden de araştırmıştım. sizde deyince bir daha araştırdım ve bende ultrasonic buji aldım. biraz önce ulaştı elime 8) şimdi 250 hp'lik arabam 300 hp olacak inşallah ;D ;D ;D

apojitsu

Katılımcı
Abi saydığın xenon kitler kaliteli kitler parasıda fena kitler :D

en ucuz hangi kiti bulabiliyorsan onu al. dikkat edeceğin tek şey ampulün kelvin değeri O0 yıllarca aldım sattım, montaj yaptım. hiç birisinin birinden farkı yok. hatta [member=18]yakup[/member]'a itelediğim mazda 6'ya bile 4300k değerinde 55 tl'lik kit taktım ;D aydınlatma mükemmel O0

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
en ucuz hangi kiti bulabiliyorsan onu al. dikkat edeceğin tek şey ampulün kelvin değeri O0 yıllarca aldım sattım, montaj yaptım. hiç birisinin birinden farkı yok. hatta [member=18]yakup[/member]'a itelediğim mazda 6'ya bile 4300k değerinde 55 tl'lik kit taktım ;D aydınlatma mükemmel O0
benim arabada voltec marka xenon vardı 6000k sonra biri bozuldu değiştirdim 45 e adını bılmedıgım bısey aldım oda 6000k cok kotu. bi taraf cok ii aydınlatıyor diğer taraf zayıf parlaklıgı az renk aynı. bence kalite aydınlatma kuvveti değişebiliyor

apojitsu

Katılımcı
benim arabada voltec marka xenon vardı 6000k sonra biri bozuldu değiştirdim 45 e adını bılmedıgım bısey aldım oda 6000k cok kotu. bi taraf cok ii aydınlatıyor diğer taraf zayıf parlaklıgı az renk aynı. bence kalite aydınlatma kuvveti değişebiliyor

6000k olduğuna emin misiniz yenilediğiniz tarafın? [member=56]ezmocesteri[/member] bülente 6000k diye 8000k takmışlarda >:D yada kullanılmış ampul olup olmadığına dikkat ettiniz mi? çünkü bu ampulleri üreten 2-3 tane fabrika var. hepside birbirinin aynısı...

Üst Alt