Kia'ya Fuarda Yoğun İlgi

Forlan

Gri Atmaca
Mesajlar
5,183
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Otomobil severler sanal gerçeklik dünyasında KIA modellerinin içinde dolaşıyor.KIA, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 22-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı’nda alışılagelmiş stand uygulamalarından farklı olarak, otomobil tutkunlarına unutulmaz deneyimler yaşatıyor.

Bu yıl on beşincisi düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı’nda, KIA ailesinin teknoloji ve tasarımı ile fark yaratan modelleri otomobil severlerle buluşuyor. 2012 yılında yapılan bir önceki Autoshow Fuarı’ndaki standı ile ODD Satış ve İletişim Ödülleri tarafından “en iyi stand” ödülünü alan KIA, 2015 yılında yine iddialı bir stand uygulaması ile fuarda yerini alıyor. Standında binek modelleri Picanto, Rio, cee’d, sportif görünümlü cee’d GT-Line ile yenilenen cee’d’in yanı sıra, SUV modelleri Soul, Sportage ve Sorento olmak üzere toplamda 15 araç sergileyen KIA, otomobil tutkunlarını şaşırtarak onlara benzersiz bir dijital deneyim yaşatıyor.

KIA Modelleri Geleceğin Dünyasında Tanıtılıyor

Ziyaretçiler KIA standında farklı dijital uygulamaları deneyimliyorlar. “Drive to Adventure” adlı uygulamada, araç sergileme alanında konumlandırılan Sorento araca binen ziyaretçiler Oculus gözlük ile birlikte aracı gerçekten dijital ortamda kullanıyor hissi yaşıyor. Aracın sarsılmasından, direksiyon ve vitese müdahale gibi birçok manuel detaylar ile birlikte, kullanıcı aracı sanal ortamda test ediyor. Yine kullanıcının gördüğü açıyı ve dışarıdan görünümü yansıtmak için aracın üzerine 2 Led ekran kullanılıyor. KIA’nın Autoshow Fuarı için davet ettiği dünyaca ünlü konuğu manken Erin Heatherton da, “Drive to Adventure” uygulamasını deneyimleyenler arasında yerini aldı.

“Follow the Tiger” uygulaması ise ziyaretçilerin hayal dünyasına hitap ediyor. Dijital sergileme alanında konumlandırılacak büyük bir kürenin içine giren ziyaretçiler hareket edip 360 derece uzay istasyonu ortamında yürüyorken Oculus gözlükler ile geleceğin dünyasını ve KIA modellerini keşfediyorlar.

“Hologram Box”, KIA’nın gelecek atmosferine renk katan bir başka uygulama ile dikkatleri çekiyor. Sorento aracın önüne konumlandırılan bir kutu içerisinde hologram olarak araç 360 derece görüntülenebiliyor. Hologram üzerindeki sensor sayesinde el hareketleri yaparak, araç ile etkileşim mümkün. Aracın çeşitli özellikleri bu dijital platformda tanıtılıyor.
 

hagakure

Aktif
Mesajlar
4,609
Konum
İstanbul / Kadıköy
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Kia standına yoğun ilgiye şahit oldum özellikle Sorento yu inceleyen çok sayıda kişi ( bazıları potansiyel alıcı)vardı.
Bizim gittiğimiz Cumartesi günü bir o kadar aşırı ilgi Opel standı idi ki bir ara acaba promosyon araç mı dağıtıyorlar diye düşündüm :)
 

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Mesajlar
37,905
Konum
Aydın-Merkez
Kia'yı kendi çapında çok başarılı buluyorum, tıpkı Fosurgen bünyesine geçtikten sonra atılım yapan S!koda gibi...

Hyundai aldıktan sonra kendine özgü işler yapmaya başladılar ve başarılılar da...
 

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mesajlar
24,893
Konum
Mudanya
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kia tasarımları güzel ama kalitesi konusunda kendisini ispat etmediğini düşünüyorum
 
Üst Alt