Mazda 626 GF (1997-02) Kalorifer Peteği Temizliği ve Hava Alma

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun, kazasız günlerde ısının... :nazar:

Paylaşım için ayrıca teşekkürler.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
geçmiş olsun
bu işlem otomatik aracda olmuyor yani ben tavsiye etmiyorum :) arkadaşın wv golfde ısıtmıyordu porçöz döktük temizledik fakat 1-2 hafta sonra önce vites geçişleri bir enteresan oldu sonra arac kilitlendi birden şanzıman radyatörünü patlatmış arac 1-2 gün yattı şanzıman radyatörü geldi düzeldi sonra

ahmoztrk

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
geçmiş olsun
bu işlem otomatik aracda olmuyor yani ben tavsiye etmiyorum :) arkadaşın wv golfde ısıtmıyordu porçöz döktük temizledik fakat 1-2 hafta sonra önce vites geçişleri bir enteresan oldu sonra arac kilitlendi birden şanzıman radyatörünü patlatmış arac 1-2 gün yattı şanzıman radyatörü geldi düzeldi sonra

Arkadaşınıza geçmiş olsun; fakat ben porçözü kalorifer peteği dışında herhangi bir yerle temas ettirmedim. Bazıları komple sistemi bununla temizlemeye çalışıyor bu da sisteme zarar verebiliyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Himm anladim biz hortumlardan verdik porcozu nerden bilelim hortumlar sanzimanida dolasiyormus aracınızi gule gule arizasiz günlerde kullanin

Evet arkadaşlar benimde az ısıtma problemim vardı, petek temizliği düşünüyordum ancak [member=195]ahmoztrk[/member] arkadaşımızın sorununun bu şekilde düzelmesine binaen bende kontrolleri yaptım. Benim araçta T boru yok ama müşürlerin oradan çıkan hortum önce lpg regülatörüne oradan da kalorifere gidiyordu. Ahmet bunun ters olduğunu belirtince hemen 5 dk bir işlemle yer değişikliği yaptım ve sonuç muhteşem ötesi oldu. Araç canavar gibi ısıtıyor, lpg geçiş ve gidişte sorun yok.
Emeğe saygı ve teşekkür..

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Evet arkadaşlar benimde az ısıtma problemim vardı, petek temizliği düşünüyordum ancak [member=195]ahmoztrk[/member] arkadaşımızın sorununun bu şekilde düzelmesine binaen bende kontrolleri yaptım. Benim araçta T boru yok ama müşürlerin oradan çıkan hortum önce lpg regülatörüne oradan da kalorifere gidiyordu. Ahmet bunun ters olduğunu belirtince hemen 5 dk bir işlemle yer değişikliği yaptım ve sonuç muhteşem ötesi oldu. Araç canavar gibi ısıtıyor, lpg geçiş ve gidişte sorun yok.
Emeğe saygı ve teşekkür..
Güle güle kullan kardeş. Aynı sorunu bugün ben de yaşadım, daha çok benimki az üflüyor güçlü bir üfleme yok dolayısı ile yeteri kadar ısıtmadığını düşünüyorum. Polen filtresini yeni temizlettim acaba başka bir yerde tıkanma mı var bilmiyorum. Bu T işine ben de kafayı taktım pazartesi bir kontrol ettireyim. Peki doğru bağlantı nasıl olmalıymış?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Güle güle kullan kardeş. Aynı sorunu bugün ben de yaşadım, daha çok benimki az üflüyor güçlü bir üfleme yok dolayısı ile yeteri kadar ısıtmadığını düşünüyorum. Polen filtresini yeni temizlettim acaba başka bir yerde tıkanma mı var bilmiyorum. Bu T işine ben de kafayı taktım pazartesi bir kontrol ettireyim. Peki doğru bağlantı nasıl olmalıymış?
Bence doğru bağlantı motordan çıkan sıcak su kalorifere kaloriferden çıkan lpgye gitmeli. Neden lpgyi 2. plana atıyoruz denirse tüpe azcık su gelmesi bile yetiyor. Ama kalorifere yetmiyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence doğru bağlantı motordan çıkan sıcak su kalorifere kaloriferden çıkan lpgye gitmeli. Neden lpgyi 2. plana atıyoruz denirse tüpe azcık su gelmesi bile yetiyor. Ama kalorifere yetmiyor.

Bence bu durumun uzman kişilere sorulup, netleştirilmesi gerek... LPG'nin verimli olarak yanma odasına gönderilmesi için sıcak suya ihtiyaç var, kaloriferden dolaşan suyun sıcaklığı ne kadar düşüyor önemli... Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım derim...

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Konusunda uzman bir LPG ustam var Pazartesi bir ziyaret farz oldu artık. :) Ciddi ciddi şüphelenmeye başladım belki havalar iyice soğudu ondandır ama gine de baktırmakta fayda vardır. (eksilere düştü üç beş gündür.)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Konusunda uzman bir LPG ustam var Pazartesi bir ziyaret farz oldu artık. :) Ciddi ciddi şüphelenmeye başladım belki havalar iyice soğudu ondandır ama gine de baktırmakta fayda vardır. (eksilere düştü üç beş gündür.)
Bide lpg regülatörünü çok yukarıya monte etmek doğrumu diye de sorarmısınız? Ben önce kaloriferi dolaştırdığım için biraz aşağı almayı düşünüyorum. Dolaşım rahatlasın diye.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Tamam pazartesi sorarım akşam ya da salı buradan yazarım. Regulatör derken beyin dedikleri çoğunlukla şu yuvarlak olan parça demi?

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Benimkinde hemen hemen en üstte kaputu açınca arabanın önüne geçtiğimizde bize göre arka sol köşede bir sorun yaşamadım. Bir de bu regülatörden motora kadar olan boru mesafesi ne kadar kısa olursa o kadar iyi oluyormuş, arabanın yakması ve çekişi iyi oluyormuş diye duymuştum. Onu da sorarım.

Üst Alt