Mazda 3 BK (2003-09) Geç Çalışma Sorunu

Mazdaa

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatchback
Merhaba grupta yeniyim. Mazda 3 2004 Sport Comfort aracım var. ilk zamanlar aracı çalıştırırken ara sıra zor çalışıyor gaza basmak zorunda kalıyordum. Şimdilerde ise bu sürekli olmaya başladı. Ancak arabayı çalıştırmadan kontağı 3 kere on off yaptığımda tek seferde ikiletmeden çalışıyor. Sorunun kaynağı nedir acaba? Teşekkürler.

Mazdaa

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yok hayır hiç takılmadı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yok hayır hiç takılmadı.
Lpg yoksa, doğrudan yakıt pompası üzerinde yoğunlaşabilirsin. Ömrünü tamamlamış olabilir, filtresi tıkanmış olabilir.

İlgili konumuz mevcut.

Ilgaz-p

Katılımcı
Benzin pompası Visteon marka üzerinden çıkan ford focus 2 'ninki birebir uyuyor yanlız benzin filitresi focus 1 'inki oluyor , yan sanayi takdırmayın basıncı düşük oluyor araçta yine çalışmama sorunu olabiliyor, zaten orjinali ile yan sanayi arasında çok bir fiyat farkı yok

fseyis

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 6
Servisten fiyat alın, bir kaç aya bakım günleri başlar (yedek parçayı %30 indirimli alabilirsiniz). İdare edebiliyorsanız bekleyin. Bence çıkma, çakma ile uğraşmayın. Orjinal parcaya bir kere ödersininiz yan sanayiye 2

Son düzenleme:

gencmazdaci06

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Beyler iyi akşamlar diliyorum 2005 model bk mazda 3 aracımı alalı 16 gün oluyor her şey yolundaydı ta ki düne kadar. Araba marş almamaya başladı yani çalışmıyordu. Dün çekiciyle sanayiye götürüp tıkalı olan benzin pompasını değiştirttim (öncesinde direkt lpg ile çalıştırıyordum -atiker- sabahına o da olmamıştı) yeni pompa sonrası şuan çalışıyor ama tek marşta almıyor nolur bi yardım edin kafayı yiyeceğim. Güya yeni araba heves meves bırakmadı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Beyler iyi akşamlar diliyorum 2005 model bk mazda 3 aracımı alalı 16 gün oluyor her şey yolundaydı ta ki düne kadar. Araba marş almamaya başladı yani çalışmıyordu. Dün çekiciyle sanayiye götürüp tıkalı olan benzin pompasını değiştirttim (öncesinde direkt lpg ile çalıştırıyordum -atiker- sabahına o da olmamıştı) yeni pompa sonrası şuan çalışıyor ama tek marşta almıyor nolur bi yardım edin kafayı yiyeceğim. Güya yeni araba heves meves bırakmadı
Benzin pompası orijinal mi yan sanayi mi takıldı? Sorun pompada olabilir.

gencmazdaci06

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Onu bilemiyorum hocam ford tan aldık, şuan aracı benzinde bıraktım bir sonraki çalıştırdığımda eğer tek de alırsa sorun lpg diaframından olabilir mi? Aklıma o geldi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Onu bilemiyorum hocam ford tan aldık, şuan aracı benzinde bıraktım bir sonraki çalıştırdığımda eğer tek de alırsa sorun lpg diaframından olabilir mi? Aklıma o geldi
Lpg tankından, lpg çıkış vanasını kapatın benzinde kullanın ve sabah ilk çalıştırmayı gözlemleyin. Normal şekilde çalışırsa evet lpg diyaframı sorunlu diyebiliriz.

gencmazdaci06

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
bu sabah benzinde denedim fakat yine tekde almıyor bu sefer çalışıyor ama ilk marita almıyor ve 2. Ya da 3. De gaz pompalayarak aldırıyorum yoksa çalışmıyor

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
bu sabah benzinde denedim fakat yine tekde almıyor bu sefer çalışıyor ama ilk marita almıyor ve 2. Ya da 3. De gaz pompalayarak aldırıyorum yoksa çalışmıyor
Lpg tankın üzerinde ki vanayı kapattıktan sonra aracı lpgde stop edene kadar beklersen daha sağlıklı bir sonuca varırsın. Lpg hortumlarında da gaz kalmamış olur.
Akşam bu işlemi yaptıktan sonra sabah ayağını hiç gaz pedalına dokundurmadan marşa bas. Eğer tek seferde çalışırsa regülatör diyaframı yırtılmış veya lpg enjektörlerinden bir veya bir kaçı kaçırıyor demektir. Soğuk havalarda direk lpg ile çalıştırman lpg enjektörlerini bozmuş olabilir...

gencmazdaci06

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Sıkıntı, yeni takılan benzin pompasında, marş dinamo kömürlerinde, buji ve bobinlerde, depodaki az benzinde olabilir.
Benzin deposu çeyreğin bi tık üstünde, pompayı değiştiren usta benzin deposundaki şamandıradan olabiledeğini söyledi yani pompa değil de komple şamandıra, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lpg tankın üzerinde ki vanayı kapattıktan sonra aracı lpgde stop edene kadar beklersen daha sağlıklı bir sonuca varırsın. Lpg hortumlarında da gaz kalmamış olur.
Akşam bu işlemi yaptıktan sonra sabah ayağını hiç gaz pedalına dokundurmadan marşa bas. Eğer tek seferde çalışırsa regülatör diyaframı yırtılmış veya lpg enjektörlerinden bir veya bir kaçı kaçırıyor demektir. Soğuk havalarda direk lpg ile çalıştırman lpg enjektörlerini bozmuş olabilir...
Başkan tavsiyen için teşekkür ediyorum bunu göze alıp deneyeceğim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Pompa değişiminden önce tek marş ile sorunsuz çalışıyor olması, sorunun yeni takılan pompada olduğu düşüncesini uyandırdı bende... :rolleyes:

gencmazdaci06

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Şöyle bi detay var ama usta araba saat gibiydi tıkır tıkır. Önce lpg geçişte 1-2 defa hafisten sarstı sorun yoktu ertesi gün gaza geçince stop etti geri çalıştırdım bir daha olmadı gene sorun yoktu. Bi sabah uyandım hiç çalışmadı marş basıyor ama motor çalışmıyordu o gün 3-4 defa sorunsuz bi şekilde direkt lpg ile çalıştırdım sonra o da işe yaramayınca pompa değişti. Şuan çalışıyor ama durum belirttiğim gibi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şöyle bi detay var ama usta araba saat gibiydi tıkır tıkır. Önce lpg geçişte 1-2 defa hafisten sarstı sorun yoktu ertesi gün gaza geçince stop etti geri çalıştırdım bir daha olmadı gene sorun yoktu. Bi sabah uyandım hiç çalışmadı marş basıyor ama motor çalışmıyordu o gün 3-4 defa sorunsuz bi şekilde direkt lpg ile çalıştırdım sonra o da işe yaramayınca pompa değişti. Şuan çalışıyor ama durum belirttiğim gibi
şu anda doğrudan lpg ile "normal" olarak çalışıyor mu?

Evet ise, sorun pompada hayır ise; Değişen pompanın sağlam olduğunu varsayarsak eğer, geriye Akünün şarj tutup tutmadığı, marş kömürleri, bujiler ve bobinler kalıyor.

Üst Alt