Mazda 6 GG (2002-08) İçeri Giren Su Problemi

barış ata

Sessiz
Araç Markası
Mitsubishi Outlander
Araç Renk ve Tip
Siyah Suv
Selamun aleyküm mazda severler bugün akşam araçtan inerken taban halısının ıslak olduğunun farkına vardım paspası kaldırınca sol önden arkaya kadar ıslaktı döşemeyi kaldırdım taban sacı tamamen su içinde varmı daha önce başına gelen radyatör suyunada baktım eksiltme yok kalorifer peteği değil problem...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağmurdan sonra veya aracı yıkadıktan sonra bu durum ortaya çıktıysa, ön tarafı camın altlarını ve ön kapı fitillerini kontrol etmek lazım.

Soğutma sistemini bir süre kontrol altına almakta fayda var. Gelişmeleri bekliyoruz.

barış ata

Sessiz
Araç Markası
Mitsubishi Outlander
Araç Renk ve Tip
Siyah Suv
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yağmurdan sonra veya aracı yıkadıktan sonra bu durum ortaya çıktıysa, ön tarafı camın altlarını ve ön kapı fitillerini kontrol etmek lazım.

Soğutma sistemini bir süre kontrol altına almakta fayda var. Gelişmeleri bekliyoruz.
Yağmurdan sonra lüks etti hocam bakalım yarın lifte kaldırıcam o zaman nedenini anlıcaz ama benim öğrenmek istediğim başka bir vatandaşında başına gelmişmi tapa falan varmı tabanda onlara yoğunlaşalım kaldırınca 8. Aracım ama ilk mazdam tamamen yabancıyım araca ama diğer konularda forumdan net bilgiler edindim emeğinize sağlık güzel bi arşiv olmuş yeterincede düzenli...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tapa stepne altında oluyor. Ön taraftan girecek yer kapı fitilleri büyük olasılıkla. İlk 626 aracım sola meyilli park halinde şiddetli yağmur yağarsa az miktarda su alıyordu.

Forum dolu çok şükür, emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önce benzer problem yaşayan görmedim, tahliyeler tıkanmış olabilir mi? Focuslarda su tahliye boruları tıkanınca suyu içeri veriyordu, benzer bir şey olabilir...

Murat yazınca aklıma geldi, sunroof'un tahliye kanalları tıkandıysa da içeriye su alabilir.

Su alma problemi ile ilgili konu;

Mazda 323 BA (1994-98) İçeri Su Alma Problemi

Sunroof kanalları;

Sunroof Kanalları.jpg

barış ata

Sessiz
Araç Markası
Mitsubishi Outlander
Araç Renk ve Tip
Siyah Suv
Teşekkür ederim iş çıkışı incelicez bakalım duruma göre bilgilendiririm...

barış ata

Sessiz
Araç Markası
Mitsubishi Outlander
Araç Renk ve Tip
Siyah Suv
Muhtemelen sorun çözülmüştür abi :D
Yağmurlar kesilince pek üstüne gidemedim sorunun istanbuldaydım bu hafta sonuda fakat bu pazar sileceklerin olduğu ön paneli sökücem dün aracı yıkadıgımda şöför kısmındaki paspasa geldi biraz su muhtemelen ordaki tahliyeler tıkalı araç icrada yatmış bi mühdet ordan şüpeleniyorum

barış ata

Sessiz
Araç Markası
Mitsubishi Outlander
Araç Renk ve Tip
Siyah Suv
@barış ata sorunun kaynağını buldunuz mu?
Şuan almıyo hocam adem ustada baktı istanbuldayken fakat ters bişeye rastlamadı havalı korna bağladım yaz başı direksiyon milinin yanında bi tapa vardı ordan girdim hortumlarla kablolarını orası açıktı slikonladım bakalım bu sene yağmurlarda ne olacak.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hem babamlarin 626 da , hem Faşo agada sağ arka paspas altında 40 cm2 kadar bı alan bayağı bı su alıyor. Kapı üstündeki lambanın kapagindan akıtıyor ama çok az , onun o kadar islatmasi imkansız, kenarlarda da ıslaklık yok.
Kapı döşemesini söktüm ,halifleksin altına da baktım yok arkadaş bulamadım.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hem babamlarin 626 da , hem Faşo agada sağ arka paspas altında 40 cm2 kadar bı alan bayağı bı su alıyor. Kapı üstündeki lambanın kapagindan akıtıyor ama çok az , onun o kadar islatmasi imkansız, kenarlarda da ıslaklık yok.
Kapı döşemesini söktüm ,halifleksin altına da baktım yok arkadaş bulamadım.
Yağmur yağmıyorken mi? Eğer öyleyse klima suyu havalandırma kanalından geliyor olmasın? Koltuk altındaki kanal.

Üst Alt