Mazda 323 BJ (1999-03) Isı Müşürü Sorunu

Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Siyah 323 2001
Isı müşürünün kablosunu çıkarınca herşey normal. Ama takılıyken gaz yemiyo yokuş çıkmıyo ölü gibi. Isı müşürünü sıfır taktık yine aynı. Sorun ne olabilir?

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Kütahya da usta bulmanız çok zor.. Boğaz kelebeğini temizleyi bilmeyen Japon ustaları var. Yan sanayi ürünse uyum sağlamayabilir. Akü kutup başlarını söküp bekleyin sıfırlansın. Belki iş görür

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
BJ kasada ısı müşürü sorunu pek görülmüyor. Arıza tespit cihazına bağlama şansınız varsa önce oradan başlamalı.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bilgisayara takılmadı ama başka olabilecek herşey kontrol edildi. Isı müşürün kablosu takılmayınca sorun yok. Ama hararet devamlı dipte duruyo:)
Isı müşürüyle hararet müşürünü karıştırmıyorsunuz değil mi?

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Hararet müşürü hem aracın beynine hem de göstergeye bilgi aktarır. Beyne hatalı giden bilgi(yüksek hararet gibi) nedeniyle motor korumaya alınır. Sıkıştırmayı önlemek için daha az yakıt gönderir. Müşür devreden çıkarsa gösterge hareket edemez ve motor da karadüzen gibi çalışır diye biliyorum. O müşürde mi bir sorun var yoksa kablosunda mı? Bir elektrikçi bakacak.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hararet müşürü hem aracın beynine hem de göstergeye bilgi aktarır. Beyne hatalı giden bilgi(yüksek hararet gibi) nedeniyle motor korumaya alınır. Sıkıştırmayı önlemek için daha az yakıt gönderir. Müşür devreden çıkarsa gösterge hareket edemez ve motor da karadüzen gibi çalışır diye biliyorum. O müşürde mi bir sorun var yoksa kablosunda mı? Bir elektrikçi bakacak.
Bu konuda ihtisas yapmış ağabeyim, döktürmüşsün gene... :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Isı müşiri ile hararet müşiri aynı değil mi?
Mazdalarda iki tane müşir oluyor biri fan biri hararet (ısı) müşiri diye biliyorum ben

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Isı müşiri ile hararet müşiri aynı değil mi?
Mazdalarda iki tane müşir oluyor biri fan biri hararet (ısı) müşiri diye biliyorum ben
Daha motora girmeden önce havanın sıcaklığını ölçen de ısı müşürü olmuyor mu? Benim de ilk aklıma o gelmişti. :rolleyes:

Üst Alt