Mazda 323 BA (1994-98) Kaza

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hem manevi hem maddi olarak sıkıntı yarattı biliyorum ama bazen peşine düşmek hayırdan çok zarar getirir.
Araçtan bir kaç parça söksen haklı iken yüzde yüz haksız olursun ( hiçbir şey yapamadan oturup bekleme vicdani rahatsızlığını atlatabilmek için) ,adamı bulsan hesap sorsan alacağın tepki ve senin anlık tepkinden dolayı olay çok farklı bir yere gidip " Pişmanım " ile sonlanabilir.
Hadi diyelim ki olay bir şekilde adli vakaya dönüştü mahkeme avukat ve bekleme süreçleri sonrasında % 90 adam oluşan zararı ödeyemem diyecek ve sen yine boş yere stres olacaksın.

Söylemesi ve yapması zor biliyorum ama çıkacak ,gidecek param varmış Allah'a şükür canımıza bir şey olmadı demek bana daha doğru geliyor.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hem manevi hem maddi olarak sıkıntı yarattı biliyorum ama bazen peşine düşmek hayırdan çok zarar getirir.
Araçtan bir kaç parça söksen haklı iken yüzde yüz haksız olursun ( hiçbir şey yapamadan oturup bekleme vicdani rahatsızlığını atlatabilmek için) ,adamı bulsan hesap sorsan alacağın tepki ve senin anlık tepkinden dolayı olay çok farklı bir yere gidip " Pişmanım " ile sonlanabilir.
Hadi diyelim ki olay bir şekilde adli vakaya dönüştü mahkeme avukat ve bekleme süreçleri sonrasında % 90 adam oluşan zararı ödeyemem diyecek ve sen yine boş yere stres olacaksın.

Söylemesi ve yapması zor biliyorum ama çıkacak ,gidecek param varmış Allah'a şükür canımıza bir şey olmadı demek bana daha doğru geliyor.
Evet abi haklısın. Ben arabamı yaptırdım zaten parasında değilim boya sorunumda olmadı rütuşla hallettim ama benim canım yanarken suçlu olan böyle rahatça dolaşıp polis ben bir şey yapamam diyorsa hak, hukuk nerede? Ben neden bu arabaya sigorta yaptırıyorum? Neden senelik vergimi veriyorum? Neden muayene yaptırıyoruz o zaman araçlarımıza? Ama hiç bir şeyi olmayan biri gelip vurur polisimiz onun arkasında durur çünkü kaçan şahıs tekin bir tip değil. Ben Allah’a havale ettim onu ama eğer o araba çalıntıysa kim bilir kaç canlar yaktı o gece.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Bence yapan kişinin yanına kar kalmamalı çünkü durduk yere zamanınınız ve paranız boşa gitti ama aracı sanırız ki sahibi sürmemiş ve şöför sana lazım olan onuda nasıl bulcan bilmiyorum ama aklını kurcalıcaksa bul zihninde yer edinmesin. Ben boşveririm diyebiliyorsan boşver gitsin.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bence yapan kişinin yanına kar kalmamalı çünkü durduk yere zamanınınız ve paranız boşa gitti ama aracı sanırız ki sahibi sürmemiş ve şöför sana lazım olan onuda nasıl bulcan bilmiyorum ama aklını kurcalıcaksa bul zihninde yer edinmesin. Ben boşveririm diyebiliyorsan boşver gitsin.
Süren kişi sahibi olduğunu sanmıyorum arabanın camları kırıktı kontak kabloları dışarıdaydı. Samanlıkta iğne bulmak kadar zor heralde sürücüyü bulmak. Bir cana veya bir başkasına çok fazla zarar verdiyse “bir ihtimal” başkasına yardımcı olur veya sahibi fellik fellik arıyorsa arabayı ona yardımcı olur diye düşünüyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Canım kardeşim, bende Naim Abi'ye katılıyorum... Bu noktadan sonra sana bu olay fayda getirmez...

Muhtemelen, araç sahibi haberim yok diyecek, o gün kimin kullandığını ispatlamak kolay olmayacaktır. Allah'a havale et derim.

Son düzenleme:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Evet abi trafik polisi olan aile dostumuz var bu gün onu görücem en azından bana Bilgi verir. Uğraşmaktan değil abi ben suyu çoktan içtim. Çıkması gereken para varmış dedik geçtik onu. Allah kimsenin başına vermesin
Canım kardeşim, Naim Abi'ye katılıyorum... Bu noktadan sonra sana bu olay fayda getirmez...

Muhtemelen, araç sahibi haberim yok diyecek, o gün kimin kullandığını ispatlamak kolay olmayacaktır. Allah'a havale et derim.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
İyi akşamlar abiler. En son minibüs kazasıyla karşınıza gelmiştim geçen hafta arabamı teslim aldım anca fırsat bulabildim. Önceki kazayı ve son yaptığım kazayı az çok hatırlarsınız (ek olarak fotoyu koyuyorum.) çamurluk ve tampon macununu kendi başıma hallettim ve gayet güzel işlem oldu. Sağ arka tarafı sigorta karşıladığı için orası ile ilgilenmedim hiç. Boyatınca çok güzel oldu, eski arabamın görüntüsünü özlemişim :)
44446

Ekli dosyalar

• 891A58CD-F574-450A-9D99-E184CBDC4503.jpeg
    891A58CD-F574-450A-9D99-E184CBDC4503.jpeg
    392.8 KB · Görüntüleme: 20
  • CCA09814-6467-448B-BA91-BEB8BA111CE4.jpeg
    CCA09814-6467-448B-BA91-BEB8BA111CE4.jpeg
    399.8 KB · Görüntüleme: 21

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Kazasız belasız kullan inşallah. Allah iyilerle karşılaştırsın.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Abiler konuyu hortlatayım mı? :komik:
Geçen gün işten geldim arabayı güzel bir şekilde park ettim yattım. Ertesi gün işe giderken arabanın sağ önünde bir beyazlık dedim uyanamadım heralde bir dokunayım dedim çamurluk göçmüş.
İşe giderken içim içimi yiyerek gittim. Eve geldim pasta, tiner derken boyayı yemiş sürten arkadaş(kim olduğu bilinmiyor).
Kaportacı komşum var onla hallettik nasipse yarın boyaya vericem.
Hasar bu şekilde.
46205

Tamir edilmiş hali.
46206

Aracımın park yeri koca sokakta beni bulmuş :kyfmyrn:
46207

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun, konuyu görünce içim çız etti ama buna da şükür diyelim. Trafikteki herkes insan değil maalesef. :confused:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Araç Markası
2000 Mazda 626 Mt
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Hayırlı akşamlar abiler size bana bu akşam hayır değil. Lambalarda dururken geri geri gelen araç arabamın tepesine bindi ve kaçtı. Plaka vb şey yok elimde sadece bu görüntü var. O an ki şokla Aracın plakasını aldım ama aklımda yer etmedi maalesef. Hal durum böyle. Kaput yamuldu,tampon kırıldı, çamurluk kastı kendini,panjurum içeri doğru göçtü. Sol sinyalim kırıldı. En acısı da kendi kafasını yaşarken benim canımı sıkması. Allah büyük başka bir şey diyemiyorum bu dünyada. Ekli dosyayı görüntüle 41855
Geçmiş olsun kardeş. Allah daha kötüsünden muhafaza eylesin.

Üst Alt