Mazda 3 BL (2009-13) Katlanır Ayna Kapanma Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
3 ay sonra tekrardan aynı hatayı verdi dişlinin ömrü 3 ay demek ki başka bir çözümü olan var mı
Kalıcı olarak sistemi iptal etmek en pratik çözüm bence.

Oldum olası bu gibi donanımlara (Katlanır Ayna, start stop, kayan basamak, farların non stop açık olması vb) karşıyım.

yusufensar

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Kalıcı olarak sistemi iptal etmek en pratik çözüm bence.

Oldum olası bu gibi donanımlara (Katlanır Ayna, start stop, kayan basamak, farların non stop açık olması vb) karşıyım.
Sistemi iptal ediyorum ama bu seferde ayna ayarlanmıyor sağa sola yukarı aşağıya elektriği komple kesiyor rvmde çalışmıyor

yusufensar

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
arkadaşlar merhaba aynanın kapı ile birleştiği altta 3 tane vida varya bu vidalardan birini kaybettim. Bu vidayı bulma şansım var mı arıyorum ama bulamadım hiç bir yerde buna benzer bişi
BCF2465_1_REVIZE.jpg

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
arkadaşlar merhaba aynanın kapı ile birleştiği altta 3 tane vida varya bu vidalardan birini kaybettim. Bu vidayı bulma şansım var mı arıyorum ama bulamadım hiç bir yerde
Bulunmazsa eğer, birini daha söküp sanayide muadilini bulmak için araştırma yapabilirsin. :rolleyes:

Erkanyılmaz

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
Arkadaşlar merhaba sol dikiz aynamı kapattım daha sonra açamadım ve sürekli motor sesi gelmekte daha sonra söktüm aynayı açılk vaziyete getirdim fakat motor sesi kesilmedi sesi kesmek için ne yapmam gerekiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba sol dikiz aynamı kapattım daha sonra açamadım ve sürekli motor sesi gelmekte daha sonra söktüm aynayı açılk vaziyete getirdim fakat motor sesi kesilmedi sesi kesmek için ne yapmam gerekiyor
Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var.

Erkanyılmaz

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
bende araba çalıştığı sürece motor sesi geliyor onu anlayamadım mecbur soketini söktüm dişli gelene kadar öyle idare edicem. dişli gelince bir söküp bakıcam inşallah sökebişlirim. Sökerken şuraya dikkat edin dediğiniz bir yer var mı acaba bir ufak anlatabilir misiniz nasıl söktüğünüzü
Hocam bu soket tam olarak nerde bende de aynı sıkıntı var fakat şu an sökme imkanım yok hiç değilse sesi keseyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dişli kırılmış dişliyi değiştirin.
Dişli değişene kadarda motorun sesini kesmek için soketini çıkartabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 65823
Teşekkür ederim ustam

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
O kısımı sökerseniz ayna sağ sol ve ısıtmayıda kullanamazsanız.

Attığım resim ayna kapağının altında o zaman sadece motoru iptal etmiş olursunuz

Erkanyılmaz

Sessiz
Araç Markası
Mazda3

Attığım resim ayna kapağının altında o zaman sadece motoru iptal etmiş olursunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkür ederim hocam

bjkmert45

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Albino Kartal - HB
Hocalarım merhaba,

Benimde aynada sorun var. Bu aynanın motorunu nereden bulabilirim. Dişlilerim sağlam ancak motor çalışmıyor. Link var mıdır?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sağ ayna motoru var elimde ama söküp içinden motoru alıp sola taksak olurmu bilemedim.

Üst Alt