Mazda 3 BL (2009-13) Marş Almama Sorunu

Tuğra

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Mazda 3 2011 otomatik aracımda marşa bastığımda marş almıyor ama hiç ses de çıkmıyor sanki boşa çevirmiş gibi. Marş almadığı gibi marşa bastığım anda bilgi ekranıda sönüyor. Bazen 3 4 defa üst üste bile yapıyor. Ustaya götürdüm 10 kere marşa bastı hepsinde de aldı. Marş dinamosu olsa hır hır ses çıkarırdı dedi. Anahtar girişinin olduğu yuvada sorun olabilir dedi. Onun fiyatı da wolswagen serisinde 50 tl iken Mazda’nın ki 500 den fazla diyor. Böyle bir olayla karşılaşan oldumu fikir almak için soruyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kontak Termiği arızasında bilgi ekranı sönüyor mu bilmiyorum araştırmak lazım. Marş yapınca tık tık sesi geliyorsa marş otomatiği olabilir. Hiç ses yoksa termik olabilir.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Mazda 3 2011 otomatik aracımda marşa bastığımda marş almıyor ama hiç ses de çıkmıyor sanki boşa çevirmiş gibi. Marş almadığı gibi marşa bastığım anda bilgi ekranıda sönüyor. Bazen 3 4 defa üst üste bile yapıyor. Ustaya götürdüm 10 kere marşa bastı hepsinde de aldı. Marş dinamosu olsa hır hır ses çıkarırdı dedi. Anahtar girişinin olduğu yuvada sorun olabilir dedi. Onun fiyatı da wolswagen serisinde 50 tl iken Mazda’nın ki 500 den fazla diyor. Böyle bir olayla karşılaşan oldumu fikir almak için soruyorum.
Şase almama sorunu olabilir mi? Benim başıma gelmişti kafasına göre yapıyordu. Marşı çevirince yağ, şarj lambası,LPG lambası sönüyordu. Hiç bir tepki vermiyordu araba. En kısa yerden motora bir şase çektirin isterseniz öyle deneyin 10-15lira bir
Şey tutar.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Negatif şasiden olabilir.
İmmobilizer tanımıyor olabilir. Marş basmadığından anahtarı 180 derece çevirip bir daha deneyin.
Aracın km yüksekse marş motoru kömürleri bitmiş olabilir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Büyük ihtimalle marş kömürü el sallıyor ben gidiyorum diye.
Benzer sorunu bende Honda aracımda yaşadım. Ara da bir marş almıyordu kontağı açıp kapatıyordum marş yapıyordu.
Aracınız otomatik vites ise en kısa sürede marş motoruna baktırın aksi halde çekici ile gitmek zorunda kalırsınız. Malum otomatik olunca vurdurarak da çalıştırma gibi bir ihtimal yok...

Tuğra

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elazığ’a gidip baktırıcam mecburen buradaki usta marş almadığında ara öyle gelip bakıyım diyor ama ilkinde almadıysa ikincisinde alıyor.

Emir

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Aynı durum bugün bende de oldu. Araci sabah okula götürdüm parkettim, 30dk sonra calistirmayi denedim mars almadi. 1.5 saat sonra tekrar denedim ve çalıştı. Sorunun ne olduğunu anlayamadim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı durum bugün bende de oldu. Araci sabah okula götürdüm parkettim, 30dk sonra calistirmayi denedim mars almadi. 1.5 saat sonra tekrar denedim ve çalıştı. Sorunun ne olduğunu anlayamadim.
İhtimaller yukarıdaki mesajlarda yazılmış durumda, aracın otomatik ise özellikle kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Otomatik araçlarda vurdurma ile çalıştırma mümkün değil, çekici ile götürmek durumunda kalabilirsin, Allah korusun.

Ankara için; www.remotomotiv.com.tr tavsiye ederim.

Emir

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
İhtimaller yukarıdaki mesajlarda yazılmış durumda, aracın otomatik ise özellikle kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Otomatik araçlarda vurdurma ile çalıştırma mümkün değil, çekici ile götürmek durumunda kalabilirsin, Allah korusun.

Ankara için; www.remotomotiv.com.tr tavsiye ederim.
Hocam şuan için araç çalışıyor düzgünce. Araci götürsem , anlayabilirler mi ne olduğunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam şuan için araç çalışıyor düzgünce. Araci götürsem , anlayabilirler mi ne olduğunu
Araç çalışıyorsa, senin anlatımına istinaden onlar da tahminde bulunacaktır elbet... Tekrarlama aralığı sık olursa, götürmeni tavsiye ederim... ;)

Serdarm3

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Gri
Aynı şeyi bugün buji değişiminde yaşadım usta beyindeki soketlerden birisini tam oturtamamış bu yüzden araç bir kaç denemede çalıştı sonra beyin üzerindeki kapağı açıp soketleri tekrar çıkarttık hava tabancasıyla soketlerin içine hava tuttu araç eski haline döndü beyine giden soketlere göz atmanizda fayda var saygılar.

Emir

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Öncelikle Selamlar herkese, konuyu nereye açacağımı bilemedim , uygun gördüğünüz doğru yere taşıyabilirsiniz konuyu.

2011 model-tüplü otomatik mazda 3 aracım bir anda çalışmamaya başladı, kontağı çevirince videodaki durum gerçekleşiyor. Sizce sorun ne olabilir ve çözümü nedir.
Videoyu yan çektim kusuruma bakmayın,

Herkese iyi bayramlar dilerim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Öncelikle Selamlar herkese, konuyu nereye açacağımı bilemedim , uygun gördüğünüz doğru yere taşıyabilirsiniz konuyu.

2011 model-tüplü otomatik mazda 3 aracım bir anda çalışmamaya başladı, kontağı çevirince videodaki durum gerçekleşiyor. Sizce sorun ne olabilir ve çözümü nedir.
Videoyu yan çektim kusuruma bakmayın,

Herkese iyi bayramlar dilerim
Aküde problem var gibi görünüyor.

bishaunen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
2011 Mazda 3 1.6 impresive aracımız bazen (haftada birkaç defa) kontağı çevirdiğimde çalışmama sorunu yapıyor. Araç 129 binde ve tüm bakımları serviste yapıldı. Aküden mi diye aküyü ölçtürdüm voltajı biraz düşmüş ama idare eder dedi. Zamanım olmadığından detaylı baktıramadım. Sizce sıkıntı ne olabilir?

Üst Alt