Mazda 323 BA (1994-98) Kaza

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Allah bir daha kaza bela vermesin. Genelde ustalar gönül ederse tampon tırnaklarını vs. çok hoş tamir ediyorlar. Bence baba oğul halledersiniz.
Amin abi. Hafta içi tamponu sökücez bir kaç gün arabayı kıpırdatmıcam tamponu eski halinden iyi hale getiricez ustaya götürüp bu tampon böyle olur diye gözüne sokucam. Kendi yaptığı işi beğenmemiş tamponun değişmesi lazımmış sağlam olan ayak tutmuyor param parça olan ayak tutuyor ne hikmetse abi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Amin abi. Hafta içi tamponu sökücez bir kaç gün arabayı kıpırdatmıcam tamponu eski halinden iyi hale getiricez ustaya götürüp bu tampon böyle olur diye gözüne sokucam. Kendi yaptığı işi beğenmemiş tamponun değişmesi lazımmış sağlam olan ayak tutmuyor param parça olan ayak tutuyor ne hikmetse abi
Ben ön tamponu hafif tıkladığımda kaporta ustamı aradım. Tamponun yerinden oynadığını, sabah bıraksam öğle arasında alıp alamayacağımı sordum. Tamam dedi bıraktım.Tırnak kırılmış.
Bırak öğlen arasını, akşam 5'te zor aldım arabayı. Adam nerdeyse tamponu yeniden üretti :) Abi iki tane tırnağa bu kadar uğraştıysan aldığın para helalı hoş olsun dedim. Tamponu abartısız milimetrik oturtmuştu. Böyle ustalar da var işte.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben ön tamponu hafif tıkladığımda kaporta ustamı aradım. Tamponun yerinden oynadığını, sabah bıraksam öğle arasında alıp alamayacağımı sordum. Tamam dedi bıraktım.Tırnak kırılmış.
Bırak öğlen arasını, akşam 5'te zor aldım arabayı. Adam nerdeyse tamponu yeniden üretti :) Abi iki tane tırnağa bu kadar uğraştıysan aldığın para helalı hoş olsun dedim. Tamponu abartısız milimetrik oturtmuştu. Böyle ustalar da var işte.
Usta bilgisini eklemiş miydik başlığa Mehmet hocam?

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Evet abi güzel değindin
kimdi abi o usta :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Evet abi güzel değindin

kimdi abi o usta :)
Bahsettiğim usta bizim öğretmen arkadaşın babası. Aslında Konya'da ikamet ediyorlar. Kızı yalnız kalmasın diye Bursa'ya gelmiş. Hocamız muhtemelen Mayıs ayında zorunlu doğu hizmeti için tayin isteyecek. Yani Bursa'da kalıcı değiller. Bir tane güvendiğim usta var o da yarın birgün gider :(

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bahsettiğim usta bizim öğretmen arkadaşın babası. Aslında Konya'da ikamet ediyorlar. Kızı yalnız kalmasın diye Bursa'ya gelmiş. Hocamız muhtemelen Mayıs ayında zorunlu doğu hizmeti için tayin isteyecek. Yani Bursa'da kalıcı değiller. Bir tane güvendiğim usta var o da yarın birgün gider :(
Yapma be abi :( Kaporta ustası kalmadı gibi bir şey artık. Benim kaportacım emekliye çıktım artık dedi. Yeni arayışa girmek zorunda kaldım :(

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Kaportacı bulmak gerçekten çok zor. İyi ustalar çok iyş para istiyor, sıradan ustalar illa bir yere imza atıyor... Sıkıntılı işler, sırf sinir stres sahibi olmayayım diye ön tamponu komple değiştireyim diyorum bazen :D

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Kaportacı bulmak gerçekten çok zor. İyi ustalar çok iyş para istiyor, sıradan ustalar illa bir yere imza atıyor... Sıkıntılı işler, sırf sinir stres sahibi olmayayım diye ön tamponu komple değiştireyim diyorum bazen :D
Valla abi çok mantıklı dediğin değiştirip kimsenin nazını çekmemek en iyisi :D

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bu gün temizlendik ve ne var ne yok ortaya çıktı. Dün tamponu söküp tekrardan işlem yaptık. Tamponun ovalliğini verdim biraz komik oldu yapış şekli ama başaralı işlem oldu. Panjurun sağ kısmında 2cm boşluk var daha önceki resimlere baktım yine o boşluk varmış daha önceden işlem yapılmış büyük ihtimalle. Son olarak macun ile boya işlemim kaldı tampona bu olayı da böyle halletmiş olduk.
42093

