Mazda 3 BK (2003-09) Klima Çalışmıyor

Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kirmizi Sedan
Oncelikle herkese merhabalar .aracimda 2 sorun birden gerceklesti ve canim inanilmaz sıkılıyor :(
Klima hic acilmiyor...
Ikinci olarak geri vitese atinca tek seferlik bip sesi gelirdi ve geri gorus kamerasi acilirdi .
Ama geri vitese atinca ses hic gelmiyor .
Bunlari sebepleri ne .
olabilir .sigorta kutusuna baktim .sigortasinda hic elektirik gelmiyor .
Galiba sigorta kutusunda 76 numarali sigorta dir a/c icin .ne yapmaliyim :(tesekkurler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuyu onayladıktan sonra yazmadım. :rolleyes:
Aradan iki güne yakın zaman geçti ve konuya ben dahil yazan olmadı. Oysa ki; kuruluş felsefemizin en başında hızlı olmak vardı, sanırım bu felsefe; sosyal medyanın anlık tüketimine karşı koyamadı ve forumların hızı yavaşladı.

* * *

Tespitim Doğru mu yanlış mı bilemiyorum ama herhalde forum gelişimini tamamladı ve kendini rölantiye aldı, yakında da gerilemeye girer herhalde. Bu tespiti yapmama neden olan şeyleri sıralarım ama bu bize fayda getirmez, bu sebeple gelinen noktadan şikayet etmek yerine, rölantinin stabilitesini bozmamaya gayret etmek gerekiyor ama bende bu mecal kalmadı şahsen... Buraya kadar yazdıklarım konu sahibi ile yakından uzaktan ilgili değildir... Yanlış anlaşılmayalım lütfen. :)

* * *

Konuya dönecek olursam da;
Klima sigortası, bağlantı kablo ve soketleri, klima düğmesi kontrol edilebilir, motora elektrik geliyorsa da çalışmıyorsa motor kontrol edilmeli.

Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kirmizi Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ewet .cook dogru bende katiliyorum .ve ilerleyen zamanlarda da daha da kotuye gidecek sanki :(ben cozdum sorunu .
Extra olarak bagladigim start stoop modulunun acc kablosunun arasina diyot koymustum .onyanmis .ve elektirigi vememis klimaya .cikarinca duzeldi .ama merak ettigim .neden geri donus kamerasi ve geri bites lambasi sondu anlamadim ..ama problem cozulmustur. Tesekkurler

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ewet .cook dogru bende katiliyorum .ve ilerleyen zamanlarda da daha da kotuye gidecek sanki :(ben cozdum sorunu .
Extra olarak bagladigim start stoop modulunun acc kablosunun arasina diyot koymustum .onyanmis .ve elektirigi vememis klimaya .cikarinca duzeldi .ama merak ettigim .neden geri donus kamerasi ve geri bites lambasi sondu anlamadim ..ama problem cozulmustur. Tesekkurler
Bağladıgınız diyotda ilk başda klima çalışıyormuydu?
Diyot bağladıkdan sonra mı çalışmadı?

Geri vites için sigorta değiştiniz sorun düzeldi sanırım.

Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kirmizi Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Anahtar soketinde acc1 acc2 ve start kablolari var .ben extra olarak start stop dugmesi bagladim .ne olur ne olmaz die diyot koydum araya .nedense bilmem o yanmiss .onu direk bagladigimda .hem geri gorus duzeldi .hemde klima

Üst Alt