Mazda 6 GH (2007-13) Kabin İçi Aksesuar Çalışmaları

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
TRY 207.09 8%OFF | GCC1-66-350C GCC166350C GÜÇ MASTER CAM KONTROL ANAHTARı Mazda IÇIN CX-7 LHD 2007-2012 GS3L 66 350C

Hali hazırda bu ürün elimde var.

Ben bu satıçıdan almıştım.

Mazda 3de çalışırmı diye denemek için almıştım.

Sizin buldugunuz en düşük fiyatdanda verebilirim.
@emirdede
@RGM
Hocam harika bir teklif. Hızır gibisin valla. Söz konusu tuş calisiyorsa fiyat pek sorun değil alırım ben.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Son konuşulanlar a itafen kadir kardeşimin gönderdiği cam anahtarı gayet güzel calisiyor ve yerinde durmayan ayna kontrol düğmesinden kurtuldum. Kendilerine buradan da teşekkür ediyorum.
AliexPress de sıkça karşımıza çıkan şu ürünü de merakımdan aldım denedim hoşuma gitti. Güzel gorunuyor tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• 15565565780321854989602.jpg
    15565565780321854989602.jpg
    131.4 KB · Görüntüleme: 63

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Yukarıda belirttiğim kadir kardeşimin gönderdiği cam kontrol paneline ilişkin düzeltme yapayım. Bugün cam kontrolleri komple iptal oldu ne yaptıysam çalışmadı. Ömrü bu kadarmış :) kısacası aliexpress den alınan cam kontrol düğmesi verimli değil. Alacak olan 2 arkadaş daha vardı onlar için uyarı yapmak niyeti ile yazdım. Hakan abinin Antep den gönderdiği kontrol paneli de aynı şekilde çalışmıyor o da aliexpress ürünü.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Güle güle kullan ustad güzel fikir :harika: detay bilgi verebilirsen, düşünenlere daha yardımcı olabilirsin. harika projelerin devamını bekliyorum :)

Ben de ufak bir paylaşımda bulunayım konuya;
Fırça alüminyum ile direksiyonun sağ-sol parçalarını kaplamıştım. Aynı ürünle teybin çerçevesini kapladım. Açıya göre parlak ya da böyle koyu renk görünüyor. Değişik bir hava kattı. Konsolun alt kısmına da vakit buldukça devam etmeyi düşünüyorum kısmetse
44699

44700

Son düzenleme:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Güle güle kullan ustad güzel fikir :harika: detay bilgi verebilirsen, düşünenlere daha yardımcı olabilirsin. harika projelerin devamını bekliyorum :)

Ben de ufak bir paylaşımda bulunayım konuya;
Fırça alüminyum ile direksiyonun sağ-sol parçalarını kaplamıştım. Aynı ürünle teybin çerçevesini kapladım. Açıya göre parlak ya da böyle koyu renk görünüyor. Değişik bir hava kattı. Konsolun alt kısmına da vakit buldukça devam etmesi düşünüyorum kısmetseEkli dosyayı görüntüle 44699

Ekli dosyayı görüntüle 44700
Tam zamanında yetiştin valla Hızır gibisin reis. Ben de direksiyonun o çerçevesini kaplayacaktim folyosunu almıştım haftasonu başlayacaktım. Söküp te mi kapladın yoksa sökmeden mi? Tek handikapim bu. Söküp direksiyon kılıfını da tam yerlestırmek istiyorum aslında. Kaput amortisör unu alexpress den aldım. Montajı biraz uğrastirdi ama degdi bence. Kaput cubugu ile uğraşma işi bitiverdi çok rahat. Hem kaputu ne kadar kaldirabileceginizi de ayarlayabiliyorsunuz. Kaput daha fazla kalkıyor ferah ferah işinizi yapıyorsunuz. İsteyen olursa ürünün linkini atarım. Tek satıcı da var o da satışı kapatabilir yani. Montajı biraz incelik istiyor.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Tam zamanında yetiştin valla Hızır gibisin reis. Ben de direksiyonun o çerçevesini kaplayacaktim folyosunu almıştım haftasonu başlayacaktım. Söküp te mi kapladın yoksa sökmeden mi? Tek handikapim bu. Söküp direksiyon kılıfını da tam yerlestırmek istiyorum aslında. Kaput amortisör unu alexpress den aldım. Montajı biraz uğrastirdi ama degdi bence. Kaput cubugu ile uğraşma işi bitiverdi çok rahat. Hem kaputu ne kadar kaldirabileceginizi de ayarlayabiliyorsunuz. Kaput daha fazla kalkıyor ferah ferah işinizi yapıyorsunuz. İsteyen olursa ürünün linkini atarım. Tek satıcı da var o da satışı kapatabilir yani. Montajı biraz incelik istiyor.
Direksiyonu sökmeye üşendim ben de sökmeden yaptım :) ilk defada böyle olmadı tabi. 2-3'er defa yapıp beğenmeyip söktüm. Isıtmak için çakmak kullandım falan, üşengeçlikle zamansızlık insanı böyle şeylere itiyor :) Kullanılan bıçak da çok önemli bu folyo işlerinde. Bazıları neşter kullanıyor, ben ucu daha eğimli uzayan bir maket bıçağı almıştım aliexpresten, gayet iyi iş gördü. Link

