Alınık Kupon Araçlar - ''Ortak Konu''

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Cameron diaz mı ki bu :):)
Ondan daha çekici... Cameron yaşlandı bunların çizgileri hala genç... Kırışıklık yok. :p
626 ile Mondeo arasında kalmıştım zamanında da sonrasında Focus’tan canımın yandığını tekrar hatırlayıp lanet olası amerigalılar didiydime... ;)

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Focus'la ilgili nasıl bir anın var. Ben 7 sene kullandım, nerdeyse hiç masraf etmedim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ondan daha çekici... Cameron yaşlandı bunların çizgileri hala genç... Kırışıklık yok. :p
626 ile Mondeo arasında kalmıştım zamanında da sonrasında Focus’tan canımın yandığını tekrar hatırlayıp lanet olası amerigalılar didiydime... ;)

Valla eski focusumda üzmedi, şu an kullandığım focusta üzmüyor :utan:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Focus'la ilgili nasıl bir anın var. Ben 7 sene kullandım, nerdeyse hiç masraf etmedim.
Demek ki ben de senin gibi kullanıcıdan almışım. :D

Yanlış anlamayın sözüm meclisten dışarı, 10 yaşındaki bir aracı 17 yaşına gelene kadarki süreçte 7 sene boyunca masraf etmemek genellikle aracın dayanıklı olduğunu değil, kullanıcının bir şeyleri görmediğini veya görmezden geldiği manasını taşır benim için. Ya da bir önceki sahibi öyle tepeden tırnağa bakım yapmış ki pastayı yemek bir sonraki kullanıcıya kalmış. Tamam bendeki araç sorunluydu orası ayrı da normal standartlardaki bir araca masraf yapmamak da olağan değil benim gözümde... ;)

Benim Focus ile güzel anılarım genellikle ateşleme ve elektriksel şeylerdi. :p Elektronik konusu da en gıcığıydı zaten. Citroen'den sonra Ford gelir herhalde bu konuda. :p
Bir gün bakarsın kapılar kilitlenmez, aracın başında bekle 2-3 dakika sonra kilitlenir kendisi. Komple merkezi kilit sistemi değişecek derler. Bir bakarsın camlar kapanmaz. Bir bakarsın immobilizer uyarısı verir. Ertesi gün gösterge aydınlatmaları yanmaz. Tuş takımını sorarsın deli para isterler, Ghia olduğu için. Bir bakarsın benzin yemez, araç 100'ü geçmez, kamyonlar seni sollamaya başlar. Komple ateşleme/yakıt ekipmanları gözden geçirilir hem de bir kaç yerde yine randıman alınmaz falan filan... Üzerine benim de cahilliğim tuzu biberi olur... Böyle garip garip şeyler işte... Gözünü seveyim Mazda'daki elektronik şeysilerinin, aracı dereye at yine çalışıyor. ;)

2.5 Mondeo'nun temizini bulmak, temiz Xedos bulmaktan daha zor :)Araba işi birazda şans işi abi, kıliyoda olsa 7 sene arıza çıkarmayabiliyor :)

2,5 gibi bir düşüncem yoktu o zamanlar tabi. 98 veya 99 Ghia 2,0 olsun yeter demiştim. İyi ki de olmamış tabi işin diğer kısmı şimdiden bakarsam... ;) Gerçekten temiz bulmak zor 2,0'ler de dahil. Daha geçen aylarda komşunun 99 Mondeo'nun direksiyondaki hava yastığı adam aracı park ederken kendi kendine patladı gözümün önünde... Hala direksiyon öyle geziyor. :p Bir ara mesaiye gelen bir abide 98 Mondeo vardı beyin arızası verdi, Ankara'dan çıkma beyin bulundu falan...

