Mazda 3 BK (2003-09) Manuel Vites Geçişlerinin Sert Olma Sorunu

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Deneyeceğim erçay tavsiyen için dağol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben alalı 2 sene oldu murat ama arkadaş yeni yetkili servisten çıktığını söyledi ve servisten bilgilerini gönderdi bana fren balata /baskı balatanın değiştiği yazıyordu ama orijinal mi bilmiyorum sanırım orijinaldir yetkili servis sonuçta ama

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence, sistemde sorun yok, Mazda'nın klasik soğuk kullanım sertliği hissedilen... :) Ama yine de anlayan ustalara/servise kontrol ettirmekte fayda var.

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Gören çok uzak değil 12 km falan bugün görende 7 yıldan fazla ustabaşılık yapan bir ustaya götürdüm içimi rahatlattı mazdaların vitesinin halatlı olduğunu ve normal soğuklarda bile bunu yaptığını sorun olmadığını söyledi sadece sabahları yapar dedi aynende öğle gün içinde saat gibi sanırım ustamı buldum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gören çok uzak değil 12 km falan bugün görende 7 yıldan fazla ustabaşılık yapan bir ustaya götürdüm içimi rahatlattı mazdaların vitesinin halatlı olduğunu ve normal soğuklarda bile bunu yaptığını sorun olmadığını söyledi sadece sabahları yapar dedi aynende öğle gün içinde saat gibi sanırım ustamı buldum

Bence, sistemde sorun yok, Mazda'nın klasik soğuk kullanım sertliği hissedilen... :) Ama yine de anlayan ustalara/servise kontrol ettirmekte fayda var.

;)

Telepati yöntemi ile araç teşhis ve tedavi işine giriyoruz Bülent... Bu sefer de yırtamazsak hiç debelenmeyelim... :D :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

Hadi geçmiş olsun ;)

@Domestos abi benim ön soldan hafif tıkırtı geliyor ;) nedir durumu :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
ben iyileştiğini düşünmüyorum hastanın :D ustanıza komple şanzıman yağını atf ile değiştirmesini isteyin sabahları vites değiştirmek terapi gibi olacak ;)ama klavuzda atf yazmıyor yani bu işlemi siz istiyor iseniz yaptırmalısınız 7 yıl servisde çalışmış ustanızın hem bu konudaki fikrini alıp deneyimlerini sorabilirsiniz :)

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Atf yağ markası değil mi süleyman

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3