Kaportadaki Nemlilik & Islaklık..

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Herkese Selamlar..Yine Bi Konuyla Karşınızdayım..Arka Arkaya Çektiğimiz Araç Ve Yakınında Duran Araçlarla Kıyasladığımda Benim Guzunun Tavan,Kaput,Bagaj Ve Camları Daha Fazla Nemli Ve Islak Oluyor..Kışın Kaporta Ve Camlardaki Buzlanma Daha Geç Çözülüyor..Araç Sedefli Yeşil,Dıştan Komple Boyalı..Fikirlerinizi Bekliyorum..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben tam olarak sorunu anlayamadım... Yani bu bir sorun mu?

İstanbul ve nemli bolgelerde araçların üzerinde bu tarz nemlenmeler gayet normal... Metalin kalınlığı ve boya durumuna göre kuruması farklılık gösterebilir.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben tam olarak sorunu anlayamadım... Yani bu bir sorun mu?

İstanbul ve nemli bolgelerde araçların üzerinde bu tarz nemlenmeler gayet normal... Metalin kalınlığı ve boya durumuna göre kuruması farklılık gösterebilir.
Genel Olarak Sorun Değil Veli Abi..Özellikle Kışın Acil Durumlarda Camlar Ve Aynalar Sıkıntı Yapıyor..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kullandığınız bir ürün buna yol açıyor olmasın oto şampuanı cila vs.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yani aynı yerde park edilmiş iki farklı aracın birisi (seninki) nemli buharlı olurken diğerinde hiç bir şey olmuyor mu? Dış kısımdan bahsediyorsunuz değil mi?

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Yani aynı yerde park edilmiş iki farklı aracın birisi (seninki) nemli buharlı olurken diğerinde hiç bir şey olmuyor mu? Dış kısımdan bahsediyorsunuz değil mi?
Evet Dış Kısmı..Benim Araçda Diğer Araçlardan Daha Fazla Oluyor..

slash

Katılımcı
Aracınızın temizliğinde su itici özelliği olan wax ürünleri kullanın. Veya en basit yönemi meguaris' in sarı bi yıkama şampuanı var su damlacıkları tutnamayıp akıp gider.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Aracınızın temizliğinde su itici özelliği olan wax ürünleri kullanın. Veya en basit yönemi meguaris' in sarı bi yıkama şampuanı var su damlacıkları tutnamayıp akıp gider.
Eyvallah..Aklımda Bulunsun..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Maalesef devlet politikasından dolayı son bir kaç yıldır gaz yağı zor bulunmaya başladı. Hocam siz parça parça değil de araba yıkama yerlerinde püskürterek tüm dış yüzeyi gaz yağıyla halledin, bakalım faydası olur belki.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Maalesef devlet politikasından dolayı son bir kaç yıldır gaz yağı zor bulunmaya başladı. Hocam siz parça parça değil de araba yıkama yerlerinde püskürterek tüm dış yüzeyi gaz yağıyla halledin, bakalım faydası olur belki.
Gideyim Biraz Daha Alayım Bulunsun..Benzinden Pahalı Meret..

slash

Katılımcı
Mutlaka katılmayanlar olacaktır ama gaz yağı tavsiye etmiyorum . Zararlıdır, petrol türevi üründür veya boyayı besler vs. gibi konularını es geçip direk tecrübemle sabit; önceki aracımda harelenmeler ve tozlanmalar oluşturmuştu.
Gaz yağı yerine "ironx" kullanın mucize gibi bir sonuç diyorum :)

Üst Alt