Mazda 626 GE (1991-97) Kaporta Hakkında Fikir Alışverişi

RAMZAN 08

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda 626 2.0i
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
merhaba arkdaşlar 1996 model balon kasa kırmızı borda bir araça sahibim aracın şanzımanı sıfır yapıldı ototmatik yürür aksamında sorun yok keyıflı bir sürüşü var fakat ;
1 ) aracın arkda sileceğini park halınde kırılmış kol çalışıyor süpürge lazım vidalı süpürge nerden bulurum
2 ) aracımın kaporta ve boyaya ihtiyacı var bu arabayı allah zor durumda bırakmadıkça satmak istemiyorum güzel bir kaporta ve boya ustası var mı ? kocaeli istanbul sınırları içinde tahmını rakam ne çıkar.
3) ön tampon orta kısmından kırık tamiri varmıdır tamir etmek mi iyi olur yoksa çıkma alıp boyatmak mı ?

cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
3) tampo tamirini çok iyi yapan ustalar var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kocaeli, Derince, Körfez, Gebze tarafındaysan eğer, bahsettiğin sorunlar ve genel bakım için Merter İstanbul daki Mazda nın Pir'i Adem Ustam'a gitmeni tavsiye ederim.

Vakit bul, randevu al ve guzuyu ustamın kollarına bırak. Herkes mutlu mesut hayatına devam etsin. :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kime verirseniz verin fiyat ve referans karşılaştırmadan aracınızı bırakmayın. Aynı işi çok çok daha uyguna yapanlar var.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@RAMZAN 08 Öncelikle çevrenizde araştırın. Eş, dost, akraba kim varsa soruşturun, ustalığına kefil olunabilecek birisini bulursanız 200-300 tl fazla ödemeyi göze alın. İşçiliğini görmediğiniz, bilmediğiniz kimseye aracınızı emanet etmeyin. Tek parça boya olsa neyse ama komple boya çok önemli.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Komple araç boyatmak baya sancılı bir iş. Vaktiniz varsa sürekli yapılan işlemleri takip edin. Özellikle aracın hatlarının kaybolmaması aslına sadık olması açısından macun işçiliği iyi olan birisine yaptırın işlemleri. Aracın dışındaki herşeyin söküldüğünden emin olun. Aracı teslim etmeden önce içini komple korumaya alın kılıf olur örtü olur. Acele etmeyin araştırın bu iş aceleye gelmez.

RAMZAN 08

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda 626 2.0i
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
ustalar burda körfez de sorum adamlar hasarlı araçları alıp tamır kaporda yapıp satıyorlar mış 2500 çektıler biris 2300 çekti sanayi zaten 5 bınden aşşağı veren yok adam usta cumartesi müsait ise geleyim konuşalım

addamrelax

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Yeşil Sedan
bende guzumu boyatmak istiyorum ama izmirde bunu yapabilecek biri var mı bilmiyorum tavan hariç olacak şekilde

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
51553

Herkese iyi akşamlar
626 aracımın kaputunda bu şekilde hafif çatlamalar oluştu neden oluşuyor bu çatlak? bu boya çatlamasını o bölgeyi zımpararalayip sprey boya ile maskeleyip boyasam olur mu ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Boyayı yapanın, kalfalık eseri olabilir... Yani ustalığına daha vakit var...
Aynen katılıyorum ustayım deyip geçinen birisiydi sanırım ne yapabilirim buna hocam acaba sprey boya vernik astar boya aldım komple mi boyasam kaputu zımparalayip yada o bölgeyi mi zımparalayip sadece boyasam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynen katılıyorum ustayım deyip geçinen birisiydi sanırım ne yapabilirim buna hocam acaba sprey boya vernik astar boya aldım komple mi boyasam kaputu zımparalayip yada o bölgeyi mi zımparalayip sadece boyasam
Kötü değilse, masraf yapmaya değmez, düzgün olsun istersen de iyi bir ustaya teslim etmen lazım.

erensey

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
balon kasa 626 aracım var ve ön tampon daki sisfarları yerleri ile alakalı bir sorum var . önceki sahibi önden kaza yapmış sağ sis farı yeri kapalı ama sol sisfarı yeri açık duruyor. Yırtık çoraptan çıkan parmak misali. çözüm nedir

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
balon kasa 626 aracım var ve ön tampon daki sisfarları yerleri ile alakalı bir sorum var . önceki sahibi önden kaza yapmış sağ sis farı yeri kapalı ama sol sisfarı yeri açık duruyor. Yırtık çoraptan çıkan parmak misali. çözüm nedir
İkisi için de çıkma kapak bakabilirsiniz. Veya biraz ızgara ve iyi işçilikle ortaya günü kurtaran güzel birşey de çıkabilir.

erensey

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
çıkma işini düşündüm tabiki de belki ucuz yollu sis farı taksam faal olmasa da olur sadece camları gözükse yeter bana .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
çıkma işini düşündüm tabiki de belki ucuz yollu sis farı taksam faal olmasa da olur sadece camları gözükse yeter bana .

Yapmışken güzel bir şey olsun...

erensey

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan

Yapmışken güzel bir şey olsun...
abi ben o boş yere bir kapak bulayım takmayacağım :)

Üst Alt