Alınık Kupon Araçlar - ''Ortak Konu''

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 1.6 Diesel Impressive Multimedia(Kapalı Otopark Aracı) - http://sahibinden.com/202281881

Yakıt olarak 5-6 litre arasında mazot olduğunu belirtmiş... Ben dizele bu yüzden de karşıyım, aracın fiyatı ne? 50-55 bin aralığında yakıtı ne 5 litre mazot diyelim bu günkü fiyatlarla 18-20 kuruş aralığında yakar...

Bu donanımda benzinli impressive'in en temizini 45 bin liraya alırsın aradaki fiyat farkı ne yaklaşık olarak 10 bin lira, yakıt ne olur, 8 litre lpg yaksa bile (ki yakmaz) ne eder?? 20 kuruş.

Peki dizelin gürültüsüne, masrafına, ileride tıkanan piyasası için değer mi bu kadar fark vermeye?

Benim için değmez, torku değil 270, 570 olsa da değmez...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kısmen katılıyorum, yalnız; 2013 tertemiz impressive benzinliyi o fiyata bulmak çok zor dolayısıyla fark o kadar olmaz, çok km yapan birisi için dizel fiyat farkını fazlasıyla çıkartıyor. Onun haricinde sana katılıyorum Veli abi.

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Yakıt olarak 5-6 litre arasında mazot olduğunu belirtmiş... Ben dizele bu yüzden de karşıyım, aracın fiyatı ne? 50-55 bin aralığında yakıtı ne 5 litre mazot diyelim bu günkü fiyatlarla 18-20 kuruş aralığında yakar...

Bu donanımda benzinli impressive'in en temizini 45 bin liraya alırsın aradaki fiyat farkı ne yaklaşık olarak 10 bin lira, yakıt ne olur, 8 litre lpg yaksa bile (ki yakmaz) ne eder?? 20 kuruş.

Peki dizelin gürültüsüne, masrafına, ileride tıkanan piyasası için değer mi bu kadar fark vermeye?

Benim için değmez, torku değil 270, 570 olsa da değmez...

aynen Veli abi doğru söylüyorsun. dizel seçeneği için sıfır arabalarda şu an 10.000 lira farkedebiliyor. kaç yılda çıkaracak bu parayı belli değil. üstelik ağır bakımları da cabası.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
aynen Veli abi doğru söylüyorsun. dizel seçeneği için sıfır arabalarda şu an 10.000 lira farkedebiliyor. kaç yılda çıkaracak bu parayı belli değil. üstelik ağır bakımları da cabası.
Benimkisi bir yılda çıkardı farkını, üstelik ağır bakım denilen şehir efsanesi ney, henüz ağır bakım olmadı bana

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Üst Alt