Kışlık Lastik Tercihi

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Japon üretimi olması güzel. Fiyat/performans olarak çok iyi bir noktada.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Şu Mazda'nın 19 jantlarda cins cins ölçüler kullanması sebebiyle son 2 yıl kış lastiği aramak ile geçti. RX-8 için hiç aynı ölçüde bulamamıştık. Nihayet bu kış Falken HS449 Eurowinter lastik bularak bugün montajını yaptırdım.

Lastikleri takan rakip lastik servisi ustası (continental) lastikleri çok beğendi. Benim ilk izlenimlerim ise, güçlü ve agresif desen yapısı ve made in japan olması sebebiyle pozitif.

İlk 25 km sürüşte lastikler cok yeni olmasına ve zorlamayarak kullanmama rağmen, orjinal Toyo lastikleri ile benzer ses ve konfor yapısında olduğu, yol tutuş ve fren de de pozitif izlenim bıraktığını söyleyebilirim. Karda, buzda ne yapar? Bilemem, bunu görmek lazım. Ama yurt dışı internet yorumları gayet yeterli görünüyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız belasız, az karlı, ince buzlu yollarda kullanmak nasip olsun abi... :)

Şu Mazda'nın 19 jantlarda cins cins ölçüler kullanması sebebiyle son 2 yıl kış lastiği aramak ile geçti. RX-8 için hiç aynı ölçüde bulamamıştık. Nihayet bu kış Falken HS449 Eurowinter lastik bularak bugün montajını yaptırdım.

Lastikleri takan rakip lastik servisi ustası (continental) lastikleri çok beğendi. Benim ilk izlenimlerim ise, güçlü ve agresif desen yapısı ve made in japan olması sebebiyle pozitif.

İlk 25 km sürüşte lastikler cok yeni olmasına ve zorlamayarak kullanmama rağmen, orjinal Toyo lastikleri ile benzer ses ve konfor yapısında olduğu, yol tutuş ve fren de de pozitif izlenim bıraktığını söyleyebilirim. Karda, buzda ne yapar? Bilemem, bunu görmek lazım. Ama yurt dışı internet yorumları gayet yeterli görünüyor.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan

Hayırlı olsun abi, iyi günlerde kullanın. Bu sene Falken bir agresif, fabrika açılana kadar markayı oturtmaya çalışıyorlar sanırım. Bu da biz kullanıcılara pozitif yarıyor. Abi lastikleri internetten mi getirttin, yoksa bir bayi bulabildin mi:)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Hayırlı olsun Mustafa :) kazasız belasız günlerde kullanırsın inşallah.Müsait bir zamanında yorumlarını bekliyoruz.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Aradığı lastik ebatlarını diğer markalarda bulamayanlar, fiyatı da göze alınca Falken öne çıkıyor bir anda, bu sayede iyi bir potansiyel oluşturacak galiba.

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Güle güle kullan hocam. Fren mesafen yarı yarıya kısalsın İnşallah O0 :dua:

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Merser benim için AKO'dan aldı. AKO zaten biliyorsun Falken distribütörü ve aynı zamanda Sumitomo ile Çankırı'da Falken & Dunlop fabrikası inşa etmekteler.

Hayırlı olsun abi, iyi günlerde kullanın. Bu sene Falken bir agresif, fabrika açılana kadar markayı oturtmaya çalışıyorlar sanırım. Bu da biz kullanıcılara pozitif yarıyor. Abi lastikleri internetten mi getirttin, yoksa bir bayi bulabildin mi:)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Buyrun Falkenler CX-5 üzerinde... İyi dileklerini sunan herkese teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20141112_103937 (550x413).jpg
    20141112_103937 (550x413).jpg
    159.5 KB · Görüntüleme: 41
  • 20141112_103951 (550x413).jpg
    20141112_103951 (550x413).jpg
    152.8 KB · Görüntüleme: 42

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu da Falken + haftalık cilasından yeni çıkmış CX-5!

Ekli dosyalar

• 20141112_103908 (500x375).jpg
    20141112_103908 (500x375).jpg
    159 KB · Görüntüleme: 43

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Maşallah araçta yakıyor falkenlerde. Üstad onay verdiğine göre en kısa zamanda bende 225 45 17 boyutlarda bulursam alacağım. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Jantlara bal dök yala... Sapık derler mi acaba ?? ;D

Üst Alt