Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Forumda parça parça yerlerde dağınık bir şekilde paylaşılmıştı, burada bir araya toplanır. Güzel bir konu başlatma. Müsait oldukça sonuçlarıyla beraber eklerim.
Hatta konu başlığı Mazda 3'e eklenebilecekler diye genelleştirilebilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
3 ten vazgeçeli çok oldu ama, Rıdvan hocam için aldığımız ve 70 günde gelen Skyactiv anahtarı için silikon anahtarlıklar. Dolar 3 lirayken sipariş geçmiştim. Yatırım yaptın mı böyle olacak işte :) :)

IMG-20170129-WA0005.jpg

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu arada torpido korumayı, ön göğüs kaplama olarak düzeltmek gerekli.

Kapı içi cepler, bardaklık ve kol dayama içi silikon pedler. Hem güzel görüntü sağlıyor, hem de koyulan eşyaların ses yapmasını engelliyor. Alırken şeklinin böyle olmasına dikkat edin, 2. kasa diye 1. kasanınkileri gönderebiliyorlar.

Tahmini Teslimat Zamanı

Koltuk ısıtma için. Bu ürün hem ucuz, hem daha kaliteli.

Universal Car Heated Seat Cushion Cover Auto 12V Heating Heater Warmer Pad Winter Seat Cover Auto New Car covers for Cold Days-in Automobiles Seat Covers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Kapılara ve göğüse renk katmak için bunun benzeri bir dekoratif şerit alabilirsiniz. Daha ucuzları var kalitesiz duruyor. Ya "molding" döküm olarak rengi sonradan folyo ile yapıştırılmamış renkli plastik şeritten alın ya da aşağıda linkini verdiğim gece ışıldayan fosforlu şeritten.

Tahmini Teslimat Zamanı

Mavi ambiyans aydınlatması. Ben farları açınca ayakaltında loş mavi ambiyans ışığı vermesini sağladım.

Tahmini Teslimat Zamanı

Beyaz ayak altı ışıklandırmada kullanmak isteyenler için.

4Pcs 14.4W 5050 IP65 Waterproof Car Interior Pathway Deco Floor Lights Atmosphere Light Strip Christmas Decoration-in Interior Lights from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Led şerit almak isteyenler için. 5630 en fazla ışığı veren çiptir.

Tahmini Teslimat Zamanı

Trim sökme aparatı

4pcs 1 color Auto Car Radio Door Clip Panel Trim Dash Audio Removal Installer Pry Tool tools styling-in Hand Tool Sets from Home Improvement on Aliexpress.com | Alibaba Group

Hızlı klipsler. Kablolardan hızlıca ek almanızı sağlıyor.

15pairs Wire Cable Connectors Terminals Crimp Scotch Lock Quick Splice Electrical Car Audio 22 10AWG 0.5mm 6.0mm Kit Tool Set-in Connectors from Home Improvement on Aliexpress.com | Alibaba Group

Paçalık. Gerçekten çok faydalı ve koyu renkli araçta güzel duruyor.

Accessories 4PC FIT FOR 2009 2010 2011 2012 2013 MAZDA 3 i SEDAN MUD FLAPS SPLASH GUARDS MUDGUARD on Aliexpress.com | Alibaba Group

Mazda 3 2. nesil için far kaşı. Sert görüntü istediğimden.

Tahmini Teslimat Zamanı

Kısa ve uzunlara LED aydınlatma.

H1-h3-h4-h7-h8-h11-h15-9005-9006 Ledxenon Powercre Led Soğutmalı - n11.com

Geri görüş kamerası ve ekranı için

Tahmini Teslimat Zamanı

Krom Nikelaj U Tipi Geçme Şerit. Ön tampon logo altındaki siyah çıkıntı (dil) ile, sis farlarının ortasında en alttaki dile uyguladım.

Oto Kapı Çıtası Fiyatları - n11.com

Kadife Folyo. torpido kaplama için kullandım.

Yapışkanlı Kadife Folyo 45*2 Mt Lacivert Renk - n11.com

Led yerine xenon kullanmak isteyenler için. (ledi tavsiye ediyorum.)

H11 4300k Xenon Far Kiti İnce12 V Forza - n11.com

Gerek jant boyamak, gerekse soyulan el freni butonunu, gerekse de kapı tutamaçlarını (bazı impressivelerdeki gibi aluminyum gri renge) boyamak için metalik gümüş gri jant boyası.

Motip Universal Akrilik Sprey Jant Boyası Parlak Gümüş 500ml - n11.com

Bluetooth Aux Car Kit NFC özellikli.

Tahmini Teslimat Zamanı

Araç içi kayıt kamerası Viofo A118C, değerlendirilebilir. A119 u da çıktı. F/P ürünlerdendir.

