Mazda 3 BK (2003-09) Islık Sesi

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arkadaşlar mazdamla düzenli bir ilişkimi var lakin sanki bana naz yapıyor.. Aracımda ıslık sesi geliyor ince bir tiz ses nedir bu acaba?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaşlar mazdamla düzenli bir ilişkimi var lakin sanki bana naz yapıyor.. Aracımda ıslık sesi geliyor ince bir tiz ses nedir bu acaba?
Biraz daha detay verseniz ?

Hareket alinde dururken şu hızda bu hızda dönerken vs vs ??

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dururken veya gaz verirken bildiğiniz tiz bir ses nerden geldiğini anlamadım

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Bu ses kontak tarafından gelen fan sesi olamasın. Bu konu hakkında bilgin varmı..

Kemal Koçer

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
benim araçta sabah ilk çalıştırmadan sonra biraz gaz verdiğimde bir süre ıslık çalıyor. motor ısınınca geçiyor. sizde de böylemi yoksa sürekli mi var? ben soğuktandır diye yorumluyorum masraf çıkmasın diye :)

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
Bu ses kontak tarafından gelen fan sesi olamasın. Bu konu hakkında bilgin varmı..
yok o ses değil malesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim araçta sabah ilk çalıştırmadan sonra biraz gaz verdiğimde bir süre ıslık çalıyor. motor ısınınca geçiyor. sizde de böylemi yoksa sürekli mi var? ben soğuktandır diye yorumluyorum masraf çıkmasın diye :)
Malesef bende sürekli var ama arada yapmıyor nedense ustaya götürcem bir iki haftaya

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
Ustaya sordum rolantıde gosterdim hava emiş sesi imiiş

ankaraxxx

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
DOSTLAR MERHABA ARACIMDA DÜN BAŞLAYAN BİR SORUN MEVCUT 2500 DEVİRDE ARABADA ISLIK SESİ GELİYOR 2600 3000 DEVİRDE O SES YOK SADECE 2500 DEVİRDE GELİYOR. GEÇEN HAFTA V KAYIŞI VE ORADAKİ PARÇALARI DEĞİŞTİRTTİM. ORADANDA SES GELİYORDU. MANİFOT CONTASI DİYEN VAR ŞANSUMAN YAĞ KEÇESİ DİYEN VAR.BU ARIZAYI DAHA ÖNCE YAŞAYAN VARMI.KONU İLE İLGİLİ YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM. ARACIM 2010 MODEL OTOMATİK BENZİNLİ.TURBO YOK.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
DOSTLAR MERHABA ARACIMDA DÜN BAŞLAYAN BİR SORUN MEVCUT 2500 DEVİRDE ARABADA ISLIK SESİ GELİYOR 2600 3000 DEVİRDE O SES YOK SADECE 2500 DEVİRDE GELİYOR. GEÇEN HAFTA V KAYIŞI VE ORADAKİ PARÇALARI DEĞİŞTİRTTİM. ORADANDA SES GELİYORDU. MANİFOT CONTASI DİYEN VAR ŞANSUMAN YAĞ KEÇESİ DİYEN VAR.BU ARIZAYI DAHA ÖNCE YAŞAYAN VARMI.KONU İLE İLGİLİ YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM. ARACIM 2010 MODEL OTOMATİK BENZİNLİ.TURBO YOK.
Forum kuralları gereği küçük harf kullanımına dikkat edelim lütfen. :hhhhhh:

Manifold hava emiş sesi olabilir mi? :rolleyes:

Üst Alt