Mazda 3 BK (2003-09) Klima Kontrol Düğmesi Tamiratı

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
12 veya 13 uncu dememdi galiba içine düşürmeden 4 Vidayı da taktım arabaya monte ettim veeee
Calisiyor arkadaşlar
Ama bu istanbul sıcağında kan tere boğuldum bu işi kışın yapmak lazımmış bunu öğrendim :)
Hepinize kolay gelsin
Abicim sen hata etmişsin.
@kadir in yanına gidecektin bi paket de sigara alacaktın.hem muhabbet edecektin hem işin görülecekti:kptmya::kptmya:

Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kirmizi Sedan
Cok aciklayici olmus .bilgilendirme video resim icin coooook tesekkurler .
Denedim uyguladim ,sol taraftaki iyi calisiyor yalniz sag taraftaki calisimiyor:(

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cok aciklayici olmus .bilgilendirme video resim icin coooook tesekkurler .
Denedim uyguladim ,sol taraftaki iyi calisiyor yalniz sag taraftaki calisimiyor:(

Selamlar,

İhtimalleri sıralayacak olursak;
1) iki metal çatalında karşılıklı tam simetrik konumda olması lazım, bunun için kopan tarafın plastik punto izini kaybetmeden aynı noktaya yapıştırılmalı.
2) Montaj sırasında sağ taraftaki tekrar kopmuş olabilir. Bende de olmuştu ve ben ikincide, çok çok ince kol saatinden söktüğüm vidalarla tutturdum. orjinalinden sağlam oldu ve hala kullanıyorum. Hatta sonradan sağlam olan taraflarlara da vida atsaydım diye pişman olmuştum.
3) Sökme takma sırasında anakartı çatlattmış olabilirsiniz.(Düşük bir ihtimal)

Saygılar...

Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kirmizi Sedan
Ilkine hiiic dikkat etmemistim .tekrar sokup sol taraftakinin aynisini yapmaliyim .tesekkurler bilgilendirme icin:)

Kadir4444

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
Abilerim selamun aleyküm bunproblem bende de vardı turuncu ampüller yanmıştı değiştirdim. Kontrol düğmelerinin ufak parçaları da dşmüştü onlarıda japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım falat kafama takılan bir yer var ufak parçayı anakarta yapıştırıken sarı yerlere tam temas etmesi mi gerekiyor. Çünkü japonu sarı yerlerin altına kaçırdım biraz ve tam temas etmiyor gibi

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
Abilerim selamun aleyküm bunproblem bende de vardı turuncu ampüller yanmıştı değiştirdim. Kontrol düğmelerinin ufak parçaları da dşmüştü onlarıda japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım falat kafama takılan bir yer var ufak parçayı anakarta yapıştırıken sarı yerlere tam temas etmesi mi gerekiyor. Çünkü japonu sarı yerlerin altına kaçırdım biraz ve tam temas etmiyor gibi
Selamlar... İnşallah ben yanlış anlamışımdır. Bu kopan çatal şeklindeki küçük parçayı, resimde görünen düğmelere yapıştırdınız değil mi? Bakın sağlam olanlar düğmenin üzerinde duruyor.

49921

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
Olmuş mudur abiler
:oops:Yanlış olmuş.
Kopan parça ana karta değil düğmeye yapıştırılacak. Bacaklar da karşılıklı simetrik duracak. Kopan parçanın düğme üzerinde punto izleri duruyor, ben resimde görüyorum, tam o noktalara denk getirin.

49926

Kadir4444

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
Abilerim çok teşekkür ederim yaptım oldu Allahtan karta zarar gelmemiş japon yapıştırıcısından bu esnada klima kontrol düğmelerinin ampüllerinide değiştirdim sıcaklığı sona verip sanruf açıyorum keyfim yerinde

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
Abilerim çok teşekkür ederim yaptım oldu Allahtan karta zarar gelmemiş japon yapıştırıcısından bu esnada klima kontrol düğmelerinin ampüllerinide değiştirdim sıcaklığı sona verip sanruf açıyorum keyfim yerinde
:hhhhhh: Süper...Kazasız, keyifli sürüşler....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çağrışım yaptı;
Renkli tv nin ilk yıllarını Cem Yılmaz espriyle anlatıyor ya... Renkli tv de Dallas izliyoruz, Ceyar'ın (Jr) surat kıpkırmızı... "Ceyar'ın karaciğerde sorun mu var?"

-Yok be oğlum televizyonun rengi sonuna kadar açık...

:D

Neyse, geçmiş olsun kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun.

kraker35

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
selamlar, ampüllerin bir kodu var mı, renk v.s gibi birşey belirtmemize gerek var mıdır, cevabınız için teşekkür ederim.

Kadir4444

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
selamlar, ampüllerin bir kodu var mı, renk v.s gibi birşey belirtmemize gerek var mıdır, cevabınız için teşekkür ederim.
Abim ben söktükten sonra bi tane ampülü yanıma aldım zaten üstünde turuncu bi şapka var o şapkayı çıkar hangi oto elekronikciye gidersen git vardır bulmakta sıkıntı yaşamadım hatta yapabilirsen ampülü komple yuvadan çıkar çünkü bazıları anlamıyo öyle komple bütün parça zannedip bundan bulamazsın diyolar

Hasan AKGÜL

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar bu konuda destek lazım kendim onarıma çalıştım Lakin yapıştırıcıyı fazla kaçırdım ve sonuç hüsran o küçük metal sanırım kullanılamaz durumda ne yapabilirim

hucan84

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Merhaba aynı sorun bende de vardı yapıştırma olayını halettim ama auto ve off tuşları basmasına rağmen işlev yapmıyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Üst Alt