Mazda 626 GE (1991-97) Komple Elektrik Tesisatının Yenilenmesi

Araç Markası
1996 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hatchback
S.a kıymetli mazda garaj üyeleri.
1996 md 626 mazda aracıma komple motor tesisatı ve elektrik tesisatı yaptırsam ne kadar masraf ederim acaba? Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İçimizde elektrik ustası değil de, adayı olarak @HakanEMRE var ancak net bir fiyat verebilir mi emin değilim... Bu sorunun cevabını sanayide işinin ehli bir kaç elektrik ustası dolaşarak alabilirsin... Verilen rakamları paylaşırsan ancak onun üzerinden yorum yapabiliriz. ;)

Dışarıdan göründüğü kadarıyla, yaptırmak istediğin şey, büyük oranda el emeğine dayanıyor, bunu göz önünde bulundurmakta fayda var. ;)

Araç Markası
1996 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyw abi aslında sorunum
İçimizde elektrik ustası değil de, adayı olarak @HakanEMRE var ancak net bir fiyat verebilir mi emin değilim... Bu sorunun cevabını sanayide işinin ehli bir kaç elektrik ustası dolaşarak alabilirsin... Verilen rakamları paylaşırsan ancak onun üzerinden yorum yapabiliriz. ;)

Dışarıdan göründüğü kadarıyla, yaptırmak istediğin şey, büyük oranda el emeğine dayanıyor, bunu göz önünde bulundurmakta fayda var. ;)
Abi teşekkürler aslında sorunum başka sinyallerin sigortası patlamıştı geçenlerde çalışmadı işe giderken çalıştı gelirken tık tık ses geliyor yanan bişey yok sigortasını değiştirdim çalıştı 1 hafta felan binmedim araca bu gün yine çalışmadı ama sigortayı kontrol etmedim muhtemelen yine patlamıştır diye tahmin ediyorum biryerde kaçak olabilme durumu var

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Son mesajdan anlaşıldığı üzere tesisatta kesin olan bir problem yok. Yine son mesaja göre yaptırılmak istenen sigorta kutusu tesisatı? Yeniden yaptırmak yerine çıkma tesisat almak daha uyguna maal olur. Veli abinin dediği gibi maliyet ustanın el emeğine bağlı, her ustanın ücret tarifesi farklı. Kafa yorucu bir iş olduğunu içinde malzemeden çok işçilik tutar.

Araç Markası
1996 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hatchback
Son mesajdan anlaşıldığı üzere tesisatta kesin olan bir problem yok. Yine son mesaja göre yaptırılmak istenen sigorta kutusu tesisatı? Yeniden yaptırmak yerine çıkma tesisat almak daha uyguna maal olur. Veli abinin dediği gibi maliyet ustanın el emeğine bağlı, her ustanın ücret tarifesi farklı. Kafa yorucu bir iş olduğunu içinde malzemeden çok işçilik tutar.
Teşekkür edrim abiler

Osman19

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
3 hafta kadar önce aracımın motor beyin tesisatını değiştirdim çıkma tesisat 400₺ işçilik 300₺ verdim

Osman19

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Bı Mazda aldım biraz arızası vardı bilerek aldım cozeriz diye usta olmayışından tam 5000₺ para harcadım hala daha tam çözülmedi cozdugumde bütün olanları tek tek sizlerle paylaşacağım ama şimdiden tek söyleyeceğim şey mekanik olsun elektrik olsun kesinlikle mazdadan anlamayan getir bı bakalım hallederiz diyen kişilerden uzak durun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oldukca tuzlumuş bu iş teşekkürler
Bu arada arabanızın tam olarak problemi nedir

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bı Mazda aldım biraz arızası vardı bilerek aldım cozeriz diye usta olmayışından tam 5000₺ para harcadım hala daha tam çözülmedi cozdugumde bütün olanları tek tek sizlerle paylaşacağım ama şimdiden tek söyleyeceğim şey mekanik olsun elektrik olsun kesinlikle mazdadan anlamayan getir bı bakalım hallederiz diyen kişilerden uzak durun

Bir an önce ağız tadıyla binmek nasip olur inşallah. Hep diyoruz, sağı solu her ustayım diyene kurcalatılmış Mazda'dan uzak durun ve aracınızı sadece dilinden anlayana emanet edin diye. Hatta Veli abinin güzel bir sözü var; "Mazda bozulmaz, bozarlar."

Osman19

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Bir an önce ağız tadıyla binmek nasip olur inşallah. Hep diyoruz, sağı solu her ustayım diyene kurcalatılmış Mazda'dan uzak durun ve aracınızı sadece dilinden anlayana emanet edin diye. Hatta Veli abinin güzel bir sözü var; "Mazda bozulmaz, bozarlar."
O kadar dogru ki ama maalesef işte yaşadığım yerde usta yok biraz arabadan anladığım halde bu kadar para verdik hiç anlamasam inanın bi bu kadar daha giderdi

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
44032
flaşöre baktın mı ?

Araç Markası
1996 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hatchback

Aslında sinyaller çalışmıyor gaza basınca tekleme yapıyor bir ara yoktu böle bişiy ama şimdi yine var benzinde de tüpte de aynı şeyi yapıyor anlayamadım ama kesin olarak diyeceğim şey 92-97 sedan ve hackback araçlara hangi marka buji iyi olur ben bosch marka taktıracam takılan bujilerden şüphe ediyorum her ne kadar sıfır olsada bu araçlar dandik malzemeyi kabul etmiyor bence ama yine de merak ediyorum 96 hb hangi marka buji ve buji kablosu kullanıyor?

Baktım da ben
Tık tık ses geliyor ama ne göstergede lambası yanıp sönüyor nede dışarıda sinyal yanıp sönüyor

Bir yıl önce sıfır buji ve sıfır buji kablosu aldım buji kabloları dışarı kaçırıyor ateşlemeyi eskileri atmamıştım usa menşeii geri taktım düzeldi bugün sabah tekrar bindim sarsıntı yapıyor tekliyor dedim hele benzine çekeyim vites 5 hız 80 90 yine tekliyor dedim artık buji ve buji kablolarını kaliteli bir mal ile değiştirmeli bosch un iridium bujileri var nasıl 96 hb 626 ya iyi olurmu kabloda kesinlikle eski kabloların sıfırı olucaktır nerden nasıl temin ederim bilmiyorum ama bir şekilde ayarlayacağım inşallah sizlerinde fikirlerini alıcam dispiritör çıkma orjinal ile değişti önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

ghazi

Sessiz
Merhaba sorunu çözdünüz mü bilmem ama, distribütörüre giren kablolardan yapar o teklemeyi onları kontrol ederseniz sorunu çözebilirsiniz. U

mcvolki

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan (At)
Arkadaşlar Benim araçta aynı sorun başladı.
Kontağı açınca fan çalışıyor ve araba resmen kendinden geçiyor tekleme patirdama daha neler neler. Kontağı açınca fan çalışmıyorsa hiçbir problem yok.
Beyin dediler baktırdım sıkıntı çıkmadı
Isı sensörü dediler usta değiştirdi şimdi ise kontağı açınca 10 sn sonra çalışıyor fan yine aynı. Komple tesisata gircez elini atacak koca ankara da usta yok herkes kaçıyor resmen. Artık ya Konya ya da İstanbula goturcem arabayı. Gerçekten yok mu şöyle ankara da eski yeni demeden yönlendireceğiniz bir usta

Üst Alt