Tahmini Teslimat Zamanı

Nasıl yapıldı, nasıl oldu, resimler nerede diye soranlara buyrun hepsi bu konuda.
Hoşçakal Yaris, Merhaba Mazda 3

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Konu çok güzel olmuş yalnız başlığı sadece sipariş adına fikir alışverişi ve bilgi için kullanalım, alınan ürünlerin uygulamalarını uygun başlık altında, yoksa yeni başlık açarak paylaşmaya özen gösterelim ki arada kaynayıp gitmesin, uygulamayı görmek isteyen üyelerimiz sayfalarda boğulmadan istediğine ulaşabilsin.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bunlar da daha sonra almayı planladıklarım:

Araç içi telefon tutacağı, hava menfezine takılan tip.
Case 4U Araç İçi Havalandırma Tutucu Siyah (Airframe) Fiyatı

Aracın sağında solunda oluşabilecek hasarlarda kullanılabilecek bir ürün. Tamponlarda çatlaklarda, çelik jantların derin çiziklerini doldurmada kullanılabilir. Ardından zımpara, astar ve rütuş boya ile göze çok az batması sağlanır.
404 Powermix Plastik Çelik Macun Kaynak 150327 Fiyatı

Touring donanımı için ayna hizasındaki kapağa tweeter takılabilir, tesisat hazır.
Kamasonic 300 W Micro Tweeter Seti 842204 Fiyatı
ya da
2 Li Tweeter Seti 500w Mini Hoparlör - n11.com

Krom cam çıtası. Ön tampon logo altı ve en altta tam orta hizadaki dillere yapılacak U tip kromdan sonra daha güzel bütünlük sağlayacaktır.
Mazda 3 Krom Cam Çıtası 4 Prç. 2010-2014 - n11.com

O şeklinde fitil. Kaporta aralarını kapatmada kullanılabilir.
Tahmini Teslimat Zamanı

P şeklinde fitil. Kapının marşpiyel alt tarafına yalıtım yapmak için kullanılabilir.
Tahmini Teslimat Zamanı

D şeklinde fitil. Kapı fitillerine ek olarak 2. fitil çekmek için kullanılabilir.
Tahmini Teslimat Zamanı

Z şeklinde fitil. Ön kapı ile arka kapı arasına yalıtım amaçlı kullanılabilir. Arka kapının ön kapıya bakan kısmına yapıştırılarak, ön kapı kapatıldığında aradaki boşluğu kapatmak için.
Tahmini Teslimat Zamanı

Deri boyası. Direksiyonu ve diğer deri aksamları boyamak için kullanılabilir.
Si̇ti̇l Speci̇al Mont Ve Deri̇ Eşya Boyasi Si̇yah 100ml - n11.com

Telefonu HUD olarak kullanmak için güzel bir aparat.
Tahmini Teslimat Zamanı

Arabaya kablosuz şarj eklemek için. Bunu yukarıdaki aparatla kullanırken kullanmayı planlıyorum. Kablosuz şarj ünitesi küçük zaten, HUD'ın plastik gövdesinin içine, telefonun oturduğu yerin hemen altına yerleştirilebilir. Bu ürünle birlikte telefonunuza uygun kablosuz şarj alıcı pedi de alabilirsiniz.
Tahmini Teslimat Zamanı

Mazda 3 2. nesillerimizde sis farı altına parlak bir led DRL eklemek için kullanabilirsiniz. Toplamda 6 tane yeterli olacaktır. 1 tarafa 3 adet yetecektir sanırım.
Tahmini Teslimat Zamanı

Lastik saklama kılıfı. Kerim abi paylaşmıştı galiba.
Tahmini Teslimat Zamanı

Klips. kapı kaporta için.
Tahmini Teslimat Zamanı

Tahmini Teslimat Zamanı

Araç içi nemlendirici. Özellikle kışın çok lazım oluyor.
Tahmini Teslimat Zamanı

Son düzenleme:

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Bunlar da daha sonra almayı planladıklarım:

Arabaya kablosuz şarj eklemek için. Bunu yukarıdaki aparatla kullanırken kullanmayı planlıyorum. Kablosuz şarj ünitesi küçük zaten, HUD'ın plastik gövdesinin içine, telefonun oturduğu yerin hemen altına yerleştirilebilir. Bu ürünle birlikte telefonunuza uygun kablosuz şarj alıcı pedi de alabilirsiniz.
Tahmini Teslimat Zamanı

Kablosuz sarj cihazi siparis seceneklerine baktim da farkli tipler mevcut, neye gore secmek gerekiyor biliyor musunuz?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kablosuz sarj cihazi siparis seceneklerine baktim da farkli tipler mevcut, neye gore secmek gerekiyor biliyor musunuz?

Şarj alıcı pedi telefonun arkasına takacağınız için ucunu ona göre seçmek gerekir. Resimlerde göstermişler. Telefonunuzdaki şarj girişine göre seçeceksiniz.

