• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık Mazda 3 2010

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Km olayı tamamen birbirimize guvensizligimizle alakalı bence. Ne kadar cok yol yaptiysa o kadar çok risk altinda kalmıştır. O kadar cok bakımsız yol yapmıştır. Diye uzaklaşıyoruz ki bana da mantıksız gelmiyor.Bakımlı arabada km bir nebze onemsiz kalabilir ama 100 bindeki araba varken 180 bindeki arabaya da oncelik vermem şahsen.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Km olayı tamamen birbirimize guvensizligimizle alakalı bence. Ne kadar cok yol yaptiysa o kadar çok risk altinda kalmıştır. O kadar cok bakımsız yol yapmıştır. Diye uzaklaşıyoruz ki bana da mantıksız gelmiyor.Bakımlı arabada km bir nebze onemsiz kalabilir ama 100 bindeki araba varken 180 bindeki arabaya da oncelik vermem şahsen.
Bu bakış açısı gayet normal bir bakışı açısı ancak, herkeste bu normallik varken, niyeti temiz olmayanlar bu bakış açısının nimetlerinden faydalanmak için km düşürme olayına giriyor... Bu sefer de iyi niyetli bu bakış açısı bir gün geliyor, km düşürülmüş araçlara biniyor oluyor, hemde hiç farkında olmadan... ;)

3-4 yıl kiralıkta kalıyor araç, sonra çıkıyor km olmuş 100 bin, hemen bi operasyon km geliyor 50 bin lere sonra ikinci el olarak galerilerden temiz bakımlı ikinci sahibinden diyerek satılıyor. Tahmini olarak bu ülkede 2000'li yılların başından itibaren kiralık araçlar dolaşmaya başladı ama hiç bir ilanda geçmişinde kiralıktır gibisinden bir ibare ile satılan araç görmedim. :) Galericiler, binicilerden araç alıp satmakla kendilerini idame ettiremezler, kiralık olarak piyasadan çekilen araçları satıyor bir çoğu. ;)

İyi insanların kalıplaşmış veya değişmesi mümkün olmayan ön yargılarını bu gibi madrabazlar çok güzel kullanıyor, sistem de çaktırmadan kendi kendini idare edip gidiyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Kurumsal kiralama şirketleri hariç, orta halli şirketler satılacak aracı anlaşmalı akrabalarının üstüne yapıp öyle satıyor. Zamanında 220 aracı olan bir şirkette çalışmıştım, yapılan ahlaksızlıklara 15 gün dayanabildim. Sonuçta o arabayı bir kaç sene sonra benim de alma ihtimalim var.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
200bin km üzerinde kolay kolay dizel araba ilanı olmuyor nedense. Hepsi aynı km'lerde takılı kalmış durumda. Özellikle de piyasa arabaları. Bunun normal olduğunu düşünebilen var mı aramızda? 10-15 yaş arası olupda 200k kalan dizel araç mantık dahilinde midir?

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Bu bakış açısı gayet normal bir bakışı açısı ancak, herkeste bu normallik varken, niyeti temiz olmayanlar bu bakış açısının nimetlerinden faydalanmak için km düşürme olayına giriyor... Bu sefer de iyi niyetli bu bakış açısı bir gün geliyor, km düşürülmüş araçlara biniyor oluyor, hemde hiç farkında olmadan... ;)

3-4 yıl kiralıkta kalıyor araç, sonra çıkıyor km olmuş 100 bin, hemen bi operasyon km geliyor 50 bin lere sonra ikinci el olarak galerilerden temiz bakımlı ikinci sahibinden diyerek satılıyor. Tahmini olarak bu ülkede 2000'li yılların başından itibaren kiralık araçlar dolaşmaya başladı ama hiç bir ilanda geçmişinde kiralıktır gibisinden bir ibare ile satılan araç görmedim. :) Galericiler, binicilerden araç alıp satmakla kendilerini idame ettiremezler, kiralık olarak piyasadan çekilen araçları satıyor bir çoğu. ;)

İyi insanların kalıplaşmış veya değişmesi mümkün olmayan ön yargılarını bu gibi madrabazlar çok güzel kullanıyor, sistem de çaktırmadan kendi kendini idare edip gidiyor.
Haklısın abi. Km dusurmenin maliyetini sadece dünyevi 10-20 lira olarak hesap ettikleri sürece sadece kendimizi avuturuz düşük km ile.
İşin bir başka acı tarafı muayene kayıtlarını sorgulayıp buna koşulsuz itimat edenler var. Sahtekarlığın usulünü bilenler yilda 50 bin yapmış aracı muayeneye sokmadan once 10 bin yol yapmış gibi pekala gösterebilir. Sonra bayandan emsalsiz garaj arabasi ; Alamancıdan kusursuz diye gonder gitsin.

En güzeli her araca çip yerlestirip uzaydan takip etmek veya daha kolayı kalplere dürüstlük, merhamet aşılamak:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Chip olayına birileri sağlam taş koydu... :(

msuleme

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Hâlâ duruyor hocam

2010 Impressive Benzinli manuel aracımı geçen ay 50 e sattım, 78.000 km deydi ve tüp hiç takılmamıştı. Alan arkadaş teste soktu, motor %99,7 çıktı. Aynı araç bu donanım seviyesi ile önünde W işareti olsa 60 tan aşağıya gitmezdi. Maalesef TOK KAPI SESİ yetmezlğinden :;)) olması gerekenin altında piyasası:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt