Mazda 323 BG (1989-94) Karbüratördeki Parça Hakkında

maykutucar

Sessiz
Araç Markası
91 Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Bu resimdeki parça nedir, ne işe yarar ve bağlantısı nereye yapılır bilgi verebilecek var mı--arıza durumunda nereden bulunabilir. tamiri mümkün mü
İyi geceler

IMG-20170130-WA0056.jpg

maykutucar

Sessiz
Araç Markası
91 Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
akşam bir bakayım. teşekkür ederim.
peki bu valf sanırım bulunabilen bir parçamı. (resimdeki yuvarlak içindeki parça)

Araç Markası
1998 proton 418
Araç Renk ve Tip
mavi-hb
rica ederim. senin gösterdiğin parça bulunurmu bilmiyorum araştırmadım. benim çizdiğim parçayı sanayide bulamadım. banada lazım bir tane. benim araç klimalı, bu parçadan klimalılarda 2 tane.

senn araç klimalımı

Son düzenleme:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu resimdeki parça nedir, ne işe yarar ve bağlantısı nereye yapılır bilgi verebilecek var mı--arıza durumunda nereden bulunabilir. tamiri mümkün mü
İyi geceler

Ekli dosyayı görüntüle 12935

Bu parça klima açılınca rölantiyi yükseltir ama vakum hattının bağlı olması lazım sizinkinde bağlı değil. Klimayı açınca elektronik selenoid vakumu açar ve bu parça yardımıyla rölanti yükselir. Hortumu takacağınız yer pasoludur vakum çekemezse biraz gevşetip sertliğini ayarlayın.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Parçanın bir tarafı kırık ve yoktu başka bir parça uydurdum plastik kaynak yapıp üstüne sıcak silikon sürdüm sağlam olsun diye bağlantıları yaptım ve fişini taktım ama araç rolantide 3000 çevirmeye başladı fişini çektim yine 3000 devirdeydi en son emme manifoldunun üstündeki hortumu çıkardım rolanti 900e düştü hangi parça bozuk yada ayarı varsa nasıl yaparız baktım ama çözemedim. DSC_0002.JPGInkedDSC_0003_LI.jpgInkedDSC_0005_LI.jpg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Parçanın bir tarafı kırık ve yoktu başka bir parça uydurdum plastik kaynak yapıp üstüne sıcak silikon sürdüm sağlam olsun diye bağlantıları yaptım ve fişini taktım ama araç rolantide 3000 çevirmeye başladı fişini çektim yine 3000 devirdeydi en son emme manifoldunun üstündeki hortumu çıkardım rolanti 900e düştü hangi parça bozuk yada ayarı varsa nasıl yaparız baktım ama çözemedim. Ekli dosyayı görüntüle 37842Ekli dosyayı görüntüle 37843Ekli dosyayı görüntüle 37844

Bu çizime göre hortumları tek tek kontrol ediniz.
IMG-20161223-WA0001.jpg

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Bende karbüratorun burdaki hortum yok sadece karburatore monte olan ince metal boru var ucu acık karburator hava alıyor muhtemelen
rolanti sorunu burdan kaynaklanıyor olabilirmi

Ekli dosyalar

• mazdamotor1.png
    mazdamotor1.png
    125.9 KB · Görüntüleme: 206

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bende karbüratorun burdaki hortum yok sadece karburatore monte olan ince metal boru var ucu acık karburator hava alıyor muhtemelen
rolanti sorunu burdan kaynaklanıyor olabilirmi
İşaretlediğiniz kısım bağlı değilse, vakum ile çalışan parçalar çalışmaz. Sistem vakum gücünü motorun emme kuvvetinden o kısımdan alıyor. Rölantiyi ve otomatik jikleyi etkiler.

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
İşaretlediğiniz kısım bağlı değilse, vakum ile çalışan parçalar çalışmaz. Sistem vakum gücünü motorun emme kuvvetinden o kısımdan alıyor. Rölantiyi ve otomatik jikleyi etkiler.
klimasız model benimki o boruyu nerye bağlayacagım resimden bulmaya calıstım arabaya bakıp da bulamadım siz kanlı canlı resim cekip atma sansınız var mı

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Tosun usta bu parcaya daspott demisti ama daspott baska bisey sanirim tam olarak adi nedir bu parcanin bendede direksiyonu cevirince calisiyordu tosun ustayi tanimadan gittigim baska bi usta saolsun bozmus elektrik baglantisina baktim + - geliyor ama calismiyor artik sifirida yok galiba bi kac japoncuya sordum yok dediler gerci onlarda adini tam soyleyemediler.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Tosun usta bu parcaya daspott demisti ama daspott baska bisey sanirim tam olarak adi nedir bu parcanin bendede direksiyonu cevirince calisiyordu tosun ustayi tanimadan gittigim baska bi usta saolsun bozmus elektrik baglantisina baktim + - geliyor ama calismiyor artik sifirida yok galiba bi kac japoncuya sordum yok dediler gerci onlarda adini tam soyleyemediler.
Elektronik selenoid kendisi. Özel bir adı var mı bilmiyorum ;)

Skynet

Mazda Tutkudur...
Araç Markası
1991 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz

Orjinal valfler 300 tlden başlıyor. Çıkmacılardan bulabilirsiniz daha hesaplı olabilir.
Alternatif çözüm olarak bu sitedeki valfler iş görür. 12v seçeneği var.

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bi ara bi yerde okumustum bu benzin lpg kesici valflerde oluyormus galiba bi fikriniz varmi bu konuda linktekide ona benzer birsey gibi geldi.

Üst Alt