Mazda 6 GH (2007-13) Jant - Lastik Hakkında Bilgi Alışverişi

deniz 36

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 2010
Merhaba forum üyeleri,
Uzun uğraşlar sonucu 2010 Mazda 6 dinamik plus ile aranıza katıldım. Araca olan duygum şu an aşk seviyesine yakın, bu iletisim kullandıkça kusurları görür normal bir sevgi seviyesine iner diye tahmin ediyorum
En alt donanım seviyesindeki lastik boyutlari 205 55 16 iken üst donanımlar 215 50 17

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı. Aynı kasalar neticede bunlar birimde sunroof var birinde yok vs.farklar var. Lastik ebatları neden farklı acaba.
Lastik alacagim bugün yarın, bilenler cevaplarsa sevinirim.
İyi forumlar

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhaba forum üyeleri,
Uzun uğraşlar sonucu 2010 Mazda 6 dinamik plus ile aranıza katıldım. Araca olan duygum şu an aşk seviyesine yakın, bu iletisim kullandıkça kusurları görür normal bir sevgi seviyesine iner diye tahmin ediyorum
En alt donanım seviyesindeki lastik boyutlari 205 55 16 iken üst donanımlar 215 50 17

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı. Aynı kasalar neticede bunlar birimde sunroof var birinde yok vs.farklar var. Lastik ebatları neden farklı acaba.
İyi forumlar
Aracınız hayırlı olsun, her markada donanım paketine göre lastik inç değişimleri olabilir bu normal bir durum, Jantlarınızı değişmeyecekseniz 16" lastik alacaksanız doğal olarak, jant değişimi yapmayı mı düşünüyorsunuz?

Yeni aracınızı bize bu başlıkta tanıtabilirsiniz --> Mazda 6

deniz 36

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 2010
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Biraz yoğunum ilk fırsatta fotoğraflarla birlikte tanitirim aracı. Jant degisyirmem sadece merak ettim nedenini.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Merhaba forum üyeleri,

İyi forumlar

Jant lastik ebatlari biraz da opsiyonel olabiliyor. Büyük rant-ince yanakli lastikler genelde daha iyi yol tutuşu verir ama daha sert oluyor, bunun yanında görsellik bence en büyük etken. Küçük jant-geniş yanaklı lastiklerle biraz yol tutuş ve görsellikten ödün verip, konfor açısından avantajlı. Eski arabalarda konfor daha ön plandayken, yenilerde performans ve görsellik daha istenen özellikler. Sonuçta jant büyükçe jastik yanağı inceliyor ve tekerleğin çapı hemen hemen aynı. Bence orjinal ebatlari en iyisidir ama tabi tercihen değişebilir. Bununla ilgili forumda bolca bilgi mevcut. Biraz kurcalamanızı tavsiye ederim :) Kolay gelsin

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar bende tavsiye istiyorum, benim kapıda tek ölçü var 215/50/17... Diğer markalar 500-600 lira civarında mecburen bunlardan birini almam gerekiyor. Aklımda hep falken var, çok araştırdım kötü bir yoruma denk gelmedim, birde kumho düşündüm

Ekli dosyalar

• IMG_20171127_225402.jpg
    IMG_20171127_225402.jpg
    199.4 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20171127_225342.jpg
    IMG_20171127_225342.jpg
    185.4 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20171127_225258.jpg
    IMG_20171127_225258.jpg
    189.2 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20171127_225218.jpg
    IMG_20171127_225218.jpg
    197.9 KB · Görüntüleme: 31

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@emirdede 17 jant için lastik biraz pahalı oluyor. En iyisi sen bana jant takımını gönder ben sana 16 ``jant takımımı yollayayım, hem lastik masrafında olmaz daha 9 aylık lastikler :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu seçenekler içerisinde etiket değerlerini görmeden yorum yapıyoruz ama tercihim Falken olurdu, Nexen ilginc bir sekilde gereksiz pahalı geldi bana, Kumho biraz daha sert olduğu için pas diyorum, Barum konusunda @major35 Hasan'ın olumlu yorumları vardı yanlış hatırlamıyorsam

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Barumun yol tutuşu güzel ayrıca dün kaza yapıyordum suya girdim kayma yapmadı aracı bir anda topladı. Yoksa yoldan çıkacaktım. Kış lastiği almak istersen nokian wd3 var değerleri çok iyi.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar bende tavsiye istiyorum, benim kapıda tek ölçü var 215/50/17... Diğer markalar 500-600 lira civarında mecburen bunlardan birini almam gerekiyor. Aklımda hep falken var, çok araştırdım kötü bir yoruma denk gelmedim, birde kumho düşündüm
Nexen en mantıklısı

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Zaten ümidim yok du :koptum:. Peki böyle bir takas a girmek isteyen olur mu grubumuzda? Varsa nereden haberleşiriz? Ben daha almadım Ama 2009 exclusive almak üzereyim ve 17 jant istemiyorum.

Sakın öyle bir hata yapma, zaten aracı yakından inceleyince 17" bile ufak geliyor dersin :) o aracın ideali 18" hatta 19" bile düşünülebilir :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Zaten ümidim yok du :koptum:. Peki böyle bir takas a girmek isteyen olur mu grubumuzda? Varsa nereden haberleşiriz? Ben daha almadım Ama 2009 exclusive almak üzereyim ve 17 jant istemiyorum.
Daha büyüğü içinse eyvallah :) ama 17" alt sınır bence de. Ben yakıştırıyorum jantları fakat tasarım öyle ki, dahası olsa araba kendini daha iyi gösterecek gibi.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
O zaman yanakları büyütsek nasıl olur? 215 55 17 ? Hem fiyatları daha uygun. 50 17 deyince 500 uçuyor fiyatlar

Üst Alt