Ford GT’nin Yarış Versiyonu Görücüye Çıktı

Forlan

Gri Atmaca
Mesajlar
5,174
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
YhsGFy.jpg


Ford GT’nin yarış versiyonu görücüye çıktı. Ford, bu araçla 2016 Le Mans yarışları da dahil olmak üzere pek çok yarışa katılmayı planlıyor.

Bütün Ford GT modelleri 2017 yılında yollarda olacak. Henüz aracın standart versiyonu yollara çıkmadan, yarış versiyonu efsanevi Le Mans 24 saat dayanıklılık yarışmalarına çıkacak. LM GTE-Pro klasmanında yarışacak araç, FIA Dünya Dayanıklılık Yarışması (WEC) ve TUDOR Spor Otomobiller Şampiyonası’nda da yarışacak. Gelecek yıl ocak ayında Florida’da yapılacak olan Daytona Rolex 24 yarışı ile start vericek otomobilleri, Ford adına Felix Sabates yönetimindeki Chip Ganassi Racing takımı kullanacak.

Araçta çift turbolu 3.5 litrelik V6 silindirli EcoBoost motor görev yapıyor. Aero dinamik olarak tasarlanmış büyük body kit, büyük arka kanat, ekstra büyük difüzörler, 4 parçadan oluşan egzoz ve büyük ön tampon altı çıkıntısı araca yarışçı kimliği kazandıran detaylar. Ford’un söylediğine göre bu araç karbon-fiber ve kompozitlerden oluşan yeni şase parçaları, daha da güçlendirilmiş EcoBoost motor gibi yeni teknolojilerini denemek için harika bir fırsat olacak.

Ford GT’nin 1966 Le Mans yarışını kazanışının 50. yılını kutlayacak olan Ford, bu başarılarını 1967, 1968 ve 1969’da da sürdürmüştü, bakalım aynı başarılarını tekrar gösterebilecek mi?

http://youtu.be/nVa4mlFZEmM
 
Üst Alt