Ultra-İnce-qi-kablosuz-şarj-qi-şarj-pad-samsung-galaxy-için-s7-s6-edge-plus-not.jpg
Ultra-İnce-qi-kablosuz-şarj-qi-şarj-pad-samsung-galaxy-için-s7-s6-edge-plus-not.jpg

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Şarj alıcı pedi telefonun arkasına takacağınız için ucunu ona göre seçmek gerekir. Resimlerde göstermişler. Telefonunuzdaki şarj girişine göre seçeceksiniz.

Telefonu pedin ustune koymamiz yeterli degil mi? Diger vericiyi de telefona mi baglamamoz gerekiyor? Hic anlamadim bu teknolojiyi ben

Edit: biraz arastirinca ogrendim sistemin calisma mantigini, ben telefonlarin kendisinde bu "kablosuz sarj" ozelligi zaten mevcut ekstradan sadece sarj istasyonu (ped) alinmasi gerekli saniyordum.

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Telefonu pedin ustune koymamiz yeterli degil mi? Diger vericiyi de telefona mi baglamamoz gerekiyor? Hic anlamadim bu teknolojiyi ben

Edit: biraz arastirinca ogrendim sistemin calisma mantigini, ben telefonlarin kendisinde bu "kablosuz sarj" ozelligi zaten mevcut ekstradan sadece sarj istasyonu (ped) alinmasi gerekli saniyordum.

Kendisinden kablosuz şarj destekliyorsa sadece telefonun üstüne konulduğu ped/yuvarlak parça yeterli. Kendiliğinden kablosuz şarj yoksa da bu telefonun arkasına takılabilen alıcı ile yapılabilir. Şarj yuvasına takılıp telefonun arkasına doğru eğiliyor ve yerleştiriliyor. Eğer kapak açılır kapanırsa kapağın altına yerleştirilebilir. Eğer kapak açılamıyorsa da kılıf kullanılarak sonuç alınabiilr.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
bizim iki kapi arasi boş bu fitil iş gorurmu ne dersiniz?

2 ADET Kauçuk Paslanmaz Çelik Kapı Contası Dolgu Şerit B pillar Araba Için Kapı Koruma Mastik Şerit araba aksesuarları
2PCS Rubber Stainless Steel Door Seal Filler Strip For B pillar Car Door Protection Sealant Strip car accessories on Aliexpress.com | Alibaba Group
(from AliExpress Android)

Bu iş görür Kadir, kalın hem daha güzel. Daha ucuz yöntem istersen de Z tipi fitil alıp yapabilirsin. Aracın arka kapısının yapısına da bağlı. Bende resimdeki gibi değil diye hatırlıyorum. Olduğu gibi boşluktu sanırsam. Yani sadece Z tipi fitille çözülebilecek gibiydi.

Hanbey15

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar ali expres sitesinden usb-aux çıkışlı aparat aldım.Takdım çalışdı ama bir süre sonra çalışmamaya başladı.Sökdüm tekrar takdım yine çalışmadı.iadesi hakkında bana bilgi verebilirmisiniz veya ne yapmalıyım.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Arkadaşlar ali expres sitesinden usb-aux çıkışlı aparat aldım.Takdım çalışdı ama bir süre sonra çalışmamaya başladı.Sökdüm tekrar takdım yine çalışmadı.iadesi hakkında bana bilgi verebilirmisiniz veya ne yapmalıyım.

Öncelikle satıcıya mesaj atın, iade etmek istediğinizi söyleyin onlar yenisini yollamayı teklif eder ;)

thranduil

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
IMG_3447.JPG
IMG_3448.JPG
IMG_3449.JPG
IMG_3451.JPG
Arkadaşlar merhaba, benimde ufak tefek ilk parti siparişlerim geldi yeni konu açmak istemedim.

Şimdi öncelikli sorularım şunlar;
1-) Ürünler üzerindeki mevcut çift taraflı bantların yeterince kaliteli olmadığını düşünüyorum ben ayrıca 3m bant alıp onunlamı yapıştırmalıyım?!
2-) Bu havalandırmaları örnek fotolarda çok beğenmiştim, ama şimdi kararsız kaldım benim 2011 gri sedana yakışırmı sizce? Tam olarak nereye yapıştırmak lazım?
3-) Çok düşündüm ben bu kapı eşiklerinin montajını mümkün değil yapamam. Ankarada bunu taktırabileceğim bildiğiniz bir yer varmı? Herhangi bi oto elektrikçiye yada tuningçiye yaptırmalımıyım?

Teşekkürler..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Havalandırma zımbırtısını kesinlikle takmazdım ben olsam. Diğerleri de şüpheli :D Işıklı eşiği takardım belki.

Üst Alt