42091

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün temizlendik ve ne var ne yok ortaya çıktı. Dün tamponu söküp tekrardan işlem yaptık. Tamponun ovalliğini verdim biraz komik oldu yapış şekli ama başaralı işlem oldu. Panjurun sağ kısmında 2cm boşluk var daha önceki resimlere baktım yine o boşluk varmış daha önceden işlem yapılmış büyük ihtimalle. Son olarak macun ile boya işlemim kaldı tampona bu olayı da böyle halletmiş olduk.
Ekli dosyayı görüntüle 42093
Ekli dosyayı görüntüle 42091
Stilini sevdim :D

On numara olmuş, güle güle kullan.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Abiler tam 1ay sonra gelişme var aracı bulduk bana yol gösterebilir misiniz? Araba harap halde camlar kırık,düz kontak yapılmış, her yeri vuruk polise gittim ben bir şey yapamam dedi

Ekli dosyalar

• 4C94B65C-5113-4C1F-B5B9-40010B7B93D1.jpeg
    4C94B65C-5113-4C1F-B5B9-40010B7B93D1.jpeg
    251.2 KB · Görüntüleme: 29
  • 8CE59559-6C54-47DC-B8D2-4701CEB15BA3.jpeg
    8CE59559-6C54-47DC-B8D2-4701CEB15BA3.jpeg
    263.4 KB · Görüntüleme: 28
  • F8F203BA-B184-44AD-BE37-86A195294BE8.jpeg
    F8F203BA-B184-44AD-BE37-86A195294BE8.jpeg
    208.9 KB · Görüntüleme: 30
  • 617A6C16-2F90-4852-88CA-BC2F3A3179F0.jpeg
    617A6C16-2F90-4852-88CA-BC2F3A3179F0.jpeg
    132 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ümit, kendisini direk görürsen konuşarak yardımcı olması dışında yapabileceğin pek bir şey yok gibi bence. Diğer türlü uğraştığın ve harcadığın zamanla kalırsın maalesef.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Ümit, kendisini direk görürsen konuşarak yardımcı olması dışında yapabileceğin pek bir şey yok gibi bence. Diğer türlü uğraştığın ve harcadığın zamanla kalırsın maalesef.
Kendisi de bu arabanın böyle olduğundan haberi olduğunu pek sanmıyorum abi. Sahibine nasıl ulaşıcam onu da bilmiyorum. Bir yerden bir şeyde yakalanmıyor :(

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Aracın çalıntı kaydı yok galiba poliste...
Yok abi. Polis dün gece o kadar zorladı ki ben vurdum sanki arabaya. Zar zor baktırdım bakarken de ben sana Bilgi vermem bu araba hakkında dedi ama bir kaç şey de olsun söyledi. Bu gün polis tanıdığı arıcam hem trafik şubede daha iyi bileğisi olur. Uğraştığım zamanla kalmamasını istiyorum bunu yapanın

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Abiler tam 1ay sonra gelişme var aracı bulduk bana yol gösterebilir misiniz? Araba harap halde camlar kırık,düz kontak yapılmış, her yeri vuruk polise gittim ben bir şey yapamam dedi
Bir tane levye işi çözer. Şaka yapmıyorum ciddiyim. Araç değerli bir şey olsaydı içinden parçaları sök sat da masrafını karşıla derdim ama o da mümkün değil.
Sistemden hayır beklersen daha çok beklersin ne yazık ki? Suça teşvik olarak algılanmasın ama bazen kendi işini kendin görmen gerek bu hayatta. ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bir tane levye işi çözer. Şaka yapmıyorum ciddiyim. Araç değerli bir şey olsaydı içinden parçaları sök sat da masrafını karşıla derdim ama o da mümkün değil.
Sistemden hayır beklersen daha çok beklersin ne yazık ki? Suça teşvik olarak algılanmasın ama bazen kendi işini kendin görmen gerek bu hayatta. ;)
Çözüm değil ki

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Evet abi dün gece aramızda konuştuk söksek parçalarını nasıl olur? diye ama sonrasından arabanın parçalarını çaldılar vs şeylerle bizi içeri atar bu sistem. Arabanın içine baktım teyp ile kolonlar iş yapar arabayı krikoya kaldırarak 4 lastiğini almak lazım ki anca masrafları karşılar.

Üst Alt