Mazda 3 BL (2009-13) Jant & Lastik Fikir Alış Verişi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
15" jant hangi donanım paketinde var? Hiç rastlamadım bu zamana kadar...

Benzinli touringler 15" abi. senin dizel touring 16 mı yoksa?

Araba zaten gereginden fazla konforlu. Ben biraz sertlestirmek icin tabani genisletip, yanagi inceltmeyi dusunuyorum.
Hic olmazsa 195/60/15 alacagim.
Bir mazda, cukurlari hissettirmiyorsa, mazda olmaktan cikmistir :)

195-65-15 in lastik basıncı önlerde 36- arkalarda 41 diyor. Ben önlere 35, arkalara 33 basıyorum ve yol tutuş artıyor, haliyle tüm yolu da hissediyorum. 32 de yüksek hızda araç yolda geziniyor, ayrıca frenleme performansı düşüyor. Eğer siz de 33 den aşağıda basınç basıyorsanız artırın derim. Bir basınçla yolu daha iyi hissedersiniz, boşuna lastik değişmeye gerek kalmaz.

Arkadaşlar merhaba. Duğru yere mi yazıyorum bilmiyorum ama 2010 M3 e 185/65/15 lastik uyarmış bilgisi olan var mı yardımcı olurmusunuz??

Uymasına uyar ama tavsiye etmem. Eski aracımdan kalan 185-65-15 kış lastiğini kullanmıştım 1 kış. En ufak karda yolda kalmak mı ararsın, hem ıslakta hem kuruda frenlemenin kötüleşmesi mi dersin, ne ararsan vardı. 195-65-15 in fiyatları uygunken böyle atraksiyonlara gerek yok. 195-65-15 de küçük kalıyor, 185-65-15 de iyicene küçük kalıyor, çok göz tırmalıyor. En iyis 16" jant alıp 205-55-16 lastik almak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzinli touringler 15" abi. senin dizel touring 16 mı yoksa?

195-65-15 in lastik basıncı önlerde 36- arkalarda 41 diyor. Ben önlere 35, arkalara 33 basıyorum ve yol tutuş artıyor, haliyle tüm yolu da hissediyorum. 32 de yüksek hızda araç yolda geziniyor, ayrıca frenleme performansı düşüyor. Eğer siz de 33 den aşağıda basınç basıyorsanız artırın derim. Bir basınçla yolu daha iyi hissedersiniz, boşuna lastik değişmeye gerek kalmaz.

Mazda 3 (2009-2013) Comfort Touring İmpressive Mirai Özellikler

Şimdi bakınca fark ettim ve bana garip geldi, 15 jant ölçüleri sadece Touring Benzinlilerde var, Comfort ve Dizeller ile İmpressive lerde 16 jant standart... :)

Not; hakikaten dolu bir forum bu Mazda Garaj yahu... :p :D

Not 2; Bk kasalarda Comfort 15 jant, Dynamic ve Touring (makyajlı olanlar kafa burada karışmasın lütfen) lerde 16 jant mevcut.

Son düzenleme:

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Bizim soru arada kaynamis.
BL kasalarin bijon olcusu 5.114.3 degil mi?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@Lupara sizin jant ihtiyacınız acil mi?

Eğer acil değilse benim jant lastik takımını beğenirseniz görüşelim :)

20170701_125754-1.jpg

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
@Lupara sizin jant ihtiyacınız acil mi?

Eğer acil değilse benim jant lastik takımını beğenirseniz görüşelim :)

Ekli dosyayı görüntüle 19174
Malesef mesaji gec gordum. Bahsettigim janttan aldim bile. Ben biraz tez canliyimdir. Size iyi satislar.

Göbek çapını verirler. Uyacağını sanmıyorum zaten. 16" janta geçecekseniz niye mazda aksesuar bölümünden jantlara bakmıyorsunuz? Yan sanayi jantlarla aynı fiyata orjinal jantlar var.
Mazda aksesuar bolumu derken?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Murat abi, Enes iletişime geçelim lastikler neler fiyat ne bi konuşalım. Ben geçmeyi düşünüyorum.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Jantlar guzelmiş.
Satılık bolümünde ilan yoktu yada ben görmedim. 2 tane satılık jant ilanı vardı. Bilsem bunları da degerlendirirdim.
17" al en az dedik şimdi al benim 16" jantım var demek etik olmazdı yok illa 16" deyince murat abinin teklifini gördüm geri durdum sonra murat abinin müsadesiyle buda var şeklinde sunmak istedim ama iş işten geçmişti :) nasip önemli değil

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
17" al en az dedik şimdi al benim 16" jantım var demek etik olmazdı yok illa 16" deyince murat abinin teklifini gördüm geri durdum sonra murat abinin müsadesiyle buda var şeklinde sunmak istedim ama iş işten geçmişti :) nasip önemli değil
İnce düşünceniz için teşekkürler. Ama "17 lik al ama illa 16 istersen benim jantlar var" demeniz uygun olurdu. Her neyse Kısmet meselesi.
Siz yine de jantları ilanlara koyun.Çünkü gerçekten güzel jantlarmış.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
17 jant mi olur en az 18 takilmali jant aldim demeye deysin.
;)
Haklısınız.
17 ve üzeri jant ile ince yanak almadıktan sonra gözüme hoş görünmüyor. Onu da sivri burunlu arabalara yakıştırıyorum.Ayrıca ince yanak, benim yaşadığım yer için uygun değil. Lastik fiyatları da cabası.

Üst Alt