Kaput amortisörünün linkini mümkünse alalım. Montaj anlatımını fotograflı olarak yapabilirsen harika olur :)

Son düzenleme:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
TRY 196.26 22%OFF | 20082009 2010 2011 2012 2013 Mazda 6 Için AKSESUARLAR ARABA KAPUTU HOOD GAZ şok dikme ASANSÖR DESTEK ARABA STYLING

Linki bu. Montajı ürün detaylarında biraz verilmiş ama tam anlaşılmıyor. Montaj aşamasına gelen ve içinden çıkamayan olursa yardımcı olurum yine.zaten yanlış yapılsa bile 10 luk somun temin etmeye kalıyor iş yine bir şekilde yapılıyor.
Benim neşter im var. Aslında sokeden kaplayabilirim folyo lar ile ben de çok çalıştı. Ama asıl derdim ara sıra basmayan ses tuşlarina temizlik yapmak ve direksiyon kılıfına çeki düzen vermek.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Kaputta amortisör olması büyük rahatlık. Genelde Alman araçlarında fabrikasyon olarak var Accord'a bulabilirsem bende uygulayacağım
Sanırım bulduk :)

TRY 65.40 20%OFF | ZUK Motor Hood Stay Destekçisi Gaz Bahar HONDA ACCORD 2003 2004 2005 2006 2007 2.0L 2.4L 3.0L CM4 CM5 CM6 Sol = Sağ

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sanırım bulduk :)

TRY 65.40 20%OFF | ZUK Motor Hood Stay Destekçisi Gaz Bahar HONDA ACCORD 2003 2004 2005 2006 2007 2.0L 2.4L 3.0L CM4 CM5 CM6 Sol = Sağ
AliExpress yağlı müşterisi Süleyman hoca :)

Hocam daha önce bende görmüştüm ama linkteki bağlantı yerleri benim araçta yok. Ben civata pul somun tak bitir diye tahmin ediyordum ama kesip biçme işi var sanki :rolleyes:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
AliExpress yağlı müşterisi Süleyman hoca :)

Hocam daha önce bende görmüştüm ama linkteki bağlantı yerleri benim araçta yok. Ben civata pul somun tak bitir diye tahmin ediyordum ama kesip biçme işi var sanki :rolleyes:
Hakikaten hastalık. Kemeri bile oradan alıyorum :D

Açıklamada belirtilmemiş, yer olsa ne güzel olurdu, Azman'a bir faydamız dokunurdu...

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Kaputta amortisör olması büyük rahatlık. Genelde Alman araçlarında fabrikasyon olarak var Accord'a bulabilirsem bende uygulayacağım
Evet tek elle kaput açıp kapatabilmek büyük konfor muş. Hele bizim gibi sürekli kaput la işi olan lar için büyük nimet. Facebook deki yorumuna yazdım burayı şimdi gördum. Orda dediğim gibi ben ce montaj yeri sorun olmaz abi her türlü uydurur montajlanır bir şekilde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amortisör ölçüleri biliniyorsa, Türkiye'den daha uygun fiyata temin edilebilir, geçen yıl çiftini 50 liraya almıştım. ;)

Üst Alt