Mazda 323 BJ (1999-03) Gösterge Ampüllerinin Değiştirilmesi

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Renk değiştirme imkanı olur mu ki? Mesela beyaza çevrilse. Bir de bu ampulleri bulmak zor mudur?

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elinize sağlık, yararlı bir paylaşım.

Kullandığınız ampül T10 mu ?

evet büyük olanlar 5w ufaklar 1.2w t10 ampuldur.

Renk değiştirme imkanı olur mu ki? Mesela beyaza çevrilse. Bir de bu ampulleri bulmak zor mudur?

ampulleri bulmak zor değil oto malzemesi veya oto elektrik malzemesi satan yerlerden alabilirsiniz.

Renkli takılabilir ama nasıl bir sonuç alınır bilmiyorum. Göstergenin gözüken yerleri yeşil tonda. T10 tipinde ledler var renkli olanlar denenebilir.

haluktepe

Sessiz
Araç Markası
1999 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Sedan
Üstad eline sağlık, güzel paylaşım. Bende airbag ışığı sorunu vardı bir süredir. Oğuzhan ustanın aracılığıyla bir parça alacaktım fakat doların bu hali beni airbag ampullerini sökmeye itti:snzdglsn:
Youtube'daki bir video yardımıyla söktüm fakat akşam farları açtığımda panelin sağ ve sol tarafında aydınlatmaların olmadığını üzüntüyle fark ettim. Sadece hız göstergesinin altında bir ampul yanıyordu. Neyi yanlış yapmış olabilirim? Sizin bir fikriniz var mı?

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Üstad eline sağlık, güzel paylaşım. Bende airbag ışığı sorunu vardı bir süredir. Oğuzhan ustanın aracılığıyla bir parça alacaktım fakat doların bu hali beni airbag ampullerini sökmeye itti:snzdglsn:
Youtube'daki bir video yardımıyla söktüm fakat akşam farları açtığımda panelin sağ ve sol tarafında aydınlatmaların olmadığını üzüntüyle fark ettim. Sadece hız göstergesinin altında bir ampul yanıyordu. Neyi yanlış yapmış olabilirim? Sizin bir fikriniz var mı?

Görmeden diyeceğim tek şey ya ampüllerde yada soketlerde sorun olabilir. Ben söküp denerdim. Baska bir sorun olamaz sanirim. Söküp takarken baska bir sıkıntı olmuş olamaz dimi ?

haluktepe

Sessiz
Araç Markası
1999 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Sedan
Görmeden diyeceğim tek şey ya ampüllerde yada soketlerde sorun olabilir. Ben söküp denerdim. Baska bir sorun olamaz sanirim. Söküp takarken baska bir sıkıntı olmuş olamaz dimi ?

Başka bir sıkıntı olmadı aslında fakat soldaki iki soketten sağdakini sökemedim. Tozdan sanırım. Onu tam yerleştirmediysem sorun oradan kaynaklanabilir mi sizce?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bende kur 3 senedir sabit :) Dışarıdan almayı tercih ediyorsanız durum farklı tabi.

Üst Alt