Mazda 6 GH (2007-13) Kronik Ön Konsol Problemi

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Dün Merserdeydim. O kadar söyledim, garantiydi, yok iyi niyet garantisiydi falan kabul etmediler. Modeli 10 yılı geçince iyi niyet garantisini de kabul etmiyorlarmış.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dün Merserdeydim. O kadar söyledim, garantiydi, yok iyi niyet garantisiydi falan kabul etmediler. Modeli 10 yılı geçince iyi niyet garantisini de kabul etmiyorlarmış.
Ben mepazda yaptirdim Antalya da. Aracımın yaşı da 10 yaşını geçmişti. Başvurduğumuz tarihi dikkate aldilarsa belki birkaç ay ile kurtarmış da olabilirim.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Mazdaya msj yazdım, böyle böyle diye. Servise gidip kayıt açtırın biz değerlendirecez demişler, ama, sanırım uğraştırıcı bir iş, o yüzden servis hiç oralı olmadı

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bunun bi losyonu, ilacı falan yok mu ya. O bölgede bir katman oluşturacak kimyasal olsa... Nano teknoloji :koptum:
Ben de deri dolgusu, boyası ve sabitleyicisi ile deneme yapmıştım. Eski halindenbaya iyi olmuştu. Sabitleyici yapınca birdaha erime söz konusu degil.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Ben de deri dolgusu, boyası ve sabitleyicisi ile deneme yapmıştım. Eski halindenbaya iyi olmuştu. Sabitleyici yapınca birdaha erime söz konusu degil.
Benim de gözüm kesmeye başladı, bi ayar çekecem de, bi kuşa benzetirim inşallah

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben bir kaplamacı ile görüştüm, mersinde baya tanınmış bir usta. Göğüsü komple söküp hem yolcu hem sürücü tarafını kaplarız ama satarken soru işareti olur, alıcıya anlatamazsın dedi. Birde yaklaşık 1500-2000 tl ye yakın maliyet çıkarttı.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Ben bir kaplamacı ile görüştüm, mersinde baya tanınmış bir usta. Göğüsü komple söküp hem yolcu hem sürücü tarafını kaplarız ama satarken soru işareti olur, alıcıya anlatamazsın dedi. Birde yaklaşık 1500-2000 tl ye yakın maliyet çıkarttı.
O kadar maliyete zaten servise götür hocam. Biraz uğraştırır, ama kendin sökebilirsen o kadar maliyet olmaz bence.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Burda yurtdışına satış yok herhalde de, benzer yerlerden bu parça getirtilebilir mi? Tecrübeli arkadaşlardan bir fikir alalım. Ya da en kolayı almanyadaki amcaoğluna mı söylemek?
Sıfır parça getirmenin önünde engel yok. İthalat vergisini ödeyerek getirilebiliyor.
İkinci el parça ithalatı resmiyette yasak ama ona da pek ses çıkarmıyorlar.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
2.el airbag kesinlikle yasak diye biliyorum.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2.el airbag kesinlikle yasak diye biliyorum.

Şöyle birşey daha var, GH kasaların yolcu hava yastıkları servis geri çağırma ile ücretsiz değiştiriliyor. Hem hava yastığını hemde konsolu sıfırlamak isteyen sıfırlayabilir.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Aşağıdaki sayfadan aracın şasi numarası ile sorgulama yap eğer geri çağırma var ise servisle iletişime geçip ücretsiz olarak yolcu hava yastığını değiştirt. Gönül isterdi ki orada konsol ve direksiyon pompası da olsun...

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aşağıdaki sayfadan aracın şasi numarası ile sorgulama yap eğer geri çağırma var ise servisle iletişime geçip ücretsiz olarak yolcu hava yastığını değiştirt. Gönül isterdi ki orada konsol ve direksiyon pompası da olsun...

52709

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
@emirdede klasik takata hava yastığı fünye değişimi sana da hayırlı olsun :)

AJ046CTakata Yolcu Tarafı Hava Yastığı Fünye Değişimi

Üst Alt