Mazda 323 BG (1989-94) Kasnaktaki Cıvatayı Sökemedim

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Öncelikle Selamlar Arkadaşlar.Bugün Devirdaimi Değiştirdim Fakat Triger Kayışınıda Değiştirecektim Ama Kasnaktaki ( Aşağıdaki Resimdeki ) 22 Cıvatayı Sökemedim. Kasnakla Bir Dönüyor Cıvata.Sökenler Varsa Taktiği Nedir Bunun Acaba ? İyi Çalışmalar.
Screenshot_20200116-171741~2.png

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ters Paso Değildir Sanırım.Geriye Doğru Açılması Lazım Ama Çok Sıkı.
Yağ Sürsem Gevşermi Acaba ?
Hatta Lokma Ucuna Kol Takıp Asfalta Sıkıştırdım Ve Marşa Basıp Çektim.Motor Sanki Şarjı Bitik Araç Gibi Tık Dedi Çalışmadı Yani Motor Gücü Bile Gevşetemedi.Cıvatayı Sökmedende Triger Kayışını Çıkaramıyorum.Yardımcı Olursanız Sevinirim.İyi Çalışmalar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ters Paso Değildir Sanırım.Geriye Doğru Açılması Lazım Ama Çok Sıkı.
Yağ Sürsem Gevşermi Acaba ?
Hatta Lokma Ucuna Kol Takıp Asfalta Sıkıştırdım Ve Marşa Basıp Çektim.Motor Sanki Şarjı Bitik Araç Gibi Tık Dedi Çalışmadı Yani Motor Gücü Bile Gevşetemedi.Cıvatayı Sökmedende Triger Kayışını Çıkaramıyorum.Yardımcı Olursanız Sevinirim.İyi Çalışmalar.
Azmine ve cesaretinden dolayı kutluyorum da nasıl bir yardım eli uzatabiliriz bulamadım... :rolleyes:

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Wd40 varmış Sanırım Birde Onu Deneyim.
Arkadaş Kim Sıktı Cıvatayı Bu Kadar Helal Olsun.Yani Yolda Trigerimiz Kopsa Yandık.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Pistonlar Eğilir Sanırım Sente Ayarıyla İlgili Sorunlar Oluşur Bildiğim Kadarıyla Doğrumu Emin Değilim.
İşin İlginç Tarafı Devirdaimi Değiştirirken Dikkat Ettim Alt sente Pul Girintisi 1 Baş Parmağı Kadar Öndeydi Üstteki Mil İzadayken.Tabii Ben Kayışı üstten Sökerek Alttan Çevirerek İzaladım.Normalde 1 Diş Atsa Bile Sorun Olur Diyorlar Ama Daha Önce Ve Şimdi Sorun Yok.Hatta İki Ayar Arasında Kararsız Kaldım.Şuan İşaretlere Bakarak Araç Sentede.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Doğru sente bozulur ama Piston değil subab eğilir, cıvatayi da istip açmayı deneyin. Marş ile açılmaliydi

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Kim Sıktıysa Acayip Sıkmış Sanırım Birde Az Oranda Pas Var.Wd 40 ı Deneyim Gerekirse Dediğiniz Gibi Dişli Açayım

Üst Alt