Mazda 6 GG (2002-08) Hata/Arıza Kodları Hakkında

mustafaxkose

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Kahverengi
Selamün aleyküm,
Öncelikle herkese iyi forumlar.

Uzun süredir takip ettiğim foruma ilk konumu açmaktan mutluluk duyarım :)

5 yıllık bir süreçte bir tane Mazda 323 , iki tane lantis ve daha yeni 1 ay önce satın aldığım Mazda 6 ile aranızdayim.

Öncelikle sormak istediğim bir kaç şey mevcut yanlış yere actiysam konuyu duzeltirseniz sevinirim.

Aracım 2004 model otomatik vites sabah ilk çalıştırmada rölanti dalgalanması mevcut. Biraz ısınınca geçiyor ama canımı sıkıyor artık TPS sensöründen şüpheleniyorum. ( Aliexpress den sipariş verdim bu arada )

İkinci olarak odb2 ile bağlantı sagladigimda P0120 ve p0900 hatalarını gördüm. Hataları sildikten sonra tekrar çalıştırınca geliyor.

Ara sırada P0220 - p0904 - p2000 bu hataları görüyorum. Aracın yürürü vites geçişleri sorunsuz. Bu hata kodları nedir hangi arızanın sebepleridir. Bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim. Ayrica çözüm konusunda Türkiye geneli farketmeksizin usta tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Usta konusunda;
Ankara Bey Otomotiv ile Rem Otomotiv, İstanbul'da Adem Usta'mı tavsiye ederim.

Rölanti dalgalanması ısınınca geçiyorsa su sıcaklığını okuyan rölanti motoru veya ilgili sensör (hangisi varsa) arızası ihtimali de var.

Arıza kodları konusunda tecrübeli değilim.

mustafaxkose

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Kahverengi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Usta konusunda;
Ankara Bey Otomotiv ile Rem Otomotiv, İstanbul'da Adem Usta'mı tavsiye ederim.

Rölanti dalgalanması ısınınca geçiyorsa su sıcaklığını okuyan rölanti motoru veya ilgili sensör (hangisi varsa) arızası ihtimali de var.

Arıza kodları konusunda tecrübeli değilim.

Merhaba, teşekkür ederim. Rem oto ya daha önceden gittim çözüm konusunda etkili değiller ve aylarca bekletiyorlar. İstanbul'a yakın zamanda gideceğim. Adem ustayı çok duydum uğramayı düşünüyorum. Parça konusunda onerebileceginiz bir firma varmı? Çoğu parçayı bulamıyorum Türkiye'de. Yurtdışından almak zorunda kalıyorum süreç uzuyor bu sefer.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba, teşekkür ederim. Rem oto ya daha önceden gittim çözüm konusunda etkili değiller ve aylarca bekletiyorlar. İstanbul'a yakın zamanda gideceğim. Adem ustayı çok duydum uğramayı düşünüyorum. Parça konusunda onerebileceginiz bir firma varmı? Çoğu parçayı bulamıyorum Türkiye'de. Yurtdışından almak zorunda kalıyorum süreç uzuyor bu sefer.
Vizyon oto
Jakopar
Orijinal olarak da @Murat Yılmaz

Üst Alt