Kliyonun ilk 7 senesiyse olabilir tabi. Önemli olan sonraki 7'ler... :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Metin lafın gelişi 7 sene masraf yapmadım dedi, bende espri ile üzerine gittim, yoksa o kadar yıl masraf yapılmaması mümkün değil... :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Metin lafın gelişi 7 sene masraf yapmadım dedi, bende espri ile üzerine gittim, yoksa o kadar yıl masraf yapılmaması mümkün değil... :D
@HakanEMRE 'ın dediği gibi şans işi abi. Şimdi, 626 da çok masraf yapan var (kendimden bahsetmiyorum) :p genel bakım hariç hiç masraf yapmayan da... Ama biri bana -şu anki bakış açımla- 7 sene araca genel bakım hariç masraf yapmadım derse ben o aracı almam herhalde. Videosu vardı ya hani adam tek bir vidayı söküyor bütün araç dökülüyor, aynı o hesap bir çok arıza kapıda bekliyordur. :) Kaldı ki bu araç 2000 yılı sonrası marka/model fark etmeksizin "tüketime dayalı bir üretimse" üç kere daha düşünmek ve araç almaya giderken bildiğin bütün duaları okuman, hatta yanında getireceğin bir dua kitabıyla da bilmediklerinle desteklemen gerek. ;)
Burada Focus'lar kötüdür diye bir genelleme yapamam kesinlikle ama bendeki çok kötüydü. :) Ne yapalım? Kaderde varsa öpülmek, neye yarar üzülmek. :p Bana bir şey olmasın... ;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hamdi ne çekmişsin beee :D

Valla benim aldığım focus 2008 modeldi, 22 bin liraya almıştım galiba ve 40 bin lira hasar kaydı vardı :utan: Alırken çok uygun diye sıkıntı çıkarsa da yaparız demiştim ama klima hariç büyük sıkıntı yaşamamıştım :D

Yeniler bilmez bu aracımı :)

Yeni Aracım: 2008 Focus HB 1.6 TDCI Ghia

Focus'un Son Hali

Vallahi abi o araç beni Ford'dan soğuttu. Bende hasar kaydı da yoktu düşün yani. Olaydı artık kafada huni geziyor olurdum herhalde bütün bunlarla birlikte... :p
Bir araç (yani o modeldeki her araç değil, sadece o senin kullandığın araç) ayar tutmayınca tutmuyor işte bir yerden sonra. Senin Lantis olayın gibi... Ne kadar uğraşırsan uğraş... Kader yolları ayrı çizmiş... :p
Senin araç MK2'nin makyajsız kasası, bendeki 2003'tü; biliyorum senin aracını da bu arada... ;)

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Masraf etmedim lafını yanlış kullandım. Tabi ki bakımlarını vs yaptım. Bana masraf açmadı demek istemiştim.
7 sene boyunca ekstra olarak iki kere bobin değişti, bir kere buji kablosu, iki kere de arka cam krikosu kırılıp cam içine düşmüştü.
Ben temiz bulmuştum, nispeten temiz olarak ta sattım.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Ah focus ah, ben de sıfır almıştım 2011 model, ilk 6 ayda arabanın tüm ön aksını ve sonraki 6 ay içinde de sürücü koltuğunu garantiden değiştirdiler. Klimasından bahsetmiyorum bile. Yanından geçmemek üzere...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ah focus ah, ben de sıfır almıştım 2011 model, ilk 6 ayda arabanın tüm ön aksını ve sonraki 6 ay içinde de sürücü koltuğunu garantiden değiştirdiler. Klimasından bahsetmiyorum bile. Yanından geçmemek üzere...

Haaahhh Abi, konuş gari! :komik: Eyyy gidi İstanbullular, dinleyin sözümüzü... :koptum::koptum::koptum:

Bu arada abi neden bütün tersliklerde ortak noktalarımız var seninle? Bu işin üzerine eğilelim ve o olumsuz şey neyse bulalım bence... :D

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Haaahhh Abi, konuş gari! :komik: Eyyy gidi İstanbullular, dinleyin sözümüzü... :koptum::koptum::koptum:

Bu arada abi neden bütün tersliklerde ortak noktalarımız var seninle? Bu işin üzerine eğilelim ve o olumsuz şey neyse bulalım bence... :D
Bir tek eksik sende xedos 9 yok.:komik::komik:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Bence bikaç telefon gelince tamam 80'e satılıyormuş deyip yukseltti. Bildiğiniz bikaç telefon geldi mi lan acaba az mı yazdık deyip artıran tiplerden.

Hatta organize olup 102bin icin peş peşe arasak satmaz yarın 112 yazar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence bikaç telefon gelince tamam 80'e satılıyormuş deyip yukseltti. Bildiğiniz bikaç telefon geldi mi lan acaba az mı yazdık deyip artıran tiplerden.

Hatta organize olup 102bin icin peş peşe arasak satmaz yarın 112 yazar.
Evet böyle yapanlar da var... Mümkündür. :D Geçen telefon ilanına mesaj attım, akşama ilan fiyatını yüzde 50 ye yakın arttırdı...

Üst Alt