Mazda 3 BL (2009-13) Ford Focus ile Ortak Parçalar Nelerdir?

Araç Markası
Mazda 3
Merhabalar. Mazda 3 ün Focus ile birçok ortak parça olduğu söyleniyor. Iğdır da yaşadığım için yolum sanayiye düşerse parça sıkıntısı çekmemek için forumdaki usta/bilgisi olan arkadaşlara bu konudaki fikirlerini sormak istiyorum. Hayırlı akşamlar herkese

HTC_D820pi cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
dizel motor psa grubun oldugundan motor parcalari komple ayni.benzinliler icin fren sistemi ve suspansiyon sistemi ayni diye biliyom. ben bir parca alacaktim ilk nesil mazda 3 icin ford parcacisi bilmiyordu. hic sanayi ile ugrasma internette hepsi var siparis ver gelsin ;)
almak istersen de sanayi de şase koduyla bakiyorlar varsa elinde veriyor yoksa siparis veriyor ertesi gun geliyor.

Araç Markası
Mazda 3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
dizel motor psa grubun oldugundan motor parcalari komple ayni.benzinliler icin fren sistemi ve suspansiyon sistemi ayni diye biliyom. ben bir parca alacaktim ilk nesil mazda 3 icin ford parcacisi bilmiyordu. hic sanayi ile ugrasma internette hepsi var siparis ver gelsin ;)
almak istersen de sanayi de şase koduyla bakiyorlar varsa elinde veriyor yoksa siparis veriyor ertesi gun geliyor.
Ford parçası alırken mi şase koduna bakılıyor

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Dizel için;

Karter (fiesta, focus), filtre grubu, balatalar, diskler, trigel seti, turbo ilk aklıma gelenler. Turbo aynı ama turbo borusu farklı. Motor aksamı %99 uyumlu.

Direksiyon kutusu aynı ama elektrikli direksiyon pompası farklı.

Aynı motor diyoruz ama ufak tefek farklılıklar var.

Ford özel servisi olan bi abimiz var, dizel m3 aldı. Mazdada focusa göre bir kaç noktada geliştirme var diyor.

Üst Alt