Koltuk Kılıfı ve Deri Döşeme (Tavsiye - Temizlik -Bakım)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
bu markanın 500 ml ürünleri sonax'ın 250 ml ürünleriyle aynı fiyata. Asıl bu işte dünya lideri GLİPTONE adında bir marka da Türkiyede bulunmuyor diyorlar. Bulsam deneyeceğim

Ürün ebatlarına bakmadım ben :) Pek fazla araştırıp kafa yormaya değen bir şey değil, gidip bir ayakkabıcıdan badem sütü alsan bile olur aslında ;)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Peki deri koltuklar için vazelin, arko krem gibi ürünler sizce işe yarar mı? bir açıdan mantıklı geliyor çünkü insan derisi üzerine olan ürünlerde daha çok arge oluyor. En azından zarar vermez diye düşünüyorum. Sizce?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Peki deri koltuklar için vazelin, arko krem gibi ürünler sizce işe yarar mı? bir açıdan mantıklı geliyor çünkü insan derisi üzerine olan ürünlerde daha çok arge oluyor. En azından zarar vermez diye düşünüyorum. Sizce?

Aynen öyle, zararı olmaz ve kullanan çok var. Ama suni derilerde sıkıntı olabilir.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Deri bakımı ürünlerini tamamladık. Dayanamadım gece gece ufak bir deneme yaptım :D Küçük alanlarda bile bezin kirini görmeniz açısında fotoğrafladım. Yarın aydınlıkta sonucu paylaşırım kısmet olursa.

Ürünler:
http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/autoglym-leather-cleaner-deri-temizleyici-500ml-P123051071
http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/autoglym-deri-besleyici-500ml-P72379094
http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-...ri-koltuk-temizleme-sungeri-09c072-P110709000

Ekli dosyayı görüntüle 11571 Ekli dosyayı görüntüle 11572

Geçtiğimiz haftasonu İlk temizlik-bakımı yaptım. Kullandığımız ürünler yukarıda belirttiklerimin dışında birkaç mikrofiber bez ve traş fırçası :D
20161231_145836.jpg

Önce temizlik ürününü abartmadan sıktım ve köpürttüm. Kirlilik durumuna göre kullanılan fırça değişebilir. Tıraş fırçası biraz ufak ve yumuşak kaldı. Bir dahakine, çok sert olmayan bir elbise fırçası kullanmayı düşünüyorum nasip olursa.

20161231_145946.jpg

Nano sünger ile köpüğün daha etki etmesini ve kirin çözünmesini sağladım. Tüm işlem bitince, aslında bu süngerin çok elzem olmadığı kanaatine vardım. Çünkü sünger kullandıkça küçük parçalar bırakmaya ve dağılmaya başladı. Temizliğe katkısı aşıkar ama mikrofiber bezi de sık sık temizleyerek aynı sonucu alabiliriz.
20161231_150135.jpg

Temiz bir mikrofiber bezle köpüğü ve beraberinde kiri aldım. Sonrasında başka bir nemli bezle, durulamaya benzer mantıkla, deriyi tekrar sildim ki temizlik ürünü fazlası kalmasın. Nemli kalan yerleri de kuru ve temiz bir mikrofiber bezle sildim. Sonuç;

20161231_154100a.jpg

En son aşama, Deri bakım ürününün uygulanması. Ürünü elimle hafiften ovalayarak uyguladım. Aynı elimizi Kremler gibi. Zaten ürün de el kremlerine yakın. Kutu üzerinde, 48 saat sonrasında tam koruma gerçekleştireceği yazıyor. Ben de fazlalıkları silmeden, deri emsin diye beklemeye bıraktım.

20161231_162824a.jpg

İlk uyguladığımızda parlıyor ama birkaç gün bekleyince deri, bakım ürününü çekiyor ve temizlik sonrası mat görünüm tekrar oluşuyor.

Yalnız, bu işlemlerin sıcak bir havada yapılması çok daha etkili olacağı kanaatindeyim çünkü soğuk havada deri sertleşiyor. Ben kaloriferleri sonuna kadar açıp ısıtmaya çalıştım ama ne kadar da olsa yaz günü gibi olmadı. Tecrübeli üyelerimiz eksik-yanlış yaptığımız şeyleri düzeltsinler lütfen :) Hepimize keyifli sürüşler dilerim...

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Güvenemedim yapmaya aksesuarcıya takdırdım. Arka emniyet kemerleri yerleri açılması gerekiyor.

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Bende kapatmak istemezdim oğuzhan ama arabayı aldım 2.gününde oğlum sakız yapıştırdı arka koltuğa, dedim kılıf taktırmak gerekecek yoksa ne hale gelirdi bilemiyorum.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
benim çocuklarda koltukların içine ediyorlar ama artık takmamaya başladım.. eskiden araçlarıma çok özenir ve itina ile bakardım. Ama en sonunda kısa sürede sattığım için artık zorunlu olmadıkça masraf yapmamaya karar verdim. Bundan sonra tüm yatırımımı makyajlı kasa Mazda3 veya nasip olurda bir 6/Cx5 alırsam yapacağım ve 10 sene araba defterini kapatacağım.
Buradan aracıma dikkat etmediğim anlamı çıkmasın.. sadece ekstra masraf yapmıyorum :)

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Kendim yapsam bu kadar güzel olmaz ve potluk yapardı. Yorumun için teşekkürler.,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt